Προς το περιεχόμενο

Χαρτί τουαλέτας... Η αιώνια διαφωνία: Over ή Under


alter_blog

  

169 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Θέση Α ή θέση Β;

    • Θέση Α (Είμαι γενικά καταδικασμένος να αποτύχω στο δύσκολο παιχνίδι της ζωής)
    • Θέση Β (Είμαι δυναμικός χαρακτήρας με υψηλή νοημοσύνη)
    • Στα παπάρια μου, στον κώλο μου θα το βάλω.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάτε καλά εσείς που ψηφίσατε α; Αν είναι στην θέση α βγάζει και άλλο πρόβλημα εκτός του ότι απλά δεν είναι σωστό.Αν κόψεις το κωλόχαρτο και η άκρη μήνει να κοιτάει τον τοίχο πώς θα το ξετυλίξεις;Θα πρέπει να το στριφογυρίσεις χειροκίνητα.Αδιανόητο!Ενώ άμα είναι στην θέση β δεν υπάρχει περίπτωση να σταματήσει με την φάτσα στον τοίχο.Απο κάπου θα βγεί η ακρούλα και ...τσααακ το ισιώνεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το β είναι το σωστό αλλά στο Γ έβαλα διότι δεν με ενδιαφέρει σε ποια θέση είναι εμένα προσωπικά.

 

Επική η ψηφοφορία.Συγχαρητήρια στον νηματοθέτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γουστάρω, όποτε πηγαίνω στο σπίτι για διακοπές έχουμε έναν πόλεμο με τον πατέρα μου για το ποιος θα υπερισχύσει. Αυτός το θέλει απο μπροστά, εγώ απο πίσω αλλα στα @@ μου. Τσαντίζετε όταν το έχω λάθος και το αλλάζει συνέχεια. Αν σκεφτείτε οτι πάω κανα 3άρι φορές για χοντρό και άλλες τόσες ο father, το χαρτί υγείας κάνει έναν εμετό απο τις συνεχόμενες εναλλαγές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Α ειναι το πιο σωστο γιατι οταν ξετυλιγετε εχει "φρενο" οποτε δεν βγαινει ασκοπο χαρτι που πολλες φορες ακουμπαει στο πατωμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψηφισα αναγκαστικα Β.

Θεωρω , αφου μιλαμε για χαρτια , οτι λειπει η επιλογη ''αλλο ''

 

designer-range-paper-hand-towel-dispense

 

 

Καμμια σχεση με διλληματα..ρολακια με χαρτι που σου λιωνει στο χερι η σου κοβεται σε λαθος σημειο.Με μια λεξη μερακλιδικο

Και οποιος βιαστει να πει οτι ειναι για τα χερια..απλα δεν ειναι μερακλης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Α ειναι το πιο σωστο γιατι οταν ξετυλιγετε εχει "φρενο" οποτε δεν βγαινει ασκοπο χαρτι που πολλες φορες ακουμπαει στο πατωμα.

Συγχαρητήρια αγαπητέ. Με γλίτωσες από τον κόπο να γράφω σεντόνια.

Τα οποία θα ήταν ανούσια γιατί οι θιασώτες του Β δε λένε να καταλάβουν το προφανές* 

 

(*) προφανές, το: όταν κάτι μπορεί να επιτευχθεί με διάφορους τρόπους(στην περίπτωσή μας, το κόψιμο του χαρτιού) προτιμάμε εκείνον που επιτυγχάνεται με την λιγότερη δυνατή απώλεια ενέργειας(χρήση ενός χεριού, του κοντινότερου στο ρολό). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι δεν έχουμε εμφυτεύσει 2ο αντίχειρα στην ίδια παλάμη, δυσκολευόμαστε αρκετά και δεν υπάρχει λόγος εκείνη τη στιγμή.

 

Υπάρχει κάποια εξήγηση για την ορθότητα του (Β) ή μόνο οι αθηναϊκές πινακίδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

B και στο τσακιρ κεφι και ετσι:

 

triangle-roll.jpg

 

Μπερδεύτηκα τώρα. Το Β στην ψηφοφορία δεν είναι το "under";  Αυτό που δείχνει η εικόνα σου είναι Α (over), αλλά εσύ ψήφισες Β (under)...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ρολό το πιάνουμε στα χέρια και τυλίγουμε γενναίες ποσότητες στην παλάμη μας.Λίγη σημασία έχει αν είναι over,under ή πάνω στο πόμολο της πόρτας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

designer-range-paper-hand-towel-dispense

 

 

Καμμια σχεση με διλληματα..ρολακια με χαρτι που σου λιωνει στο χερι η σου κοβεται σε λαθος σημειο.Με μια λεξη μερακλιδικο

Και οποιος βιαστει να πει οτι ειναι για τα χερια..απλα δεν ειναι μερακλης.

 

 

αυτο είναι οτι πιο αισχρό υπάρχει για χέρια και για κώλο. πρεπει να παρεις 50 χαρτιά για να μη σου γίνει παπάρα στο χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...