Προς το περιεχόμενο

The Evil Within


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε μένα πάντως το παιχνίδι έτρεχε άψογα. Στην αρχή είχε stuttering παρά τα 60fps, αλλά έφταιγε το Rivatuner Overlay.

 

Μόλις το απενεργοποίησα και για όσες ώρες έπαιξα, δεν είδα κάποιο πρόβλημα.

 

Όπως και να χει, η Valve μου έκανε refund για το παιχνίδι, οπότε πάμε παρακάτω....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 618
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιζω το dlc του game το the assingment και εχω το εξης προβλημα

Θυμαστε οτι για να επιλεξεις το φακο,η το τσεκουρι,η το μπουκαλι πατας το "σταυρο" στο joystic και επιλεγεις την αντιστοιχη θεση.Σε μενα ομως συμβαινει το εξης.Πατωντας το σταυρο το τσεκουρι εμφανιζεται διαγωνια και συγκεκριμενα διαγωνια δεξια και δε ξερω πως να το επιλεξω.Δεν ειναι δηλαδη σε καποιον απο τους 4 κυκλους που ειναι και ολα τα υπολοιπα και το θεμα ειναι οτι στο σημειο του παιχνιδιου που βρισκομαι το χρειζομαι για να προχωρησω παρακατω.Η βοηθεια σας θα ηταν ανεκτιμητη.

 

Ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

'Ηθελα να 'ξερα ποιος καραγκιόζης έβαλε αυτό το φοβερό σημείο στο 1ο DLC με το τερατάκι και τον σταματημένο ανελκυστήρα. Το συγκεκριμένο το προσπάθησα πάνω από 20 φορές και κάθε φορά έχανα σε 30 δεύτερα. Uninstall, και πολύ αμφιβάλλω όχι να το ξαναβάλω, αλλά ακόμα και να το δω από youtube, για τις (και καλά) περισσότερες λεπτομέρειες της "φοβερής" ιστορίας του παιχνιδιού. Σιχτίρ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Γεια σας. Έχω ένα περίεργο πρόβλημα με το συγκεκριμένο παιχνίδι. Καταρχήν μπορείς να επιλέξεις αν το παιχνίδι θα έχει κλείδωμα στα 30 ή 60 καρέ αλλά με Vsync. Το πρόβλημα είναι ότι αν επιλέξω τα 30 καρέ μετά από λίγο μου κάνει restart ο υπολογιστής!!

Ωραία, θα μπορούσε να πεί κάποιος , επέλεξε τα 60 fps VSync. Έλα όμως που το πρόβλημα υπάρχει και σε αυτή τη περίπτωση, απλώς αργεί να εμφανιστεί κάπως παραπάνω.

Στην αρχή νόμιζα οτι φταίει το τροφοδοτικό ή/και η κάρτα γραφικών, αλλά έτρεξα για 30 λεπτά το Furmark και μια φορά το 3DMark και όλα ήταν μια χαρά. Σε άλλα games που παίζω δεν έχω κάποιο πρόβλημα (Total war, Insurgency).

Έψαξα στο google αλλά δεν βρήκα χρήστες με παρόμοιο θέμα. Τι μπορεί να φταίει;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Έχω ένα περίεργο πρόβλημα με το συγκεκριμένο παιχνίδι. Καταρχήν μπορείς να επιλέξεις αν το παιχνίδι θα έχει κλείδωμα στα 30 ή 60 καρέ αλλά με Vsync. Το πρόβλημα είναι ότι αν επιλέξω τα 30 καρέ μετά από λίγο μου κάνει restart ο υπολογιστής!!

Ωραία, θα μπορούσε να πεί κάποιος , επέλεξε τα 60 fps VSync. Έλα όμως που το πρόβλημα υπάρχει και σε αυτή τη περίπτωση, απλώς αργεί να εμφανιστεί κάπως παραπάνω.

Στην αρχή νόμιζα οτι φταίει το τροφοδοτικό ή/και η κάρτα γραφικών, αλλά έτρεξα για 30 λεπτά το Furmark και μια φορά το 3DMark και όλα ήταν μια χαρά. Σε άλλα games που παίζω δεν έχω κάποιο πρόβλημα (Total war, Insurgency).

Έψαξα στο google αλλά δεν βρήκα χρήστες με παρόμοιο θέμα. Τι μπορεί να φταίει;;

Εχεις κανει κανα oc καπου? Τσεκαρε λιγο τις θερμοκρασιες οταν παιζεις , να δεις μηπως ανεβαζει τιποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις κανει κανα oc καπου? Τσεκαρε λιγο τις θερμοκρασιες οταν παιζεις , να δεις μηπως ανεβαζει τιποτα.

 

 

 

Όχι όλα στόκ είναι. Άλλωστε όπως είπα έτρεξα μια φορά 3DMark και Furmark, το οποίο ζορίζει πολύ τη κάρτα γραφικών. H GPU έφτασε max τους 74 C και σε άλλα games που απαιτούν CPU power (Total War) επίσης δεν έχω θέμα. Και όχι τίποτα άλλο, αλλά δεν μπορώ να το κάνω και refund το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα παρόμοιο πρόβλημα μέ το dead space, και τελικά έφταιγε nvidia driver   

δεν θα φταίει το παιχνίδι , κανε uninstail μέ το driver cleaner , κατέβασε τα τελευταία nvidia driver

 

(πρόβλημα δημιουργήθηκε μάλλον από συχνή αποενκαταστασι και ενκαταστασι driver)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια καλησπέρα! Ξερει κανεις αν μπορω να παιξω αυτο το game σε αναλογια 21.9 στο ultrawide μονιτορ μου?

Αν πατησεις στο youtube The Evil Within 21:9 τοτε θα δεις οτι υπαρχουν gameplay videos απο ατομα που το παιξαν σε 21:9. Οποτε πιστευω πως ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πατησεις στο youtube The Evil Within 21:9 τοτε θα δεις οτι υπαρχουν gameplay videos απο ατομα που το παιξαν σε 21:9. Οποτε πιστευω πως ναι

Το είδα αλλά δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στα settings του παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ οτι διαβαζω στο ιντερνετ οταν βγηκε δεν το υποστηριζε και ειχαν βγει καποια fix. Τωρα αν στη συνεχεια βγαλαν καποια patch που να το υποστηριζει δεν ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Έχουν περάσει 2 χρόνια από το τελευταίο ποστ αλλά δε μπορώ να μη γράψω κάτι.Το παιχνίδι είναι έπος.Ειναι ένα από τα πιο αρρωστημένα παιχνίδια που έχω παίξει.Και το τσίμπησα ένα τριευρω όλο κι όλο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περιμενουμε κανενα δυνατο TEW3,τουλαχιστον οχι ετσι οπως τελειωσε το 2.

Ο Sebastian βρηκε την ησυχια του :P Τωρα αν βαλουν για κεντρικο την Kiddman αυτο ειναι αλλο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το τερμάτισα.Με τα δωράκια του τερματισμού θα κάνω ένα δεύτερο play through.Το παιχνίδι είναι άρρωστο.Απο τα καλύτερα παιχνίδια του είδους που έχω παίξει ποτέ.

Edit: Μόλις είδα ότι υπάρχει season pass.Θα τιμηθεί άμεσα.Εχω πάρει και το Resident evil 2 και δε ξέρω τι θα πρωτοπαιξω.

Επεξ/σία από Gorbatsof
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...