Προς το περιεχόμενο

The Evil Within


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 10 μήνες μετά...
  • Απαντ. 618
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

To αγόρασα και εγώ τώρα στις προσφορές του Steam.

 

Το παιχνίδι παίζει αψεγάδιαστα. Όσοι έχουν stuttering με 60fps, πρέπει να απενεργοποιήσουν οτιδήποτε overlay έχουν στο παιχνίδι (FRAPS, MSI Afterburner Rivatuner κλπ) και θα τρέχει ομαλά.

 

Κατά τα άλλα το παιχνίδι όσο το προχωρούσα τόσο πιό αδιάφορο γινόταν, ενώ ο χειρισμός του είναι game breaker για μένα.

 

Έπρεπε να το ψάξω λίγο καλύτερα πρίν κάνω την αγορά.

 

Uninstall και αίτημα για refund από την Valve...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To αγόρασα και εγώ τώρα στις προσφορές του Steam.

 

Το παιχνίδι παίζει αψεγάδιαστα. Όσοι έχουν stuttering με 60fps, πρέπει να απενεργοποιήσουν οτιδήποτε overlay έχουν στο παιχνίδι (FRAPS, MSI Afterburner Rivatuner κλπ) και θα τρέχει ομαλά.

 

Κατά τα άλλα το παιχνίδι όσο το προχωρούσα τόσο πιό αδιάφορο γινόταν, ενώ ο χειρισμός του είναι game breaker για μένα.

 

Έπρεπε να το ψάξω λίγο καλύτερα πρίν κάνω την αγορά.

 

Uninstall και αίτημα για refund από την Valve...

 

 

 

Πώω ώστε έτσι ε;; Και ήμουν στο τσάκ να το αγοράσω και εγώ... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "αδιάφορο" είναι βέβαια λίγο υποκειμενικό. Εγώ πχ το βρήκα πολύ ενδιαφέρον και άκρως ατμοσφαιρικό horror. Στον χειρισμό δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα. Αυτό που θα ήθελα προσωπικά είναι λίγο περισσότερο εξερεύνηση και ελευθερία.

 

Το sequel στάνταρ αγορά από μένα πάντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω στο ατμοσφαιρικό αλλά βρίσκομαι στο Chapter 6 και το story μέχρι στιγμής δε λέει και πολλά. Γίνεται πιο ενδιαφέρον αργότερα άραγε? Μακάρι. Τον χειρισμό μια χαρά τον βρίσκω και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το στόρυ απλώς θα μπορούσε να έχει περισσότερο narrative. Είναι όπως τα παλιά RE που έβρισκες διάσπαρτα γράμματα και σημειώσεις για να καταλάβεις τι έγινε. Κλασικός Mikami δηλαδή... Πάντως όποιος ασχοληθεί και με τα dlc, του λύνεται και η τελευταία απορία.

 

Από θέμα χειρισμού να τονίσω ότι εγώ το τελείωσα με Xbox One controller. Δεν γνωρίζω εαν πληκτρολόγιο/ποντίκι είναι προβληματικά ή όχι σε αυτό το παιχνίδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι και αδιαφορο. Η ιστορια δεν λεει και πολλα η υποθεση ειναι

πως ενας τυπος που ειναι συνδεμενος σε ενα μηχανημα  τον κανει να φανταζεται οτι βρισκεται σε εναν αλλο κοσμο γεματο ζομπι και τερατα και εξερευνα αυτον τον κοσμο προσπαθωντας νε επιβιωσει.  

 

Σαν παιχνιδι ειναι καλο με αρκετη δραση αλλα και τρομο . Ο χειρισμος με 360 controller που το επαιξα δεν με δυσκολεψε καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο καθένας έχει τα δικά του όρια που καθορίζουν πότε κάτι είναι τρομακτικό και πότε όχι.

 

Για μένα το παιχνίδι είναι καθαρότατο splatter: Πάρα πάρα πολύ αίμα και φρικιαστικές εικόνες με τις οποίες εξοικειώνεσαι σταδιακά.

 

Τελευταίο πραγματικά τρομακτικό παιχνίδι που έπαιξα ήταν το πρώτο Amnesia.

 

Καθότι δεν πολυασχολούμαι με το συγκεκριμένο είδος παιχνιδιών, δεν γνωρίζω αν υπάρχουν άλλα εφάμιλλα του Amnesia.

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι και αδιαφορο. Η ιστορια δεν λεει και πολλα η υποθεση ειναι

πως ενας τυπος που ειναι συνδεμενος σε ενα μηχανημα  τον κανει να φανταζεται οτι βρισκεται σε εναν αλλο κοσμο γεματο ζομπι και τερατα και εξερευνα αυτον τον κοσμο προσπαθωντας νε επιβιωσει.  

 

Σαν παιχνιδι ειναι καλο με αρκετη δραση αλλα και τρομο . Ο χειρισμος με 360 controller που το επαιξα δεν με δυσκολεψε καθολου.

 

Όσοι δεν το έχουμε παίξει ακόμα ευχαριστούμε για το spoiler που μας έριξες στα μούτρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας έχει τα δικά του όρια που καθορίζουν πότε κάτι είναι τρομακτικό και πότε όχι.

 

Για μένα το παιχνίδι είναι καθαρότατο splatter: Πάρα πάρα πολύ αίμα και φρικιαστικές εικόνες με τις οποίες εξοικειώνεσαι σταδιακά.

 

Τελευταίο πραγματικά τρομακτικό παιχνίδι που έπαιξα ήταν το πρώτο Amnesia.

 

Καθότι δεν πολυασχολούμαι με το συγκεκριμένο είδος παιχνιδιών, δεν γνωρίζω αν υπάρχουν άλλα εφάμιλλα του Amnesia.

 

 

Δοκίμασε το Outlast+ DLC. Μακράν το καλύτερο Horror που έχω παίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε το Outlast+ DLC. Μακράν το καλύτερο Horror που έχω παίξει.

 

To έχω στο Steam library (αλήθεια πότε το αγόρασα???), οπότε θα του ρίξω μιά ματιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν είναι τρομακτικό με την καμια και το λέω εγώ που δεν παίζω τέτοια games, παρόλα αυτά το game είναι κακό τα έχουμε πει σελίδες πίσω περί gameplay και story. Με λίγα λόγια το story δεν έχει συνοχή και καθόλου ενδιαφέρον και το gameplay είναι τελείως casual καμια σχέση με RE. Τα graphs του όμως ήταν καλά, άσχετα που τρέχει κάκιστα, και πολύ θα ήθελα όλα τα remastered που βγαίνουν τώρα να τρέχαν σε αυτή την μηχανή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...