Προς το περιεχόμενο

The Evil Within


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και δεν εχουν καμια σχεση τα 2 games μεταξυ τους, shadow of mordor δαγκωτο. Δεν εχει σχεδον καμια σχεση με το LOTR. Υπαρχει η ατμοσφαιρα και σου αποπνεει εμμεσα LOTR αλλα δεν ειναι τοσο κοντα με τις ταινιες.

 

Ειναι βασικα πιο νωρις ιστορικα για να ειμαι ακριβης και εχει την δικη του προσεγγιση. Προσπαθω να μην πω περισσοτερα για να μην σε σποιλαρω εκ παραδρομης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 618
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια καλησπερα! Ειμαι αναμεσα σε αυτο το παιχνιδι και το Shadow of Mordor και δε μπορω να αποφασισω. Για οσους το εχουν τελειωσει, εχει τελικα ενδιαφερον story; Το τελευταιο horror που μου αρεσε ηταν το Silent Hill Shattered Memories μιας και τα Resi 5 & 6 τα βρηκα αισχρα. Απο την αλλη το Shadow of Mordor φαινεται μακραν καλυτερο αλλα δεν εχω ιδεα/ποτε δε μου αρεσε το setting του LOTR. Τι μου προτεινετε; αξιζει να ριξω χρονο στο Evil Within;

http://www.insomnia.gr/topic/508427-middle-earth-shadow-of-mordor/page-66?do=findComment&comment=53675475

μου αρέσει που κάνεις 2 ποστ για το ίδιο πράγμα και στα 2 games....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το SoM δεν το έχω παίξει αν και θέλω πολύ. Δεν έχω προλάβει. Το Evil Within που τερμάτισα δύο φορές, με άφησε ευχάριστα ικανοποιημένο και τις δύο. Θα το πάρω σίγουρα στα sales του Steam αν το βρω στο δεκάρικο κοντά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Το παιχνίδι το τελείωσα και εγώ...ήταν πολύ καλό...είχε σχετικά καλά γραφικά αν και δυστυχώς λίγο τα θέματακια του στον τεχνικό τομέα τα είχε (δεν υποστηρίζει sli)...μου άρεσε πολύ η ατμόσφαιρα του αν και τρομακτικό δεν το λες...μακάρι να βγουν στο μέλλον και αλλά τέτοιου στυλ...μάλλον θα πάρω και τα dlc που θα βγάλουν...πάντως χωρίς το patch δεν έλεγε...ευτυχώς έκανα υπομονή και το έπαιξα αργοτερα...μάλλον απο δω και πέρα θα κρατήσω αυτήν την τακτική σε όλα τα games...θα τα παίζω όλα 1 με 2 μήνες τουλάχιστον αργότερα απο την κυκλοφορία τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι το τελείωσα και εγώ...ήταν πολύ καλό...είχε σχετικά καλά γραφικά αν και δυστυχώς λίγο τα θέματακια του στον τεχνικό τομέα τα είχε (δεν υποστηρίζει sli)...μου άρεσε πολύ η ατμόσφαιρα του αν και τρομακτικό δεν το λες...μακάρι να βγουν στο μέλλον και αλλά τέτοιου στυλ...μάλλον θα πάρω και τα dlc που θα βγάλουν...πάντως χωρίς το patch δεν έλεγε...ευτυχώς έκανα υπομονή και το έπαιξα αργοτερα...μάλλον απο δω και πέρα θα κρατήσω αυτήν την τακτική σε όλα τα games...θα τα παίζω όλα 1 με 2 μήνες τουλάχιστον αργότερα απο την κυκλοφορία τους...

Ακριβώς έτσι πρέπει να γίνεται πλέον . Εγώ ακόμα δεν το ξεκίνησα αν και το πήρα day one αλλά το παράτησα λόγο των γνωστών προβλημάτων εφόσον όμως όπως λες βελτιώθηκε αρκετά ήρθε η ώρα να ασχοληθώ μαζί του 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι με το τελευταίο patch και σε συνδυασμό με το Flawless Widescreen εξαφανίζονται οι μαύρες μπάρες και διορθώνεται το FOV. Το παιχνίδι γίνεται ανθρώπινο όπως έπρεπε να είναι αλλά δε με κράτησε (έπαιξα το Steam demo). Καλή η ατμόσφαιρα αλλά ο αργός ήρωας και η έλλειψη τρόμου δε μου έδειξαν κάτι διαφορετικό σε σχέση με άλλα. Ίσως το δοκιμάσω ξανά στο μακρινό μέλλον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ο τρόμος ειναι ένα θέμα...όταν έχει εξελιχθεί το είδος τόσο πολύ με amnesia και outlast αυτό μοιάζει με βόλτα στο πάρκο...!! Όμως ο κόσμος του ηταν αηδιαστικος...πολύ καφρίλα...αν μπορούσα να το συγκρίνω με ταινία θα μπορούσα να πω πως πλησιάζει προς τα saw που δεν τρομάζεις αλλά αηδιαζεις....κατα την γνώμη μου ήταν καλό παιχνίδι και μακάρι να δούμε και αλλά τέτοια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αηδία άλλο τίποτα, πράγματι. Δεν το έπαιξα πολύ όπως είπα αλλά δε μου φάνηκε κάτι ξεχωριστό το σενάριο. Επίσης upgrade για να τρέχεις πιο γρήγορα και για να σημαδεύει καλύτερα ο (υποτιθέμενος) μπάτσος? Ότι να'ναι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ειπα να το ξεκινησω και αυτο .Ωραιο σαν παιχνιδι και σαν ιστορια αλλα δεν ειναι 60 fps αυτα.Μπορει να λεει οτι ειναι 60 μπορει να συμπεριφερεται πιο καλα απο τα 30 αλλα δεν ειναι 60.

 

Συμπερασμα ,πασχει απο οξεια κονσολιτιδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι διχασμενες τελειως οι γνωμες για το game. Eγω λιγο που το επαιξα(γιατι παιζω αλλα τοσα games τωρα) μονο η ατομοσφαιρα μου αρεσε. Η ιστορια του με εχει μπερδεψει, ωρες ωρες δεν ξερω τι γινεται απο καποιο σημειο και μετα, οπου απλα σφαζεις-τρεχεις απλα για να επιβιωσεις. Οταν (αν)τερματιστει θα εχω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη.

 

Με το latest patch ξεκλειδωνει το framerate και φευγουν τα borders, το perfomance εχει διορθωθει πολυ γενικα, και γενικα μπορουν πλεον να το παιξουν καλα και mid range συστηματα. 

 

Οπως ειπε και ο Fulgore, δεν ειναι αναγκη να πας να δωσεις 30 ή 40 για αυτο το game. Ειδικα στο pc μπορεις να αγοραζεις στο 20ρικο ακομα και για για new games. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ενταξυ αν το πηρες φθηνα ή απο θειο τρωγεται.Για full price που ηταν νομιζω 30 με 40ευρω ουτε με σφαιρες.

Απο στημ φιλου το επαιξα.Δεν πληρωνω αν δεν δοκιμασω πρωτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...