Προς το περιεχόμενο

The Evil Within


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στην κονσόλα μπορείς να γράψεις G_infiniteammo για απεριόριστα όπλα εφόσον έχεις μια σφαίρα στο καθένα και σε αυτα που βρίσκεις, και God για να μην πεθαίνεις με τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 618
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Διαβάζοντας τις τελευταίες σελίδες του thread νομίζω οτι διαβάζω για παιχνίδι του 4. Ίσως φταίει οτι το παίζω ένα μήνα μετά τα περισσότερα comments με 60fps και χωρίς letterbox αλλα όπως και να'χει το παιχνίδι στο λίγο που το έπαιξα με τράβηξε πάρα πολύ.

 

Αν εξαιρέσεις τη δυσκολία του και τα ηλίθια πηδηματάκια του ήρωα όταν προχωράει, η ατμόσφαιρα, το χεζμεντέν και το άγχος είναι σε πολύ καλά επίπεδα. 3 chapters έχω παίξει και τα έχω χρειαστεί ουκ ολίγες φορές μέχρι τώρα. Ίσως θα προτιμούσα η δυσκολία να ήταν ένα κλικ μικρότερη αλλά φαντάζομαι και αυτή βοηθάει στο άγχος της επιβίωσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θυμάμαι tbh. Νομίζω είχε 2 unlocked αρχικά κάτι σαν easy/normal και επέλεξα το αντίστοιχο normal. Ακόμα και έτσι βέβαια ζορίζομαι αρκετά όταν δεν καταφέρνω να βγάλω stealth τα πάντα και μου την πέφτει ότι κινείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξαναέφτιαξε το flawless widescreen για όσους θέλουνε να παίξουν το παιχνίδι χωρις με διορθωμένο FoV και απουσία μαύρων μπαρών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τερμάτισα.. Πολύ ψυχοπλακωμα αυτο το είδος. Αν και νομίζω ότι μου αρέσει γενικά να παίζω τέτοια τρομακτικα, μάλλον θα κάνω καιρό για το επόμενο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χτες το βραδυ και εγω τελειωσα το παιχνιδι.Μου αρεσε αρκετα εκτως απο ορισμενα σημεια(κυριως οπου γινοταν Open World το παιχνιδι)την ατμοσφαιρα παντως που ηθελε να περασει την περασε ο Mikami,και αρκετες ομορφες τοποθεσιες ορυχιων νοσοκομειων και γενικα κλειστων χωρων.Θεωρω οτι καπως ετσι επρεπε γενικα να ηταν τα παιχνιδια Silent Hill και Alone In The Dark. Και γενικα σαν ατμοσφαιρα ειναι οπως επρεπε να ειχε παει η σειρα RE μετα το 4. Δεν μου αρεσε το Ending να πω την αληθεια,οι μαυρες μπαρες με τις οποιες επαιξα το παιχνιδι αλλα βαριομουν να βαλω το προγραμμα για Full Screen. Παντως μπορω να πω οτι σε γενικες γραμμες το θεωρω επιτυχια σαν πρωτη προσπαθεια απο νεο Studio και μακαρι να δουμε και αλλα τετοια στο μελλον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν εβαλες το επισημο patch ομως. Και καλυτερο/σταθερο framerate με επιλογη 30/60 fps στα settings θα ειχες και χωρις μαυρες μπαρες θα επαιζες. Τεσπα τωρα too late.

 

Γενικα θελει υπομονη ολο το θεμα με τα games.

 

Οταν το καταφερνεις αυτο, παιζεις και το game οταν εχει παρει ολα τα updates του ωστε να παιζει οπως πρεπει.

 

Εγω δεν το εχω αρχισει ακομα, μονο το εχω κανει τεστ για το perfomance, οπως και αλλα games που τα εχω εγκατεστημενα, δεν πανε πουθενα, οπου περιμενω να τα φτιαξουν για να τα ξεκινησω καιι αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι εχουν μαζευτει τοσα παιχνιδια :P.Επισης εχω 27ρι Monitor αρα δεν ειχα τοσο προβλημα επαιζα και το βραδυ και ειχε την πλακα του :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Guys να πω κάτι που δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί. Όταν από το μενού βάζεις το letterbox disable για να φύγουν οι μπάρες πάνω και κάτω, έχεις πτώση σχεδόν 10 fps. Όπως και το motion blur, τρώει άλλα 4 fps. Εγώ με την HD6870 1GB τη παλιά μου, όλα τέρμα και μόνη διαφορά ότι κρατάω τις cinematic (μη χέσω) μπάρες και το motion blur στο off, έξω στα ανοικτά έχω 32+ fps και μέσα στα κτήρια βαράω 50-άρια (παίζω σε 1680x1050p).

Μια χαρά playable είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα! Ειμαι αναμεσα σε αυτο το παιχνιδι και το Shadow of Mordor και δε μπορω να αποφασισω. Για οσους το εχουν τελειωσει, εχει τελικα ενδιαφερον story; Το τελευταιο horror που μου αρεσε ηταν το Silent Hill Shattered Memories μιας και τα Resi 5 & 6 τα βρηκα αισχρα. Απο την αλλη το Shadow of Mordor φαινεται μακραν καλυτερο αλλα δεν εχω ιδεα/ποτε δε μου αρεσε το setting του LOTR. Τι μου προτεινετε; αξιζει να ριξω χρονο στο Evil Within;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...