Προς το περιεχόμενο

The Evil Within


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τεσπα, μελλοντικα ισως ασχοληθώ επισημα, ο τωρινος Νοέμβρης φέρνει μαζεμενα ολα τα καλα παιχνίδια που περιμενουμε (να ειναι καλά :P) οποτε no time γιαυτο το παιχνίδι i suppose..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 618
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Eβαλα το update και μου εβγαλε τις επιλογες τελικα για τα frames και μπορεις να βγαλεις και τις μπαρες. Πηρα και δωρο 10 frames, μια χαρα πηγαινει τωρα. Αντε να το ξεκινησουμε και ας μην λεει απο οτι φαινεται πολλα σαν game. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα και το patch και με το που κανω κλκ στο εικονιδιο του παιχνιδιου βγαινει μηνυμα που λεει οτι δεν ηταν δυνατη η εκινηση της εφαρμογης. Τι εγινε?! Πρεπει να ξαναεγκατεστησω το παιχνδιι απο την αρχη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το patch τι frames εχεις τωρα?

Ειμαι στα 70 με 60 στο κατωτερο. Απλα το game δεν σου δινει και παλι την αισθηση του smooth που λεμε. Ενω οι αριθμοι ειναι καλοι, στο game φαινεται λες και παει 10 με 15 frames πιο κατω απο αυτα που ανεφερα. Παιζω και με το motion blur κλειστο, αρα αυτο μπορει να την κανει την δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν γυρνας την καμερα γυρω γυρω κτλ ( ειναι το πιο κλασσικο τεστ για να δεις αν υπαρχει stutterin ή tearing ) ενω βλεπεις οτι τα frames δεν πεφτουν κατω απο 58/60, δεν ειναι smooth ολη η φαση. Εχει stuttering ναι, αλλα οχι στα επιπεδα που ηταν πριν, και γενικα ειναι playable. Ειναι δυστυχως νεο φαινομενο το stuttering, τα περισσοτερα games το εχουν πλεον. Απλα σε μερικα games οταν πεφτει εστω και ενα frame γινεται για καποιο λογο αντιληπτο κατευθειαν στο ματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεκινησα σημερα.

Τωρα εφτασα στο 3 chapter 2 ωρες μου πηρε το 2 . Μεχρι να καταλαβω που πρεπει να κρυβομαι και να προχωραω σιγα σιγα πισω απο τον καθε εχθρο και να τους σκοτωσω ολους εναν εναν και να προσεχω να μου μεινουν και πυρομαχικα για τους 2 τελευταιους ..... Ειναι και το τι παιζω στο survival το ξεκινησα κατευθειαν εκει για μεγαλυτερη προκληση! Ο ρυθμος του παιχνιδιου ειναι αργος δεν ειναι γρηγορο action σαν αυτα που εχουμε συνηθισει ισως και αυτοςε ειναι ενας λογος που εφαγε κραξιμο εκτος απο τα μαυρα κενα και τα 30 fps πιστευω επαιξε ρολο το τι οι περισσοτεροι θελουμε γρηγορη δραση και οχι αργο stealth.

 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν γυρνας την καμερα γυρω γυρω κτλ ( ειναι το πιο κλασσικο τεστ για να δεις αν υπαρχει stutterin ή tearing ) ενω βλεπεις οτι τα frames δεν πεφτουν κατω απο 58/60, δεν ειναι smooth ολη η φαση. Εχει stuttering ναι, αλλα οχι στα επιπεδα που ηταν πριν, και γενικα ειναι playable. Ειναι δυστυχως νεο φαινομενο το stuttering, τα περισσοτερα games το εχουν πλεον. Απλα σε μερικα games οταν πεφτει εστω και ενα frame γινεται για καποιο λογο αντιληπτο κατευθειαν στο ματι.

 

εγώ με GTX 770 δεν έχω θεματα stuttering, κολληματα κτλ με ποντικι + πληκτρολογιο παιζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ με GTX 770 δεν έχω θεματα stuttering, κολληματα κτλ με ποντικι + πληκτρολογιο παιζεις;

Με controller παιζω. Δεν ειπα οτι εχει τεραστιο θεμα, απλα το game ακομα και στα 60 frames δεν το βλεπεις να πηγαινει smooth. Στα νουμερα ανεφερα οτι δεν πεφτει ποτε κατω 56-58 με average fps πανω απο 60. Δεν ειναι φτιαγμενο να παιζει στα 60 το game, ψευτο 60αρι δηλαδη ειναι. Δεν με εμποδιζει σε τιποτα φυσικα να το παιξω οπως πρεπει, ειδικα μετα το το patch, που μου εδωσε και μερικα frames παραπανω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το τερμάτισα σήμερα. Και νόημα έβγαλα, και προβλήματα δεν είχα με το performance του. Αξιόλογο μου φάνηκε και σε κάποιο sale θα το πάρω σίγουρα, γιατί 50€ για πέταμα δεν έχω προς το παρόν.

8/10 από εμένα. Θα το παίξω σίγουρα και 2η φορά γιατί νομίζω θα το καταλάβω καλύτερα!

Btw όσοι το τερματίσατε, πόσα deaths είχατε; Εγώ 38 :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια πραγματικα οσοι δεν εχετε προβλημα με το παιχνιδι οπως λετε με τι ρυθμισεις παιζετε; ολα στο low; disable ssao και reflections; και με τι αναλυση;
θεμματα stuttering δεν εχω ουτε εγω αλλα τα framedrops κανουν παρτυ.Δηλαδη 60 σταθερα δεν παιζει με τιποτα εχω gtx 770.
Και κατι ακομα φιλε Alex21121988 εφοσον το παιχνιδι τρεχει μεχρι 60fps maximum πως καταφερες και ειδες οτι εχεις μεσω ορο 70-60fps; υπαρχει δυνατοτητα να αφαιρεσεις το vsync που εχει το παιχνιδι στα 60fps;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...