Προς το περιεχόμενο

The Evil Within


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια ομως πραγματικα γιατι βγαινουν κακοπρογραμματισμενα παιχνιδια στο pc;

εξηγηστε μου γιατι δεν το καταλαβαινω...και ενταξει τα παλια παιχνιδια,αλλα αυτα που βγαινουν ακομα και τωρα γιατι;

 

Οταν μια εταιρεια αποφασιζει να κυκλοφορισει καποιο παιχνιδι για pc 

γιατι δεν το προγραμματιζει σωστα ετσι ωστε να ειναι οπως πρεπει να ειναι;

 

 

Dollars-009.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 618
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

το παιχνιδι ειναι σπασιμο νευρων και εκει χανεται η survival horror φαση.στρατηγικης επρεπε να ηταν το game,παρα πολλα τερατα με πολυ λιγες σφαιρες πρεπει να παιξεις το καθε σημειο 100 φορες να μαθεις το καθε τερας το καθε μπουκαλι πως κινουνται τα τερατα κτλ,ουτε ο snake να ηταν,επισης το παιχνιδι ειναι πολυ γραμμικο μονο ευθεια πας,που ειναι οι λαβυρινθοι του re1 re2 code veronica κτλ.chapter 11 ειμαι τωρα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην πατωσει επρπεε να βγαλουν demo πριν το release. Το καλο ειναι οτι πατωσε ολες τις πλατφορμες και οχι μονο στο pc και ετσι δεν μπορουν να μας κατηγορησουν για πειραεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό ισχύει, όμως δεν ξέρουμε τι τον οδήγησε εκεί που τον οδήγησε και τι ενδεχομένως είχε στο μυαλό του προκειμένου να γίνει πιο σχετικός με το σήμερα

 

Εμένα με παραξενεύει η Bethesda που έδωσε το οκ. Η συγκεκριμένη εταιρεία όπως έχω ξαναπεί είναι μια εταιρεία της οποίας τα παιχνίδια έχουν σχεδόν πάντα μια εξασφαλισμένη ποιότητα τουλάχιστον σε ότι έχει να κάνει με το gameplay αφήνω τα τεχνικά έξω..

(Τα bugs των elder scrolls άλλωστε μόλις πρωτοκυκλοφορουν δε τα φτάνει τίποτα)

 

Ακόμα και το wolfenstein που πολλοί φοβόντουσαν ότι θα είναι κακό ήξερα κατα βάθος ότι θα είναι καλό, όπως και ήταν, λόγω της υπογραφής της bethesda.

 

Το ίδιο θεωρούσα χωρίς σχεδόν αμφιβολία ότι θα συμβεί κι εδώ. Ίσως δεν ήθελαν να κάνουν υποδείξεις στο mikami, αλλά και πάλι..

Το ότι έτρεξαν και patchαραν τις βλακείες του με το letterbox και τα 30fps, μάλλον δείχνει ότι κατάλαβαν τη πατάτα τους αλλά πλέον είναι αργά, το παιχνίδι είναι αυτό που είναι.

 

Με μια τέτοια μεγάλη αποτυχία πάντως να αναμένετε το genre να μπει ξανά στα αζήτητα.. δυστυχώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνιδι ειναι σπασιμο νευρων και εκει χανεται η survival horror φαση.στρατηγικης επρεπε να ηταν το game,παρα πολλα τερατα με πολυ λιγες σφαιρες πρεπει να παιξεις το καθε σημειο 100 φορες να μαθεις το καθε τερας το καθε μπουκαλι πως κινουνται τα τερατα κτλ,ουτε ο snake να ηταν,επισης το παιχνιδι ειναι πολυ γραμμικο μονο ευθεια πας,που ειναι οι λαβυρινθοι του re1 re2 code veronica κτλ.chapter 11 ειμαι τωρα

 

ισχύει, εγώ σε κάποια σημεία έβαλα infinite ammo, διότι αλλιώς δεν παλευόταν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πρόβλημα λοιπόν είναι ότι εδώ και αρκετά χρόνια δε βγαίνουν καλοί τίτλοι.

 

Εδώ θα αρπάξω την ευκαιρία να πω πως ο Shinji Mikami με έχει ικανοποιήσει αρκετά με τα δύο προηγούμενα παιχνίδια του Shadows of the Damned & Vanquish και να σπαμάρω το thread μου !

 

Για να μην πατωσει επρπεε να βγαλουν demo πριν το release. Το καλο ειναι οτι πατωσε ολες τις πλατφορμες και οχι μονο στο pc και ετσι δεν μπορουν να μας κατηγορησουν για πειραεια

 

Αν είναι να αρχίσουμε τις κατηγορίες, η τεχνολογική κατάσταση του παιχνιδιού και η ηλίθια πραγματικά ιδέα για τις μαύρες μπάρες προέχουν.

Επεξ/σία από RedPanda
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα ρε guys, τοσο μαπα? Στο μυαλο μου το χω για 7.5 το game, αλλα εσεις το βγαζετε λες και ειναι για κατω απο 6. Λιγο που το δοκίμασα χθες δεν με πείραξε τοσο τα 30fps

Αλλα τα μαυρα πλαίσια πανω κατω, νομιζα οτι θα ηταν σαν τα dvd που βλέπαμε αλλα αυτη μαυρίλα ηταν πολυ μεγαλύτερη!! Τι να πεις..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα ρε guys, τοσο μαπα? Στο μυαλο μου το χω για 7.5 το game, αλλα εσεις το βγαζετε λες και ειναι για κατω απο 6. Λιγο που το δοκίμασα χθες δεν με πείραξε τοσο τα 30fps

Αλλα τα μαυρα πλαίσια πανω κατω, νομιζα οτι θα ηταν σαν τα dvd που βλέπαμε αλλα αυτη μαυρίλα ηταν πολυ μεγαλύτερη!! Τι να πεις..

http://www.metacritic.com/game/pc/the-evil-within

http://www.metacritic.com/game/xbox-one/the-evil-within 

Ολως τυχαιως παιρνει καλυτερη βαθμολογια στις κονσολες για αυτα που λετε πιο πανω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...