Προς το περιεχόμενο

The Evil Within


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 618
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως πραγματικα απορια το εχω γιατι βγαινουν κακοπρογραμματισμενα παιχνιδια στο pc;;
δεν το καταλαβαινω ενω μια εταιρεια κυκλοφορει ενα παιχνιδι και για pc γιατι να μην ειναι ετσι οπως πρεπει να ειναι;;
και δεν μιλαω μονο για τα fps αλλα γενικα..

Τουλαχιστον στις κονσολες μπορει να τρεχουν τα περισσοτερα παιχνιδια με 30fps αλλα ειναι σε μεγαλο βαθμο 
ποιοτηκα ενταξει. Παραδειγμα 30fps στο pc ειναι αθλια οπτικα ενω στην κονσολα δεν χτυπανε τοσο στο ματι.

Ειναι γελοιο ο αλλος να εχει πληρωσει 1500-2000 ευρω για pc και να παει να τρεξει καποιο παιχνιδι και να ειναι αστα να πανε,και ο αλλος που τρεχει το ιδιο παιχνιδι σε κονσολα να ειναι ""αψεγαδιαστο"".
Και η ειρωνια ειναι οτι  μια high-end καρτα γραφικων παραδειγμα  στοιχιζει οσο μια κονσολα...

Με κατι τετοια εχω ξενερωσει με το gaming στο pc σε αρκετα παιχνιδια παντα καποια μαλ@#ια θα υπαρχει.
 

Επεξ/σία από redarmada
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

No shit Bethesda!!!! Δηλαδή πόσο δύσκολο θα ήταν Θεέ μου απλά να το κάνουν από την αρχή!!!! Δηλαδή τόσος ντόρος για μια ντουζίνα περισσότερων εντολών! Τι να πω..

Υ.Γ: Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει που το έχει στο Steam;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καιρός να ξεκινήσω επιτέλους το παιχνίδι . Γενικά ήταν το τελευταίο παιχνίδι που έκανα προ-παραγγελία και μάλιστα την συλλεκτική έκδοση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια επιτελους εγινε update! οκ ενταξει διορθωσαν και τις μπαρες και τα fps αλλα δεν υποστηριζει το ριμαδι sli!! γιατι;;;!!! :P

Yπαρχει ενδεχομενο να υποστηριξει sli αργοτερα με καποιο update των driver της nvidia; (μιας και εχω sli 770).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα βγάλει η nvidia αργότερα drivers για υποστήριξη sli 

 

Βιάστηκες πολύ νομίζω, πόσω μάλλον για collector's edition.

Ναι και δεν το ξανακάνω για κανένα παιχνίδι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το fov πως ειναι μετα το update?

yup! γιατί αν είναι να έφτιαξαν μόνο τις μπάρες, είναι σαν ανάποδο γαμώτο... βλέπεις τον τύπο τόσο κοντά που είναι σαν να ακουμπάς τη φάτσα σου στη πλάτη του :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια επιτελους εγινε update! οκ ενταξει διορθωσαν και τις μπαρες και τα fps αλλα δεν υποστηριζει το ριμαδι sli!! γιατι;;;!!! :P

 

Yπαρχει ενδεχομενο να υποστηριξει sli αργοτερα με καποιο update των driver της nvidia; (μιας και εχω sli 770).

 

Για sli ξέχασε το. Δεν φταίει το συγκεκριμένο παιχνίδι αλλά η αρχιτεκτονική της id tech 5. Το sli δεν υποστηρίζεται με τη συγκεκριμένη μηχανή και ούτε πρόκειται. 

 

Πληροφοριακά, και το Rage και το Wolfenstein δεν πήραν ποτέ κάποιο sli fix. Εαν δοκιμάσεις να το ενεργοποιήσεις μόνος σου μέσω inspector πχ, τα παιχνίδια αυτά γίνονται unplayable.

 

 

 

Όσο αναφορά το τελευταίο patch που υποτείθεται "φτιάχνει" τα 60fps όπως έλεγαν, μην περιμένετε κάποιου είδους optimization... Απλά έκαναν διαθέσιμη την επιλογή μέσω settings.

 

Το παιχνίδι τρέχει το ίδιο σκατά όπως πριν που χρησιμοποιούσαμε την κονσόλα για να ξεκλειδώσουμε τα fps χειροκίνητα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ομως πραγματικα γιατι βγαινουν κακοπρογραμματισμενα παιχνιδια στο pc;
εξηγηστε μου γιατι δεν το καταλαβαινω...και ενταξει τα παλια παιχνιδια,αλλα αυτα που βγαινουν ακομα και τωρα γιατι;

Οταν μια εταιρεια αποφασιζει να κυκλοφορισει καποιο παιχνιδι για pc 
γιατι δεν το προγραμματιζει σωστα ετσι ωστε να ειναι οπως πρεπει να ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...