Προς το περιεχόμενο

The Evil Within


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κακό performance, δοκίμασα και console και cfg και τα δυο crash το game, σε μερικά σημεία έχω 17 fps χωρίς να κάνουν καμια διαφορα τα graphs settings, ούτε ένα fps gain από low σε high. Το sneak δεν μου άρεσε καθόλου δεν κολλάει στο genre, έχει κλέψει από τόσα πολλά games που ζαλίστηκα, πολύ lag στο mouse και δεν έχει να το κλείσεις άμα είναι το smoothing που δεν νομίζω, έπαιξα 3 ώρες backstabing και burning bodies χωρίς νόημα, το upgrade system εντάξει απλά τραγελαφικό. Εισαγωγή Alone in The Dark και τουλάχιστον εκεί σε άφηνε να οδηγήσεις, εδώ phail...γενικά προσπάθησα να βρω ενδιαφέρον αλλα δεν...ενώ σαν εισαγωγή που απλά run for your life μου άρεσε και κολλούσε μετά γίνεσαι evil shadow slayer από το πουθενά...χρονια στο beat προφανώς για αυτό :D anyways το σταμάτησα γιατί με κούρασε το gameplay παραπάνω από τα black bars και 30 fps. Ίσος μετά από κάνα patch αλλα χλομό. Άμα ο πατέρας του survival horror κατέληξε να θέλει να μας μπουκώνει "σκουπίδια" down our throats τότε το cover art ήταν πολύ πετυχημένο. Game sux imho.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 618
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Με τα 30 και τις μπαρες υπαρχει λυση, απλα το game ειναι φτιαγμενο να παιζει στα 30 με τα borders και οτιδηποτε και αν φτιαξεις φαινεται buggy.

 

Εγω για να μπορεσω να το παιξω, το εβαλα στα 60(δεν τα κραταει για κανενα λογο, 45 ανα μεσο ορο) τα borders λιγο μειωμενα, γιατι αν τα βγαλεις τελειως φαινεται απο ολο το game οτι ειναι φτιαγμενο να τα εχει και σου δημιουργει καποια glitches κατα την διαρκεια του game.

 

Fov το εβαλα στο 80 μεσω του cheatengine γιατι αν μπει παραπανω τυφλωνεσαι απο το lattern που κουβαλας.

 

Το game δεν ειναι ακριβως survival, απλα θελει υπομονη και τροπο λογω της ελλειψης ammo/σπιρτων κτλ για το πως θα προσεγγιζεις. Τα γραφικα του σε μερικες περιοχες ειναι πολυ καλα, σε αλλες απλα το κλαις.

 

Κακιστο port αλλα δεν διαμαρτυρομαι γιατι πολυ απλα δεν πληρωσα ουτε ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου πέφτει στα 45αρια η 970 σε 1080? Τότε έχει μεγάλο πρόβλημα το παιχνίδι και είναι πολύ κακό port γιατί παρόμοια απόδοση είχα κι εγώ με σαφώς χειρότερη κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν βλεπεις 60αρι στο evil within δυστυχως. Βεβαια δεν βλεπεις την διαφορα οταν εισαι απο τα 45 στα 55 περιεργως. Δλδ δεν σου δημιουργει προβλημα στο gameplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά εδώ και πόση ώρα ψάχνω να βρω κάτι θετικό που έχει το game...δεν βρίσκω...οποτε ακόμα μερικά κακά όπως το AI και συγκεκριμένο το vision cone που έχουν πρέπει να είναι το πολύ 30°, αστείο, κανεις βόλτες γύρο από τα πόδια τους... :D επίσης δεν μπορείς να κανεις remap mouse keys...kala το ότι κρατάω torch και πρέπει να ανάψω σπίρτο δεν υπάρχει έτσι... :D anyways im done. Phanispal εσύ το τελείωσες τελικά την πάλεψες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε το menu του monitor σου.

 

Βρήκα τελικά μία ρύθμιση στο monitor (που δεν ήξερα καν ότι υπάρχει γιατί δεν την ξαναχρειάστηκα) αλλά πάλι stretched το παίζει. 

 

Η εντολή για remove black bars δεν διορθώνει την κατάσταση ιδιαίτερα. Θα δοκιμάσω το Flawless Widescreen γιατί μέχρι τώρα το 2.5:1 ήταν μεγάλο fail για μένα.  Όπως και στο Dragon's Dogma με ενοχλεί αφάνταστα. Αν και στο The Order δεν πετύχει η συνταγή, νομίζω πως θα πρέπει να εγκαταλειφθεί εντελώς και να πάμε πίσω στο 16:9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ας γυρίσουμε σε κάτι που προϋπήρχε από...πάντα στο pc, θα το ξαναπώ, κανένας δεν θα είχε πρόβλημα άμα πολύ απλά υπήρχαν τα κλασσικά settings και ας ήταν το υπάρχον ratio, fps, grain κτλ ως default. Τέσπα τα είπε και ο Totalbiscuit τώρα πρόσφατα για αναλύσεις και fps cap ubisoft συγκεκριμένα αλλα κολλάει και εδώ τέλεια. Το καλο είναι ότι δεν περίμενα τίποτα καλύτερο so izal good :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά... ασχολείστε πολύ με τις μπάρες, τα καρέ κλπ και χάνετε το παιχνίδι.

 

ΟΚ δεν είναι και ότι καλύτερο οι μπάρες και τα 30fps αλλά εγώ δεν ασχολήθηκα, έχω παίξει ήδη μέχρι το chapter 13 και το έχω καταευχαριστηθεί το παιχνίδι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια υπαρχει τροπος να τρεξω το παιχνιδι στα 60fps; αν ναι πως;
στα 30fps που τρεχει τωρα ειναι αστα να πανε...ειδικα οταν γυρνας την καμερα δεξια αριστερα.

το αγορασα καλως κακος μολις χθες και ξενερωσα με αυτο...

Επισης διαβασα πως περιμενουμε patch για 60fps ισχυει αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια υπαρχει τροπος να τρεξω το παιχνιδι στα 60fps; αν ναι πως;

στα 30fps που τρεχει τωρα ειναι αστα να πανε...ειδικα οταν γυρνας την καμερα δεξια αριστερα.

 

το αγορασα καλως κακος μολις χθες και ξενερωσα με αυτο...

 

Επισης διαβασα πως περιμενουμε patch για 60fps ισχυει αυτο;

Επειδή τώρα βαριέμαι να ψάχνω, κάνε μια αναζήτηση για 'The evil within commands' και θα βρεις αποτελέσματα. Αφού το έχεις και αγορασμένο, υπάρχει βήμα - βήμα η όλη διαδικασία.

Have fun.. αν και δεν το βλέπω :Ρ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελειωσα στο PS...πιο brainless δεν γινόταν (όσοι το παίξαν θα καταλάβουν). Ok ναι είχε πολύ λίγα καλά elements αλλα σαν σύνολο μετά από 18 χρονια απλά ντροπή τους. Έπαιξα RΕ4/Outlast/Amnesia/RE6/Alone in the Dark/κτλ. Υπόθεση ανύπαρκτη και full ακαταλαβίστικη ένα αχταρμας να είχαμε να λέγαμε. Αυτό με τις πόρτες πάλι, ποσο δύσκολο είναι ένα animation να τις κλείνει αφού τις ανοίξει, haunted doors ftw, not! Lantern really? Wtf? Δεν έχουν φακούς εκεί στο japan? Voice acting τρις χείριστο αλλα τέλειο lip sync. Καλά ο main τελείως αδιάφορος λες και ζει χρονια τον εφιάλτη, level design ψιλό ενδιαφέρον αλλα το να σε πετάει από εδώ και από εκεί καταντάει κουραστικό. Άμμο στα πτώματα και γενικά παντού...mega λάθος again. Τα πτώματα τελικά γιατί τα καείς αφού δεν? Fuckin Leslie :D Οι βαθμολογίες που πείρε είναι 99% κλασσικά πληρωμένες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τώρα βαριέμαι να ψάχνω, κάνε μια αναζήτηση για 'The evil within commands' και θα βρεις αποτελέσματα. Αφού το έχεις και αγορασμένο, υπάρχει βήμα - βήμα η όλη διαδικασία.

Have fun.. αν και δεν το βλέπω :Ρ

οκ ευχαριστω βρηκα τα commands για ξεκλειδωμα 60fps κτλπ!

τωρα βεβαια δεν νομιζω να τρεχει μονιμα 60..

εαν το εχεις τεσταρει πες μου.

 

βεβαια απο την αλλη ελεγα να μην το πειραξω καθολου να το αφησω λιγο μπας και βγει αυτο το patch που λεγαμε.

Στη χειροτερη εαν δεεεεν οπως ειναι εφυγε για πουλημα!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...