Προς το περιεχόμενο

The Evil Within


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν χάρηκα καθόλου που βγήκα σωστός...φαινόταν από την αρχή και τα black bars και 30 fps ήταν απλά κερασάκι στην τούρτα. Ο Μικάμι θα έπρεπε να βαδίσει στα χνάρια των πρώτων RE σε ένα καινούργιο universe, από την στιγμή που υπάρχει πετυχημένη συνταγή το να αλλάξεις κατεύθυνση και να πας σε κάτι άλλο είναι πολύ δύσκολο γιατί όλοι θα το συγκρίνουν με τις προηγούμενες δουλειές...κρίμα γιατί είχα μια μικρή ελπίδα. Ειλικρινά θα το αφήσω για κάποια στιγμή που δεν έχω τίποτα άλλο. Goodbye Μικάμι, Welcome Κόζιμα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 618
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Θα αρχίσουμε πάλι..;

 

τι να αρχίσουμε ? :-D  να το κάνω ποιο λιανά  , πληρώνει κάποιος 50 euro , δεν του αρέσει ενα setting , έχει επιλογή να το φέρει στα μέτρα του με δυο commands και αντι για αυτό απλά δεν το παίζει ? το έκανε κανείς ή μιλάμε για άτομα που το ειχαν στο τζαμπέ ?

Προσωπικά πρόλαβα εποχές που πληρώναμε τα πάντα και ακόμα και φόλα να αγοράζαμε θα το παίζαμε για να βγάλει τα λεφτά του , μου κάνει εντύπωση να αρέσει σε κάποιον το παιχνίδι και να μην το παίξει για τα 20 sec που θα του πάρει να το σετάρει. 

το αν ειναι βαρετό , δεν αρέσει κλπ σαν παιχνίδι είναι άλλη ιστορία και δεν αναφέρομαι σε αυτό .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει καποιος να μην ξερει καν οτι υπαρχουν εντολες για τα settings η να του φαινεται δυσκολο,δεν ειναι ολοι ψαγμενοι,εχω φιλο που δεν ξερει καν πως μπαινει ενα crack πχ,αντε να του εξηγησω για κονσολες για εντολες στην συντομευση του παιχνιδιου και ασε κενο μετα την διαδρομη κτλ.για καποιους φαινονται βουνο αυτα,το πιο απλο ηταν να εχει 2 options και να το αλλαζες,αλλα δεν εχει γτ το παιχνδι εχει φτιαχτει μονο για να παιζετε με τις μπαρες,ακομα κ οταν παιρνεις το sniper βλεπεις εξω απο το σκοπευτρο αν εχεις 16:9 επισης οταν πεθαινεις παλι φαινεται οτι εχει φτιαχτει μονο για μπαρες το παιχνδι,οποτε και τις μπαρες να βγαλεις θα δεις πολλα bugs στη οθονη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα στο πω απλά...γιατί εγώ να κάτσω να ασχοληθώ με κάτι που είναι standard σε σχεδόν όλα τα αλλα games...παίζω το game για να ξεκουραστώ και όχι να κουραστώ...και μην ξεχνάς ότι το 70% pc users δεν έχει ιδέα από .ini, dev consoles κτλ. Προσωπικά τα black bars τα ξεχνάω, τα 30 fps όχι και ειδικά μετά από τον απίστευτο πρόλογο των requirements.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω 2 δικες μου φωτο στη πρωτη ειναι το sniper που βλεπεις εξω απο το σκοπευτρο και στην 2 οταν πεθαινεις κοκκινιζει η οθονη μεχρι εκει που υποτιθεται υπαρχουν μπαρες,

εχει και αλλα πολλα τετοια bugs αν βαλεις 16:9

 

 

2dt0jlw.jpg

 

15d3rs6.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει καποιος να μην ξερει καν οτι υπαρχουν εντολες για τα settings η να του φαινεται δυσκολο,δεν ειναι ολοι ψαγμενοι,εχω φιλο που δεν ξερει καν πως μπαινει ενα crack πχ,αντε να του εξηγησω για κονσολες για εντολες στην συντομευση του παιχνιδιου και ασε κενο μετα την διαδρομη κτλ.για καποιους φαινονται βουνο αυτα,το πιο απλο ηταν να εχει 2 options και να το αλλαζες,αλλα δεν εχει γτ το παιχνδι εχει φτιαχτει μονο για να παιζετε με τις μπαρες,ακομα κ οταν παιρνεις το sniper βλεπεις εξω απο το σκοπευτρο αν εχεις 16:9 επισης οταν πεθαινεις παλι φαινεται οτι εχει φτιαχτει μονο για μπαρες το παιχνδι,οποτε και τις μπαρες να βγαλεις θα δεις πολλα bugs στη οθονη

 

 

Θα στο πω απλά...γιατί εγώ να κάτσω να ασχοληθώ με κάτι που είναι standard σε σχεδόν όλα τα αλλα games...παίζω το game για να ξεκουραστώ και όχι να κουραστώ...και μην ξεχνάς ότι το 70% pc users δεν έχει ιδέα από .ini, dev consoles κτλ. Προσωπικά τα black bars τα ξεχνάω, τα 30 fps όχι και ειδικά μετά από τον απίστευτο πρόλογο των requirements.

 

@both 

Συμφωνώ σε όλα τα αρνητικά που έχουν ακουστεί και στο οτι πολλοί δεν ξέρουν ούτε μπορούν να το κάνουν αυτό

Ομως εγώ μιλάω για τους υπόλοιπους που γνωρίζουν , υπάρχει κάποιος που το αγόρασε και ειπε "δεν δέχομαι να κάνω τη δουλειά της εταιρίας" και το παράτησε ?

 

απορώ πάντως που ακόμα δεν έβγαλαν ένα patch να διορθώσουν την πατάτα τους , αλήθεια θεωρούν οτι έπραξαν σωστά? γιατι ενα γενικό γράψιμο προς τον χρήστη παρατηρείται εδω και χρόνια σε φάση να αναρωτιέμαι μήπως επίτηδες δίνουν το αντίθετο απο αυτό που ζητούν οι περισσότεροι καταναλωτές (βλέπε σειρά NFS)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα τις φωτο που εχω βαλει,ολο το παιχνδι εχει φτιαχτει να παιζετε με μπαρες,πιστευω θελει αρκετη δουλεια για να βγει ενα patch που θα τα φτιαχνει ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα τις φωτο που εχω βαλει,ολο το παιχνδι εχει φτιαχτει να παιζετε με μπαρες,πιστευω θελει αρκετη δουλεια για να βγει ενα patch που θα τα φτιαχνει ολα

τότε η λύση θα ηταν να το καθηστερησουν και να βγει έτοιμο εξ αρχής

Καλά απο beta testers δεν πέρασε? λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε και οι beta testers θα το επαιξαν με μπαρες,απλα εφαγαν κραξιμο στα forums κτλ οταν ειπαν θα εχει μονο μαυρες μπαρες και εδωσαν τις εντολες για προχειρη λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σκόπευα να ασχοληθώ με τον τίτλο αλλά ο θόρυβος γύρω από τις απαιτήσεις και τον τεχνικό του τομέα είναι τόσο μεγάλος που κάπου μπλέχτηκα κι εγώ. Το επιμύθιο για μένα είναι πολύ απλό.

 

Δε δίνουμε τα λεφτά μας εκεί που δε μας σέβονται. Τόσο σαν καταναλωτές όσο και σαν άτομα που δαπάνησαν Χ χρήματα να στήσουν ένα μηχάνημα και είναι κολημμένοι στα 30 fps.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν θα ασχοληθώ με το θέμα των 30 fps αλλά γενικά με το παιχνίδι. Εν τέλει είχαμε μεγάλες απαιτήσεις ( όπως και αυτό από εμάς :)) αλλά το αποτέλεσμα είναι κάπως μέτριο μέχρι τώρα είμαι στην αρχή ακόμα βέβαια  αλλά μου φαίνεται ότι πάει εξοργιστικά αργά πράγμα που με κάνει να το βαριέμαι σιγά-σιγά.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο αναφορά τα παράπονα για τα 30fps, εγώ πιστεύω πως το μεγαλύτερο λάθος της ομάδας ήταν που έφτιαξε το παιχνίδι πάνω στην idία tech 5 και όχι απαραίτητα για το "cinematic" του όλου πράγματος.

Είναι ολοφάνερο και από τους προηγούμενους τίτλους ότι η συγκεκριμένη μηχανή δεν είναι για πολλά πολλά. Για να δείξει κάτι που απλώς θεωρείται νορμάλ χωρίς κάτι το ιδιαίτερο με τα σημερινά δεδομένα, απαιτεί μονοπύρηνη cpu και μονή gpu που να τρέχουν από 5THz η κάθε μία. 

 

Ας το θάψει επιτέλους το πτώμα η Bethχέστα γιατί μας έχει πάρει ήδη η μπόχα από το Rage και ας πάνε σε UE4 (ή σε CryEngine!). Αλλά που? Εδώ ακούμε για id tech 6 στο καινούργιο Doom. Doomed τα βλέπω τα πράγματα και εκεί. Μάλλον περιμένουν να βγουν οι συχνότητες που ανέφερα πιο πάνω, γι αυτό το αργούνε...

 

Τώρα για τις μαύρες μπάρες ίσως να αποτελούν performance boost για τις κονσόλες (που και εκεί η απόδοση είναι κάτω του αναμενόμενου) και για λόγους parity ("μάρκετιγκ" στα Ελληνικά  :P) να έστησαν όλο το παιχνίδι πάνω σε αυτόν τον περιορισμό με τη γνωστή δικαιολογία ότι είναι περισσότερο σαν ταινια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλος αυτός ο ντόρος ποια με το Evil Within με έχει κάνει να χάσω το κεφάλι μου! ..στη κυριολεξία...

 

Να αναφέρω και τη πηγή φυσικά: http://www.pcgamer.com/the-evil-withins-god-mode-might-make-you-lose-your-head/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...