Προς το περιεχόμενο

The Evil Within


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι μαυρες μπαρες εχουν γουστο, αρκει να σου αρεσουν. Δε μπορει να θεωρηθει ως μειωνεκτημα...Οταν ομως πουλας ενα παιχνιδι τρομου και σε αυτο το τομεα εχεις αποτυχει τοτε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 618
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μειωνεκτημα θεωρειται απο την στιγμη που δεν υπαρχει επιλογη να βγαλεις τις μπαρες.μπορει σε καποιον να αρεσει πολυ το παιχνιδι και να μην το παιξει επειδη εχει τις σπαστικες μπαρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτο συνεβη οπως βλεπουμε. Ενα μεγαλο ποσοστο ανθρωπων που ηθελε να το παιξει αποφασισαν να μην το παιξουν οταν εμαθαν οτι εχει μαυρες μπαρες τις οποιες δεν μπορεις να βγαλεις. Το παιχνιδι θα κανει χαμηλες πωλησεις και μετα οι devs θα χρησιμοποιησουν ως συνηθως την δικαιολογια της πειρατειας για να μην παραδεχτουν το λαθος τους. Ελπιζω να μην πουλησει ουτε 100.000 κοματια συνολικα σε ολες τις πλατφορμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λιγο το σταμάτησα στο τσαπτερ 6. Ενα κακό ρεμίξ είναι με στοιχεια απο παιχνίδια που ναι μεν έχουν αφήσει εποχή αλλά λάθος συνδεδεμένα μεταξύ τους..προσωπικα το βρήκα αγχωτικο και όχι τρομακτικο και δεν έχω σκοπό πλεον να το τερματισω..τσαμπα η αναμονή και φυσικά τσαμπα τα 27 ευρώ που έδωσα.. :(

 

Έπρεπε να περίμενες λίγο πρίν κάνεις την αγορά σου......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το παράτησα λόγω των μαύρων μπαρων.Οσο και αν θέλω να κανω στην ακρη τα γραφικά για χάρη ενός ωραίου παιχνιδιού, αυτό με τις μαύρες μπάρες δε μου άρεσε καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο ολο το χαμο που εχει γινει για τις μπαρες το μονο που ισως σωσει το παχνιδι ειναι να βγαλουν patch που να αφαιρει τις μπαρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δε το λες και ryse, αλλά σίγουρα απογοήτευσε ο "θρύλος"

 

Θα δεχόμουν το άγχος ,που εδώ που τα λέμε παίζουμε κυρίως να χαλαρώσουμε όχι για να αγχωθούμε, προσοχή άλλο τρόμος άλλο άγχος, αν η ατμόσφαιρα και το σενάριο ήταν σωστά, αλλά εμένα προσωπικά μου φαίνονται λίγο αστεία.

 

Δυστυχώς δεν είχαμε ένα νέο dead space (πρώτο, άντε δεύτερο, όχι το αστείο 3), όπως θα θέλαμε αρκετοί.. νομίζω ότι αυτό παραμένει το τελευταίο μεγάλο καλό παιχνίδι του είδους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικα τα dead space 1 και 2 και πιο παλια τo doom 3 ηταν οτι καλυτερο στο ειδος τους. Και αγχωτικα γιατι σε καθε γωνια ολο και κατι περιμενες να σου πεταχτει και survival και "make it count" το καθε τι που μαζευεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά είχαν και υπόθεση (για τα ds μιλάω) είχαν και ατμόσφαιρα.

 

Το evil within είναι συνονθύλευμα σκορπιων ιδεών

 

Επίσης στο ds το άγχος ήταν ελεγχόμενο, δηλαδή ποτέ δεν ένιωθες ότι έχεις άπειρα supplies, αλλά ουσιαστικά ποτέ δε σε άφηνε το παιχνίδι και να μείνεις. Εδώ τα όπλα είναι σχεδόν για διακόσμηση και ΟΝΤΩΣ μένεις από πυρομαχικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σταματησα καπου chapter 4, δεν καταλαβαινα τιποτα απλα σκοτωνα για να παω στο επομενο σημειο, τα γραφικα ειναι οκ το gameplay μετριο και το art πολυ υπερβολικο. Οι μαυρες γραμμες και τα 30fps απαραδεκτα επισης.

 

Γενικα μου εδωσε την εντυπωση μιας χυμα σπλατεριας χωρις νοημα απλα για να βγαλουμε ενα horrror game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβάζω τα μυνήματα σας κ έχω δει κ σε άλλα forums και καταλαβαίνω οτι το game δεν ειναι masterpiece , δεν το έχω παίξει αλλα έχω παρακολουθήσει ώρες stream 

αυτό που δεν καταλαβαίνω ομως ειναι γιατί εφόσον υπάρχει τρόπος να απαλλαγεί κάποιος απο τις μπάρες και το fps lock υπάρχουν άτομα που λένε το παράτησα για τις μπάρες κ τα fps . Θα έπρεπε να υπάρχει επιλογή ingame , φυσικά , μεγάλο foul , αν δεν το έχεις αγοράσει ρίχνεις άκυρο μπας κ βάλουν μυαλό αλλα αν το έχεις αγοράσει, πραγματικά το παρατάς ενω μπορείς να το διορθώσεις με δυο εντολές ? 

εκτός βέβαια αν παραπονιούνται και άτομα που το πήραν απο το θείο , ε τότε μιλάμε για άλλο επίπεδο θράσους που κοντράρει το θράσος της εν λόγο εταιρίας να ρίξει το μπαλάκι στους χρήστες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εκτός βέβαια αν παραπονιούνται και άτομα που το πήραν απο το θείο , ε τότε μιλάμε για άλλο επίπεδο θράσους που κοντράρει το θράσος της εν λόγο εταιρίας να ρίξει το μπαλάκι στους χρήστες

Θα αρχίσουμε πάλι..;
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...