Προς το περιεχόμενο

The Evil Within


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@aekoupoli

εγω τον 1ο που ειδα καυ κρυφτηκα στην ντουλαπα μου θυμησε τον τυπα απο το outlast :ph34r:

 

Για το zombie στην σκηνή μέσα λέει ρε. Κάνει μπαμ τι θυμίζει :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 618
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-the-evil-within-performance-analysis

 

 

Οπως βλεπουμε εδω απο τα σχολια το παιχνιδι εχει ακριβως τα ιδια προβληματα και στις 3 εκδοσεις(pc ps4 one) και οχι μονο στο pc. Τραγικη η Bethesda και ακομα πιο τραγικος ο mikami που εβγαλε το παιχνιδι με τοσα προβληματα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το ξεκίνησα.

 

 

Κατ' αρχάς έχω ένα «πρόβλημα». Στον πρώτο μανιακό που βρίσκω, και στις δύο φάσεις, μου λέει πάτα το τάδε για sneak kill, και ενώ το πατάω, τον καρφώνει με τη μασέτα, αλλά δεν ψοφεί. Τι σόι stealth είναι αυτό;

 

Κατά δεύτερον, δεν ξέρω αν οφείλεται στο ότι όταν έχεις το πρώτο encounter ο σχιζοφρενής δολοφόνος με το πριόνι σου ρίχνει μία στο πόδι με αποτέλεσμα να προχωράς κουτσαίνοντας, αλλά το gameplay μου φαίνεται εκνευριστικά αργό. Δεν είναι ευέλικτο δηλαδή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο stealth kill που σου λέει πρέπει να είναι bug ή κάποια προχειρότητα από μεριά τους

 

Και δε γίνεται ουσιαστικά και αφού πεθάνεις στη συνέχεια δεν έχεις ξανά όπλο, πρέπει απλά να πάρεις τα κλειδιά και να φύγεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η μπορει να χρειαζεται να τον καψεις για αυτο σου δινει τα σπιρτα μετα απο λιγο αν θυμαμαι καλα. Παιζει να ειναι και bug ομως δεν θυμαμαι καλα, δεν φημιζομαι και για την μνημη μου .. lol

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μα και στο δεύτερο encounter με τον ίδιο, πάλι πάτησα για sneak kill, τον κάρφωσε, και πάλι δεν ψόφησε.

 

Δε μας τα λέει καλά το game σαν πρώτη εντύπωση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Περιεργο.. Αν δεν πλανωμαι πλανην οικτραν, εμενα ολοι πεθαναν με την μια με sneak kill.. Βεβαια οπως ειπα καποιους τους εκαψα μετα, αλλα νομιζω ολοι οσοι πηγα με sneak kill πεθαναν αμεσως. Eκει που σου σπανε τα νευρα ειναι αν σε δουν και δεν εχεις σφαιρες, με μπουνιδια μαλλον εσυ θα δεις τα ραδικια αναποδα συνηθως

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή δεν έχω ψαχτεί για τα 30 fps τι μπορούμε να κάνουμε; εμένα αυτό μόνο με ενοχλεί 

πας στην συντομευση του παιχνιδιου,κανεις δεξι κλικ,ιδιοτητες,εκει που γραφει στο target "C:\Program Files (x86)\The Evil Within\EvilWithin.exe" προσθετεις το  +com_allowconsole 1

 

δηλαδη ετσι θα γινει "C:\Program Files (x86)\The Evil Within\EvilWithin.exe" +com_allowconsole 1 

(αναμεσα στις '' θαχει κενο.)

μπαινεις στο παιχνιδι (οχι στο μενου) και πατας το κουμπι ''insert'' 

(λογικα σου βρισκεται δεξια πανω διπλα απο το F12)

Θα σου βγαλει μια ''κονσολα'' εκει πατας

για τα fps R_swapinterval -1

και enter (το κουμπι)

για να ελατωθουν οι μπαρες R_forceaspectratio 2 

και enter (το κουμπι)

 

αν θες για το fov γτ οντως και αυτο ενοχλητικο ειναι τσεκαρε εδω

 

-Download and install Cheat Engine.

-Start the game up and alt-tab.

-Start the Cheat Engine-table you downloaded from here.

-Click the flashing computer icon in the top left, choose EvilWithin.exe and then click Yes.

-Check “Enable Gameplay FOV”

-Go back to the game, use + and – on your numpad to adjust the FOV. The default is 65 I think. Press + key 10 times to achieve 90 (one step is +/- 2.5). Some people prefer 85 because you will be blinded by the lantern with 90. You can see the current FOV-value in Cheat Engine.

 

 

τα credits πανε στα παιδια εδω μεσα που το ποσταραν αλλα και σε αυτους που βρηκαν την λυση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή δεν έχω ψαχτεί για τα 30 fps τι μπορούμε να κάνουμε; εμένα αυτό μόνο με ενοχλεί 

Όντως είναι πολύ ενοχλητικό που παίζει στα 30fps 

http://www.pcgamer.com/the-evil-within-debug-console-commands-detailed-god-mode-is-in/

πας στην συντομευση του παιχνιδιου,κανεις δεξι κλικ,ιδιοτητες,εκει που γραφει στο target "C:\Program Files (x86)\The Evil Within\EvilWithin.exe" προσθετεις το  +com_allowconsole 1

 

δηλαδη ετσι θα γινει "C:\Program Files (x86)\The Evil Within\EvilWithin.exe" +com_allowconsole 1 

(αναμεσα στις '' θαχει κενο.)

μπαινεις στο παιχνιδι (οχι στο μενου) και πατας το κουμπι ''insert'' 

(λογικα σου βρισκεται δεξια πανω διπλα απο το F12)

Θα σου βγαλει μια ''κονσολα'' εκει πατας

για τα fps R_swapinterval -1

και enter (το κουμπι)

για να ελατωθουν οι μπαρες R_forceaspectratio 2 

και enter (το κουμπι)

 

αν θες για το fov γτ οντως και αυτο ενοχλητικο ειναι τσεκαρε εδω

 

-Download and install Cheat Engine.

-Start the game up and alt-tab.

-Start the Cheat Engine-table you downloaded from here.

-Click the flashing computer icon in the top left, choose EvilWithin.exe and then click Yes.

-Check “Enable Gameplay FOV”

-Go back to the game, use + and – on your numpad to adjust the FOV. The default is 65 I think. Press + key 10 times to achieve 90 (one step is +/- 2.5). Some people prefer 85 because you will be blinded by the lantern with 90. You can see the current FOV-value in Cheat Engine.

 

 

τα credits πανε στα παιδια εδω μεσα που το ποσταραν αλλα και σε αυτους που βρηκαν την λυση

Άρε Ευχούλη, εξπέρ έγινες αγόρι μου! :D :P ..σε πειράζω, μην παρεξηγηθείς ^_^

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@MSSB

δεν παρεξηγουμαι man,εσεις μην παρεξηγηθειτε λογο το οτι δεν εβαλα τα ονοματα σας!

Εννοειται οτι εισαι και ΕΣΥ το ατομο που μ ελυσες τα χερια :D και σε σενα πανε τα credits

οπως και στον Thanos που μου ανεφερε για το engine ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...