Προς το περιεχόμενο

The Evil Within


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 618
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βρε παιδιά ας μου πεί κάποιος....

πως γίνεται στο XBOX 360 να είναι το παιχνίδι 7gb και στο PC να φτάνει τα 32gb?

 

Είναι τόσο καλύτερο στο PC όσον αφορά τα γραφικά? Πού να προτιμίσω να το παίξω (γιατί πρόσφατα πήρα και tv 55'')?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά ας μου πεί κάποιος....

πως γίνεται στο XBOX 360 να είναι το παιχνίδι 7gb και στο PC να φτάνει τα 32gb?

 

Είναι τόσο καλύτερο στο PC όσον αφορά τα γραφικά? Πού να προτιμίσω να το παίξω (γιατί πρόσφατα πήρα και tv 55'')?

Σοβαρά τώρα, συγκρίνεις Xbox 360 με pc; O.o :Ρ

Αν έχεις τη δυνατότητα να διαλέξεις pc, φυσικά και διάλεξε αυτό. Εκτός των άλλων, θα έχεις και τις εντολές για να προσαρμόσεις το παιχνίδι στα γούστα σου.

Τσιμπάς το pc σου, το κοτσάρεις στη νέα σου tv (με γεια btw), αρπαζεις και το χειριστήριο του Xbox και το συνδέεις. Αρπαζεις και 3 μαξιλάρια και διάφορες αηδίες σνακ για να σε κρατήσουν, ανοίγεις την ένταση στο τέρμα αδιαφορώντας για τους γύρο σου και κάθεσαι από τις 7 το απόγευμα που βραδιάζει μέχρι να νυσταξεις και παίζεις χωρίς αύριο!

Have fun :P

Ααα να με συγχωρήσετε όλοι μας αλλά μια άσχετη ερώτηση προς το φίλο γιατί είμαι άμεσα ενδιαφερομενος. Η τηλεόραση πόσο και ποια είναι; Γιατί θέλω να πάρω καινούρια και σκεφτόμουν αυτό το μέγεθος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και xbox με PC δεν είναι τα ίδια, αλίμονο. Απλά έως τώρα δεν είχα δεί ποτέ τόσο μεγάλη διαφορά στο μέγεθος. Άσε που συνήθως τέτοιου είδους παιχνίδια (βλέπε Silent Hill) γράφονταν σε κονσόλα και μετά γίνονταν port σε PC οπότε ήταν συγκρίσιμο το μέγεθός τους. Μάλλον έγινε το αντίστροφο τώρα...

Απλά έπαθα πλάκα όταν είδα 7gb στο xbox και μετά βλέπω 32gb στο pc και μάλιστα compressed.

 

Καλή η φάση pc σε τηλεόραση αλλά που να ξηλώνεις τώρα το pc και να το κουβαλάς στο σαλόνι. Οπότε έχω δύο επιλογές.... η PC σε 23'' monitor ή xbox σε 55'' tv.

 

Πήρα μια LG 55LB731V (smart 3D TV) στα 1049 ευρώ απο Πλαίσιο που κατα μεγάλη μου έκληξη είχε και τη χαμηλότερη τιμή στο skroutz. Ωραίο design και πολλά καλούδια, IPS panel (που άλλοι το προτιμούν για τη μεγάλη γωνία θέασης και άλλοι το κράζουν για το μαύρο του).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@off εντελώς :MSSB

 

ξέχασες να του πεις να πάρει και ένα καλό set 7.1 ηχεία! πώς θα απόλαυση τον άψογο ήχο του παιχνιδιού χωρίς τα κατάλληλα πράγματα. 

:-D  :-D  :-D   Στο τέλος βέβαια θα έχεις κανονική δράση μιας και βλέπω κατά της 1:00 2 με μπλε στολή να σου λένε σταμάτα τα όλα  ( μπλα-μπλα..... η συνέχεια γνωστή !)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κοιτάξω σίγουρα το μοντέλο όταν πάω σπίτι γιατί τώρα είμαι από κινητό. Anyway, thanks!

Τώρα. Δεν είναι το πρώτο παιχνίδι που έχει τόσο μεγάλη διαφορά! Σχεδόν όλα τα παιχνίδια σε σχέση με αυτά που βγαίνουν στο 360 έχουν διάφορες στο μέγεθος, τάξης 20GB (given or take). Πάρε παράδειγμα GTΑ 5 που στο Xbox θέλει δέκα κάτι gb και στο pc πάει για σχεδόν 50αρι! Hitman Absolution. Tomb Raider (2013). Στις παλιές κονσόλες, οι υλοποιήσεις είναι γενικά φτωχές. Λιγοστές σκιές, πολύ χαμηλότερη ανάλυση, καρέ ανανέωσης, αντανακλασεις και λοιπά. Όλα αυτά είναι ++ στο μέγεθος. Εγώ έχω 24" οθόνη και νομίζω ότι θα είμαι καλά.

Όπως είπα, αν σηκώνει να παίξεις pc, μην το σκέφτεσαι καθόλου.

Ααα και η tv με το pc το απόλυτο gaming rig, να ξέρεις! :Ρ Ιδικά με εξαιρετική τηλεόραση σαν τη δική σου! Εγώ θα έκανα το κόπο να ξηλώσω τον υπολογιστή μου από τη θέση του :Ρ

@off εντελώς :MSSB

 

ξέχασες να του πεις να πάρει και ένα καλό set 7.1 ηχεία! πώς θα απόλαυση τον άψογο ήχο του παιχνιδιού χωρίς τα κατάλληλα πράγματα.

:-D :-D :-D Στο τέλος βέβαια θα έχεις κανονική δράση μιας και βλέπω κατά της 1:00 2 με μπλε στολή να σου λένε σταμάτα τα όλα ( μπλα-μπλα..... η συνέχεια γνωστή !)

Μικρός είσαι ακόμα. Τα κλείνεις όλα επιτόπου και κάνεις ότι κοιμάσαι. Λες και ότι δεν έχεις ακούσει τίποτα γιατί έχεις βαμβάκι στα αυτιά, λες και ότι το μωρό του γείτονα δεν σε αφήνει να κοιμηθείς και τους στέλνεις απέναντι να κάνουν παρατήρηση xD

Μάλλον δεν έχεις δει το Bad Neighbors του 2014! ;P

PS: ελπίζω 1κ€ τηλεόραση θα έχει τουλάχιστον καλά ηχεία! :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δυο ερωτησεις... Παιζω σε 1080p τις μαυρες μπαρες πως τις βγαζω γιατι μου την σπαει εμενα...

και δευτερο εχω το gamepad τις logitech Cordless RumblePad 2 γινεται να παιξω με αυτο; Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω επισης!

να πω πως το παιχνιδι ειναι πολυ αρρωστημενο..(μα καλα τι νοοτροπια εχουν εκει στην κινα ? :/ )

εβαλα να παιξω το παιχνιδι με τα ακουστικα του κινητου,κ μονο που στην loading screen ακουγα να σταζει νερο ιδρωνα και με επιανε αγχος..η ατμοσφαιρα και ο ηχος ειναι πολυ ερεθιστικος στον φοβο τ.

 

    Τα γραφικα αν και φαινονται απλα ειναι πολυ ομορφα μεχρι στιγμης με ωραιους φωτισμους και μαρεσε που σε καποια σημεια εχει την ''ασπριλα'' σαν χιονι που δινει μια αισθηση τρομου...

Απο gameplay μου αρεσε οσο το επαιξα..Βεβαια με το που ειδα τον 1ο γοριλα να με κυνηγα επαθα ενα flashback στο outlast..χεστηκα πανω μου...Οκ κρυφτυκα στην ντουλαπα αλλα μετα που ειναι στο δωματιο με τα κρεβατια δεν αντεξα,,ενω ειχα ξεφυγει τον βρηκα μπροστα μου...Με εκανε βοδινο κυμα..

 

 Φτανει για σημερα,αυριο με της μερας το φως :P παντως δοκιμαστε το το παιχνιδι με ακουστικα ή με ηχεια 5.1/7.1 θα χεστειτε απο τον ηχο...

 

εισαστε απιστευτοι ομως...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κι εμένα μου έβγαλε λίγο το μάτι, αλλά το ξέχασα

 

πάλι καλά να λες που δε βγάζουν παιχνίδια οι κινέζοι γιατί αυτοί το πιστεύω ότι θα ήταν ακόμα πιο άρρωστοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ιστορια πρεπει να ειναι πολυ fail,ειμαι στο 3 chapter και απλα προχωραω χωρις καθολου story,παντως ειναι αρκετα καλο εχει πολυ καλο ηχο κεραυνους κτλ ατμοσφαιρα φωτισμους... επισης την εχω δει ψιλο snake ολο απο πισω βγαινω και τους μαχαιρωνω :P θελει λιγο strategy το συνεχιζω και βλεπουμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κι εμένα μου έβγαλε λίγο το μάτι, αλλά το ξέχασα

 

πάλι καλά να λες που δε βγάζουν παιχνίδια οι κινέζοι γιατί αυτοί το πιστεύω ότι θα ήταν ακόμα πιο άρρωστοι 

Οι Κινέζοι αν έβγαζαν παιχνίδια θα ήταν με πλοκάμια και άλλα διάφορα... δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις που το πάω xD

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Κινέζοι αν έβγαζαν παιχνίδια θα ήταν με πλοκάμια και άλλα διάφορα... δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις που το πάω xD

Και τα 'πλοκάμια', ιαπωνικά ειναι...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα 'πλοκάμια', ιαπωνικά ειναι...

Ααα αυτό ομολογώ δεν το ήξερα! Μόνο Ιαπωνικά; Κινέζικα δεν έχει; Ενδιαφέρον. Thanks για το μάθημα γνώσης περί αυτών xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...