Προς το περιεχόμενο

The Evil Within


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως αναφέρθηκε σε προηγούμενα ποστ το παιχνίδι δεν ''τρώει'' πολλή μνήμη 1,6gb στα 1080p αλλά είδα ότι είναι απαιτητικό σε cpu . Σύμφωνα με εδώ ένας i5 2500k κόβει αρκετά  μια 780ti σε σχέση με νεότερους επεξεργαστές http://gamegpu.ru/action-/-fps-/-tps/the-evil-within-test-gpu.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 618
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το συγκεκριμένο site είναι ότι να 'ναι με τους CPU..Στο Metro θυμάμαι οι FX ήταν κάτω και από i3 ενώ όταν ο prospector8 έκανε σύγκριση τον FX6300 με τον 3570K, είχαν ακριβώς τα ίδια frames.Ο i3 4330 πάνω από 2600K και FX9590..Λολ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τώρα ο i3 είναι πάλι επάνω :lol:

 

Ρε γαμώτο πουλά το ψέμα σου, αλλά κάντο να φαίνεται αληθοφανές τουλάχιστον και κάνε καριέρα στην apple, άκου εκεί +20fps με το hyperthreading και μπουκάλι από 2500Κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Haswell έχει κάποια έξτρα (Vector operations/gather, FMA3) τα οποία βοηθάνε στα παιχνίδια που έχουν OpenGL μηχανή.Αλλά και πάλι δεν νομίζω να πέφτει μπουκάλι από όλους τους FX της αγοράς και όλους τους i5/i7 πλην Haswell γενιάς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση δεξί κλικ στη συντόμευση που έχεις του παιχνιδιού, ιδιότητες και εκεί που λέει "εκκίνηση από", στο τέλος αυτών που γράφει, βάζεις το "+com_allowconsole 1".

----

R_forceaspectratio: Sets the aspect ratio. Default is 2.5, which is our official aspect ratio. 0 is full screen, but not ideal. 1.8 or 2 is probably most comfortable for those who don't want bars.

αν μπορεις να με βοηθησεις γτ με τις συντομευσεις που προσθετεις τις commands δεν τα παω καλα...το εβαλα στο ''εκκινηση απο'' αλλα παιρνω αυτο το μνμ

αν μπορεις ανεβασε φωτο να για να δω πως το εχεις γραψει :/

 

Untitled.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και παλι δεν το δεχεται,το ιδιο μυνημα εμφανιζει :/

πφφ κατι δεν κανω σωστα δεν γινεται αλλιως

 

ακυρο,τελικα επρεπε με κενο εξω απο τις αποστροφους ομως !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορεις να με βοηθησεις γτ με τις συντομευσεις που προσθετεις τις commands δεν τα παω καλα...το εβαλα στο ''εκκινηση απο'' αλλα παιρνω αυτο το μνμ

αν μπορεις ανεβασε φωτο να για να δω πως το εχεις γραψει :/

 

Untitled.png

Όπως είπα και πριν. Δοκίμασε είτε το 'Προορισμός:' είτε το 'Εκκίνηση από:'. Ένα από τα δύο είναι, δεν θυμάμαι ποιο. Και το γράφεις κάπως έτσι: *.exe"(κενό)+com_allowconsole 1

ΠΡΟΣΕΧΕ: Δεν πρέπει να σβήσεις το " που έχει στο τέλος. Μετά από αυτό " βάζεις το +com_allowconsole 1 και υπάρχει κενό. (.exe" +com_allowconsole 1)

Καλή τύχη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βεβαια παρολο που το εκανα μπαινω στο παιχνιδι πατω το κουμπι διπλα απο το ''1'' αλλα δεν μου βγαζει κατι :/

Once the game has launched, hit the Insert key to bring down the developer console.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω επισης!

να πω πως το παιχνιδι ειναι πολυ αρρωστημενο..(μα καλα τι νοοτροπια εχουν εκει στην κινα ? :/ )

εβαλα να παιξω το παιχνιδι με τα ακουστικα του κινητου,κ μονο που στην loading screen ακουγα να σταζει νερο ιδρωνα και με επιανε αγχος..η ατμοσφαιρα και ο ηχος ειναι πολυ ερεθιστικος στον φοβο τ.

 

    Τα γραφικα αν και φαινονται απλα ειναι πολυ ομορφα μεχρι στιγμης με ωραιους φωτισμους και μαρεσε που σε καποια σημεια εχει την ''ασπριλα'' σαν χιονι που δινει μια αισθηση τρομου...

Απο gameplay μου αρεσε οσο το επαιξα..Βεβαια με το που ειδα τον 1ο γοριλα να με κυνηγα επαθα ενα flashback στο outlast..χεστηκα πανω μου...Οκ κρυφτυκα στην ντουλαπα αλλα μετα που ειναι στο δωματιο με τα κρεβατια δεν αντεξα,,ενω ειχα ξεφυγει τον βρηκα μπροστα μου...Με εκανε βοδινο κυμα..

 

 Φτανει για σημερα,αυριο με της μερας το φως :P παντως δοκιμαστε το το παιχνιδι με ακουστικα ή με ηχεια 5.1/7.1 θα χεστειτε απο τον ηχο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...