Προς το περιεχόμενο

The Evil Within


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μας εχουν γεμισει τους δισκους τον τελευταιο χρονο. Βλεπω game στα 5 gb (Βorderlands) και αναπολω το παρελθον. xD

 

Κλασσικη Bethesda, με τα @texture σου. Aν ειναι σαν το Wolfenstein δεν θα εχουμε prob απο θεμα αποδοσης. Τωρα απο options, το να εχει ή να μην εχει vsync δεν εχει σημασια, αφου και αλλα που εχουν δεν πιανει, και παλι εχουμε tearing. Κλασσικα force on μεσω radeonpro ή απο τo nvidia cp. Αλλα games εχουν και το borderless που το εξαφανιζει το tearing.

 

Απο εκει και περα αν τρεχει στα 30fps και τρεχει ομαλα πχ σαν το ryse που για καποιο λογο δεν με πειραζουν τα 30fps, δεν θα μου δημιουγησει προβλημα στο gameplay μου.

 

Οταν κατεβει, θα εχουμε μια πιο ολοκληρωμενη αποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 618
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στο steam που διαβαζω σο φορουμ του παιχνιδιου οσοι ειναι δυσαρεστημενοι με το παιχνιδι ειναι επειδη δεν εχει texture και vsync options κατ αλλα ομως για το ιδιο το πιανχιδι λενε οτι ειναι καλο  παιχνιδι. Μεχρι τελος της εβδομαδας θα το εχω και εγω οποτε θα δουμε πως παιζει σε κατωτερες καρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα θα κανει auto detect την vram και θα το βαζει το game εκει που θα τρεχει ομαλα. Αφου δεν μας δινει επιλογη, δεν νομιζω να γινεται κατι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για εσάς αλλα εγώ βρίσκω όλη την φάση απλά τραγική...ακόμα και καλο να είναι το game ο τρόπος που το πουλάνε είναι απαράδεκτος....άκου εκεί μας δίνουν εντολές κονσόλας, ποιος? η ίδια η εταιρία......ffs.

 

Δηλαδή στην τελική ας είχε όλες τις επιλογές διαθέσιμες και ας λέγανε τα 30fps και ratio ως recommended for the best experience (my ass), έστω, αλλα που...tards.

 

Ετσι ακριβως.. FFS δηλαδη ποσο δυσκολο ειναι να προσθεσουν λιγο κωδικα ακομη στο παιχνιδι για να προσθεσουν επιλογες in game; Γιατι πρεπει ντε και καλα εγω επειδη ειμαι PC user να ξερω να ανοιγω κονσολα και να δινω εντολες; Και αντε εγω μεγαλωσα με αυτο, ο νεος χρηστης που ισα ισα ξερει να κανει εγκατασταση ενος παιχνιδιου και να το βαζει να παιζει τι πρεπει να κανει; Κατι τετοια βλεπουν μερικοι και λενε κονσολα παντα :/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω οτι ολα γινονται για τα console fanboys, αυτα τα περι 30fps ειναι κινηματογραφικα ειναι κουραφεξαλα.... τοσα εκατομυρια δινουν για την αναπτυξη των παιχνιδιων δν μπορουν να βαλουν νομιζεις αυτες τις επιλογες? ποιος ο λογος μετα απο λιγα χρονακια να εχεις κονσολα αν το pc σε θεμα γραφικων και gameplay εχει παει τοσο μπροστα... οσο σκεφτομαι ποσο ακομα πιο γαματο θα ηταν αυτο το παιχνιδι αν δν ηταν και το συμφερον των ps4-xbxone fanboys μπροστα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κακο ειναι οτι στις κονσολες τα 30fps ειναι υποφερτα και δεν σε ενοχλουν αν τα εχεις συνηθισει. Στο pc στις πιο πολλες περιπτωσεις τα 30 ειναι πολυ ασχημα και μονο επιληψια δεν σου προκαλουν. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα είτε το game είναι παρα πολύ καλο ή οι devs νομίζουν ότι είναι τόσο καλο, δεν βγάζει νόημα όλη η φάση...άμα είναι όντως πολύ καλο τότε το ξεπερνάς όλο αυτό, αν όχι τότε χλωμούς του βλέπω...

 

Anyways περιμένουμε γνώμες και ειδικά από τους μεγαλύτερους εδώ μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν πάντως είναι όντως καλό παιχνίδι τότε προσωπικά συγχωρώ τα όποια τεχνικά προβλήματα. Απλά ελπίζω να το στηρίξουν λίγο με κάποια patches αργότερα για να μας κάνουν τη ζωή πιο εύκολη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marketing my friend..Και δυστυχώς ο κόσμος τα πιστεύει και αναρωτιέται αν τα 3 ή 4GB θα 'ναι αρκετά για τα μελλοντικά παιχνίδια.Ακόμα και τα 3GB είναι υπεραρκετά για 1080P.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

''Story never really gets going''.Σαν να μου λέει, τζάμπα παίζεις.

στο άρθρο του συγκεκριμένου λέει ότι η bethesda δε τους έστειλε αντίγραφο λόγω της βαθμολογίας που έβαλαν στο wolfenstein

 

κοιτώντας κι εγώ τη βαθμολογία που έβαλαν στο wolfenstein καταλήγω (με βάση τα γούστα μου πάντα), ότι οι τύποι δεν είναι και ότι πιο αξιόπιστο παρόλο που έβαλαν το 8αρακι (ίσως προσπαθώντας να ξανακαλοπιάσουν τη bethesda )

 

περίμενε να το δεις και ο ίδιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...