Προς το περιεχόμενο

The Evil Within


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 618
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μην ξεχνάμε ότι η 780Ti είναι EOL πλέον και απαξιώθηκε από μια 970 4GB των 350 ευρώ..

Μπορεί να είναι έτσι αλλά δεν παύει η 780Ti από μόνη της, να θεωρείται εξαιρετική κάρτα. Στο κάτω κάτω αν το σκεφτείς, δεν είμαστε ένα χρόνο αργότερα από το λανσάρισμα των 900 για να πεις 'εε, πέρασε και ένας χρόνος, στις παλιές υλοποιήσεις δεν θα μεινουν' να σου πω ναι, έχουν δίκιο με αυτά που ζητάνε. Όπως επίσης για να μην πω ότι είναι γελοίο να θέλουν i7 για ένα παιχνίδι που (αν έχω καταλάβει καλά) δεν είναι 'Ανοιχτού κόσμου' -τουλάχιστον όχι πλήρως.

Κατά γενική ομολογία, είναι εκτός τόπου οι άνθρωποι. Βέβαια μέχρι να πάρεις το τελικό προϊόν στο χέρι όλα αυτά είναι εικασίες αλλά εκτός και αν το παιχνίδι μπορεί εκτός των άλλων να σου φτιάξει με κάποιον τρόπο και φραπέ, θα πω ότι λένε κουραφέξαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το i7 μην το κοιτάς καν..Η διαφορά ενός i7 με έναν i5 είναι 3-4FPS, μόνο στο Crysis 3 υπήρχε όντως σημαντική διαφορά, σε κανένα άλλο.Είναι καθαρά για λόγους marketing η αναφορά για i7.Όπως επίσης και η Ram, λένε 8GB αλλά πάνω από 2-2.5GB δεν τρώνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά γενική ομολογία, είναι εκτός τόπου οι άνθρωποι. Βέβαια μέχρι να πάρεις το τελικό προϊόν στο χέρι όλα αυτά είναι εικασίες αλλά εκτός και αν το παιχνίδι μπορεί εκτός των άλλων να σου φτιάξει με κάποιον τρόπο και φραπέ, θα πω ότι λένε κουραφέξαλα.

 

ενα απο τα δύο συμβαίνει , πάντως οι GPU δεν φταινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ένα θα πω και να μου το θυμάστε. Λίγες εταιρίες έχουν μείνει που θέλουν και νιώθουν την ανάγκη να βγάζουν σωστά τελικά προϊόντα. Όλες οι υπόλοιπες, έχουν βρει τη κότα με το χρυσό αυγό (horror παιχνίδια και MMO γιατί είναι και τα mainstream της περιόδου μας), κάνουν ένα καλό σενάριο και τα άλλα ότι βρέχει ας κατεβάσει. Βλέπεις κάτι παιχνίδια που θες να τα αγοράσεις, τα αγοράζεις και κλαις λεφτά. Άλλο να πάρω το un optimized παιχνίδι σου 20€ (στη χειρότερη) και άλλο να με γδύσεις κανονικά στα 60€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε καλα νεα

http://steamcommunity.com/app/268050/discussions/0/616189106535339538/

 

Εγινελαθος στις απαιτησεις. ΔΕΝ εννουουσαν 6 gb μνημη στην καρτα αλλα shared memroy δηλαδη μνημη που μοιραζεται η καρτα με τη ram. Και οπως βλεπουμε εδω ακομα και 2 gb καρτες το καλυπτουν το shard memory!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακακίες λένε..Το Vram είναι η μνήμη που έχει η GPU, αν η κάρτα σου έχει 2GB, τότε έχεις 2GB και όχι παραπάνω.Για το shared που λένε αυτοί εκεί, νομίζω πρέπει να γίνει χρήση του tiled resources που έχει το Dx11.2

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε να δεις τι ωραία κολληματάκια θα έχουν όσοι δεν έχουν έστω 3GB κάρτα..

Κατι ηξερα  τοτε και πηγα και  πηρα καρτα γραφικων που να εχει 3γιγα ραμ. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αγοράζεις καινούργια κάρτα τώρα με 2GB Vram, εκτός και αν δεν σε ενδιαφέρει αν θα παίξεις με High textures αντί για Ultra, αλλά γιατί να πας σε μια 2GB 770 ας πούμε την στιγμή που με λιγότερα κιόλας χρήματα πας σε μια 280Χ με 3GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω την εποχή που διανύουμε, GPU με 2GB VRAM πρέπει να είναι στάνταρ σε κάθε gaming υπολογιστικό σύστημα. Δεν νομίζω να χαρακτηρίζει κανείς τον ηλεκτρ. υπολογ. του 'gaming' χωρίς να έχεις τουλάχιστον αυτό. Τώρα, όσων αφορά τα γραφικά, υπάρχουν παιχνίδια που θα δικαιολογούσαν απόλυτα την ανάγκη για πόρους (3+ GB) και άλλα τα οποία ξοδεύουν τόσα που απλά θα έπρεπε να μην ζητάνε ούτε 1 (γι αυτό θα τα χαρακτηρίσω και επιεικέστατα -απαράδεκτες υλοποιήσεις που δεν θα έπρεπε καν να υπάρχουν εκεί έξω). Τέλος, υπάρχουν και οι normal εταιρίες, που πραγματικά ξέρουν τι κάνουν. Βγάζουν παιχνιδάρες, οι οποίες μπορούν να παίξουν σε κάθε σύστημα, ανάλογα τις ρυθμίσεις. Αν θες ultra (και να αξίζει ultra φυσικά) θα έχεις 3/4. Αν θες high/med. και στα 2 καλά θα είσαι. Αν θες απλά να 'παίξεις' 'κάποια version' του παιχνιδιού χωρίς να σε νοιάζουν τα γραφικά, παίζεις και με 1.

Το Evil Within νομίζω από ότι έχω δει μέχρι τώρα, τα 2GB θα πρέπει να του είναι για ultra. Γιατί ας λέμε και την αλήθεια, δεν είναι χάλια γραφικά να λες παίζω ultra σαν να παίζω L4D2 (ΔΕΝ λέω ότι του L4D2 είναι χάλια, προς Θεού, ούτε κατά διάνυα!, απλά είναι υποδεέστερα), είναι αρκετά καλά, αλλά όχι αρκετά ώστε να δικαιολογούν πάνω από 2GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοντος ψαλμος αλληλουια, περιμένουνε να κυκλοφορήσει το game και να δουμε videos στο youtube, και αν αποδειχνουνε ολα μουφες περι vram και με μια GTX 670 2GB vram πετάει τοτε το παιρνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...