Προς το περιεχόμενο

Στις 24 Απριλίου καταφθάνει η AMD Radeon HD 7990


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλιότερα η αλήθεια είχες θέμα με κάποιες Ατι στο Linux αλλά μετέπειτα με τους ανοιχτούς μια χαρά δουλεύουν, οπως πολύ σωστά το γράφει και ο millenium 

 

Δεν είναι valid αυτό το σκεπτικό. Οι ανοικτοί είναι ανεπίσημοι. Είναι το αποτέλεσμα μιας ομάδας ανθρώπων που το κάνουν για το κέφι τους σαν να λέμε.

Δεν έχει hardware acceleration σε 3D (και πλέον έχουμε games στο linux) και φορτώνει τους ανεμιστήρες περισσότερο από τους επίσημους, το οποίο σημαίνει ότι η κάρτα ζεσταίνεται περισσότερο.

 

Τώρα για το γεγονός ότι δεν απευθείνονται σε εμένα: μήπως ξέρουν σε ποιον απευθύνονται γενικότερα? :P

 

Το πιο σωστό το λέει o ftp εν τέλει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως τα ιδια συζητουσαμε με την ελευση του τιτανα. Οποιος εχει τα χρηματα και το κολλημα θα την αγορασει, ειναι σπουδαια καρτα αλλα για λιγους. Εξαλλου, γιατι κανετε ετσι, μια απλη 7870 xt η 7950 η 670 δεν σας καλυπτει πια? Γρηγορες καρτες με γηινες τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>κακά τα ψέματα αν και είμαι nvidia fan αν δεν κατεβάσει λίγο της τιμές της, η amd θα την κερδίσει την αγορά αργά ή γρήγορα ...</p>

 

Η amd πέρασε τις τελευταίες μέρες την nvidia στις πωλήσεις. Λογικό είναι με κάθε κάρτα δίνουν δώρα πρωτοκλασάτα παιχνίδια και έχουν και καλές τιμές. Εγω πήρα την titan της nvidia αλλά δεν αξίζει 1000 ευρώ. Για 3δ animation & rendering αξίζει αλλά για gaming nope!!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εγω πήρα την titan της nvidia αλλά δεν αξίζει 1000 ευρώ. Για 3δ animation & rendering αξίζει αλλά για gaming nope!!!

 

 

καλοριζικη πρωτα απο ολα , αμα μας ελεγες εντυπωσεις και benchmarks στο αντιστοιχο θεμα θα ηταν πολυ ενδιαφερον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η amd πέρασε τις τελευταίες μέρες την nvidia στις πωλήσεις. Λογικό είναι με κάθε κάρτα δίνουν δώρα πρωτοκλασάτα παιχνίδια και έχουν και καλές τιμές. Εγω πήρα την titan της nvidia αλλά δεν αξίζει 1000 ευρώ. Για 3δ animation & rendering αξίζει αλλά για gaming nope!!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Ε για αυτό είναι περισσότερο  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε να δούμε γιατί η asus το έχει παρά κάνει με της τιμές η ares2 κάνει 1600 ευρώ εμείς  και με το ζωρη 440 ευρώ για δύο κάρτες gtx580 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα την αίσθηση οτι το gaming σε pc έχει αρχίσει να χάνει έδαφος. Στα χαρτιά και στα τεχνικά χαρακτηριστικά είναι καλύτερο. Αξίζει το κόστος και την ταλαιπωρία, πέρα από το οτι επιτρέπει στον κατοχο να κομπάζει για τα framerates και τις αναλύσεις; Δεν είναι πια και επεξεργασία φωτογραφίας να μετράει και η τρίχα πως φαίνεται. Είναι παιχνίδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη τη φωτογραφια την ειχα ξαναδει καπου και παλι παρατηρησα οτι ειναι αναποδα 

 

μαλλον για αυτο και θυμηθηκα οτι την εχω ξαναδει :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...