Προς το περιεχόμενο

Στις 24 Απριλίου καταφθάνει η AMD Radeon HD 7990


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ισχύει αυτό που γράφεις. Είναι χειρότερη η σειρά 7 από τις αντίστοιχες τις 6 και από τις αντίστοιχες της nVidia

 

 

Τι να την κάνεις την 7990 στο linux ?

έλα ρε σιγά και εγώ αν είχα λεφτά για ferrari θα πήγαινα και στην λαική με αυτή 

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ισχύει αυτό που γράφεις. Είναι χειρότερη η σειρά 7 από τις αντίστοιχες τις 6 και από τις αντίστοιχες της nVidia

 

χειρότερη κατανάλωση από τη σειρά 6000? πού το είδες αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι κάρτες γραφηκών με μεγάλες δυνατότητες είναι κατα τη γνώμη μου τελείως πεταμένα λεφτα για κάποιον που της θέλει μονο για παιχνίδια..διότι 300-600 ευρω κάρτα ..για τα παιχνιδια του pc..ελεος..παρε ενα playstation 3  βαλε το blueray k παιξε.. ουτε εγκαταστασεις ουτε κολληματα..ουτε μαιμουδιές..τελος! κ μη μου πείτε για τα γραφηκά κ βλακείες γιατι οποιος υποστηριξει οτι βλεπει τραγικές διαφορές(στις αναλύσεις ...κτλπ) θα ειναι μεγάλος ψευτης...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Oι κάρτες γραφηκών με μεγάλες δυνατότητες είναι κατα τη γνώμη μου τελείως πεταμένα λεφτα για κάποιον που της θέλει μονο για παιχνίδια..διότι 300-600 ευρω κάρτα ..για τα παιχνιδια του pc..ελεος..παρε ενα playstation 3  βαλε το blueray k παιξε.. ουτε εγκαταστασεις ουτε κολληματα..ουτε μαιμουδιές..τελος! κ μη μου πείτε για τα γραφηκά κ βλακείες γιατι οποιος υποστηριξει οτι βλεπει τραγικές διαφορές(στις αναλύσεις ...κτλπ) θα ειναι μεγάλος ψευτης...</p>

 

Το θέμα της ανάλυσης μην το θίγεις καλύτερα... Το PS3 παίζει στα 720p και με το ζόρι σε μερικά παιχνίδια όπως το LA Noire που χάνει κάμποσα frames σε αρκετές περιπτώσεις.

 

Sent from my GT-I9100 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

κ μη μου πείτε για τα γραφηκά κ βλακείες γιατι οποιος υποστηριξει οτι βλεπει τραγικές διαφορές(στις αναλύσεις ...κτλπ) θα ειναι μεγάλος ψευτης...

ή εσύ είσαι ο Stevie Wonder :P
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι κάρτες γραφηκών με μεγάλες δυνατότητες είναι κατα τη γνώμη μου τελείως πεταμένα λεφτα για κάποιον που της θέλει μονο για παιχνίδια..διότι 300-600 ευρω κάρτα ..για τα παιχνιδια του pc..ελεος..παρε ενα playstation 3  βαλε το blueray k παιξε.. ουτε εγκαταστασεις ουτε κολληματα..ουτε μαιμουδιές..τελος! κ μη μου πείτε για τα γραφηκά κ βλακείες γιατι οποιος υποστηριξει οτι βλεπει τραγικές διαφορές(στις αναλύσεις ...κτλπ) θα ειναι μεγάλος ψευτης...

εμεις σου λεμε, αλλα εσυ παλι ψευτες θα μας πεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι κάρτες γραφηκών με μεγάλες δυνατότητες είναι κατα τη γνώμη μου τελείως πεταμένα λεφτα για κάποιον που της θέλει μονο για παιχνίδια..διότι 300-600 ευρω κάρτα ..για τα παιχνιδια του pc..ελεος..παρε ενα playstation 3  βαλε το blueray k παιξε.. ουτε εγκαταστασεις ουτε κολληματα..ουτε μαιμουδιές..τελος! κ μη μου πείτε για τα γραφηκά κ βλακείες γιατι οποιος υποστηριξει οτι βλεπει τραγικές διαφορές(στις αναλύσεις ...κτλπ) θα ειναι μεγάλος ψευτης...

Και εγω δηλωνω ψευτης.και επειδη δεν θελω να παιζω σε low settings me ~30 fps προτιμω το pc μου & την 690GTX :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω σαν ψευτης ρωταω...το ps3 βγαζει 1080p σε πολλαπλες οθονες και 3D απηκονιση??

(επειδη μ αρεσει το θεμα που ανοίγουμε και μιλάω πάντα φιλικά!!) πιστεύεις λοιπόν οτι πετώντας 300-600 ευρω για κάρτα γραφηκών + απο κανα 250 ευρω τουλαχιστον για να παρείς καλά μονιτορ που να σηκώνουν FULL αναλύσεις!! αξίζουν τον κόπο για να παίξεις 1-2 παιχνίδια που ειναι κάπως ποιο απαιτητικά... με το να δώσεις 200 ευρω να παρεις το play + 500 -600 για μια 50 αρα τηλεόραση LED κ ενταξει θα χάσεις κ λίγα frame.. ομως για πες μου ποσες φόρες καποιο παιχνίδι δεν σου κόλησε η σε πέταξε στα win ξαφνικα?? ενω στο play παιζεις ατελειωτες ώρες και πότε δεν μου εχει κολήσει παιχνίδι! χωρια το θεμα θερμοκρασίας.. που ανεβαζουν οι καρτες..επεξεργαστες...κατανάλωση ενέργειας του υπολογιστή.. που αν ξεκινήσεις απο το τροφοδοτικό...τελικά αξίζουν ολα αυτά η εχεις πέσει θύμα marketing?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...