Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, johnkar93 είπε

Τι φολα?

Έχω ανεβάσει θεμα , με την εγγύηση , βρήκα την άκρη μεν αλλά όσο είναι η κομετρον στην μέση δεν θέλω να ακουμπήσω ps4. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

39 λεπτά πριν, Lecter D είπε

Έχω ανεβάσει θεμα , με την εγγύηση , βρήκα την άκρη μεν αλλά όσο είναι η κομετρον στην μέση δεν θέλω να ακουμπήσω ps4. 

Αν το μόνο σου κριτήριο είναι το After sales support, τότε πάρε XBox. Είναι η μόνη εταιρεία με αξιόλογο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω θέμα με το after sale. Το μόνο που θέλω είναι τα λογικά πράγματα, 2 χρόνια εγγύηση κατευθείαν και όχι να τραβιέται η κατάσταση σε δικηγόρο και λοιπά. Τεσπα μην βγαίνω εκτός θέματος, το switch είναι fun to play; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Lecter D είπε

Δεν έχω θέμα με το after sale. Το μόνο που θέλω είναι τα λογικά πράγματα, 2 χρόνια εγγύηση κατευθείαν και όχι να τραβιέται η κατάσταση σε δικηγόρο και λοιπά. Τεσπα μην βγαίνω εκτός θέματος, το switch είναι fun to play; 

Και τα τρία είναι fun to play.

2 χρόνια δεν έχει εγγύηση κανένα.

Αφού το Switch θες, γιατί ρωτάς;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, fytotech είπε

Και τα τρία είναι fun to play.

2 χρόνια δεν έχει εγγύηση κανένα.

Αφού το Switch θες, γιατί ρωτάς;

Συγγνώμη που μπήκα σε ένα φορουμ για να πάρω μια γνωμη παραπάνω . Παρεμπιπτόντως στον Κοτσο για το  switch δινουν 2 χρονια .
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Και το Switch και το Xbox έχουν κανονικότατα 2 χρόνια εγγύηση. Από εκεί και πέρα οι gaming επιλογές διαφοροποιούνται δραστικά σε παιχνίδια.

Για παράδειγμα εγώ που είμαι ανάμεσα σε xbox one s και σε ps4 slim και το θέλω κυρίως για ΦΙΦΑ 19 κλπ πιο μου προτείνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, johnkar93 είπε

Για παράδειγμα εγώ που είμαι ανάμεσα σε xbox one s και σε ps4 slim και το θέλω κυρίως για ΦΙΦΑ 19 κλπ πιο μου προτείνετε?

Διευκρίνισε το κλπ αλλιώς Xbox.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, johnkar93 είπε

Για παράδειγμα εγώ που είμαι ανάμεσα σε xbox one s και σε ps4 slim και το θέλω κυρίως για ΦΙΦΑ 19 κλπ πιο μου προτείνετε?

Δεν υπάρχει λόγος να πληρώνεις για παιχνίδι "κονσέρβα" με ετήσια αλλαγή ετικέτας τίποτα παραπάνω από 24 ευρώ τον χρόνο στο EA ACCESS και ας κυκλοφορεί κάτι μήνες μετά από την κυκλοφορία του στην υπηρεσία. Καβατζώνεις και άλλα 50 παιχνίδια casual και μη με αυτόν τον τρόπο και παίζεις όσο θες και όποια Fifa θες που έχουν κυκλοφορήσει ήδη, μαζί με άλλα αθλητικά παιχνίδια.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, fytotech είπε

Διευκρίνισε το κλπ αλλιώς Xbox.

Έχω 4κ τηλεόραση και την κονσόλα την θέλω κατά 90% ΦΙΦΑ 19 2κ nba κανα pubg με συνδεδεμένο ποντίκι τέτοια φάση και αν προκύψει κανένα άλλο game δεν έχω στο μυαλό μου κάποιο συγκεκριμένο.

42 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Δεν υπάρχει λόγος να πληρώνεις για παιχνίδι "κονσέρβα" με ετήσια αλλαγή ετικέτας τίποτα παραπάνω από 24 ευρώ τον χρόνο στο EA ACCESS και ας κυκλοφορεί κάτι μήνες μετά από την κυκλοφορία του στην υπηρεσία. Καβατζώνεις και άλλα 50 παιχνίδια casual και μη με αυτόν τον τρόπο και παίζεις όσο θες και όποια Fifa θες που έχουν κυκλοφορήσει ήδη, μαζί με άλλα αθλητικά παιχνίδια.

Επειδή είμαι αρκετά άσχετος σε αυτά τα θεματα μπορεις να μου πεις ποια κονσόλα έχει αυτό που λες και πως γίνεται ώστε να μην πληρώνω κάθε χρόνο το καινούριο fifa. Χωρίς παρεξήγηση ξαναλέω διότι δεν γνωρίζω αρκετά πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, johnkar93 είπε

Επειδή είμαι αρκετά άσχετος σε αυτά τα θεματα μπορεις να μου πεις ποια κονσόλα έχει αυτό που λες και πως γίνεται ώστε να μην πληρώνω κάθε χρόνο το καινούριο fifa. Χωρίς παρεξήγηση ξαναλέω διότι δεν γνωρίζω αρκετά πράγματα

Αν και στο εξήγησε φίλος από πάνω ας προσπαθήσω να το πω όσο πιο απλά: Το EA ACCESS είναι μια συνδρομητική υπηρεσία, από την Electronic Arts που φτιάχνει τα FIFA, σαν το Xbox Live/PS+ όπου για ένα ποσό τον χρόνο (24 ευρώ περίπου αν θυμάμαι καλά) ;ή 4~5/μήνα  σου επιτρέπει να κατεβάσεις και να παίξεις τα παιχνίδια που παρέχει.

- Τι παιχνίδια παρέχει? https://www.ea.com/ea-access

- Σε ποιες κονσόλες υπάρχει? : Στο xbox μόνο προς το παρόν (υπάρχουν φήμες ότι θα έρθει και στο PS)

- Ποιο fifa μπορώ να κατέβασω? : Το περσινό εκτός και αν έχεις την Premium συνδρομή (PC - ONLY)

- Αξίζει να πληρώνω 60~70 τον χρόνο για FIFA Day One? Ούτε καν για μένα.

- Τι κάνω για παίζω το καλύτερο fifa στην 4K τηλεόραση που πήρα? : XBOX ONE X + EA ACCESS. (τα λεφτά που θα έδινα για τα παιχνίδια κουτάτα - τα δίνεις για την κονσόλα).

Ελπίζω να βοήθησα.

 

 

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Αν και στο εξήγησε φίλος από πάνω ας προσπαθήσω να το πω όσο πιο απλά: Το EA ACCESS είναι μια συνδρομητική υπηρεσία, από την Electronic Arts που φτιάχνει τα FIFA, σαν το Xbox Live/PS+ όπου για ένα ποσό τον χρόνο (24 ευρώ περίπου αν θυμάμαι καλά) ;ή 4~5/μήνα  σου επιτρέπει να κατεβάσεις και να παίξεις τα παιχνίδια που παρέχει.

- Τι παιχνίδια παρέχει? https://www.ea.com/ea-access

- Σε ποιες κονσόλες υπάρχει? : Στο xbox μόνο προς το παρόν (υπάρχουν φήμες ότι θα έρθει και στο PS)

- Ποιο fifa μπορώ να κατέβασω? : Το περσινό εκτός και αν έχεις την Premium συνδρομή (PC - ONLY)

- Αξίζει να πληρώνω 60~70 τον χρόνο για FIFA Day One? Ούτε καν για μένα.

- Τι κάνω για παίζω το καλύτερο fifa στην 4K τηλεόραση που πήρα? : XBOX ONE X + EA ACCESS. (τα λεφτά που θα έδινα για τα παιχνίδια κουτάτα - τα δίνεις για την κονσόλα).

Ελπίζω να βοήθησα.

Ειλικρινά σε ευχαριστώ πάρα πολύ φυσικα μια ήσουν αναλυτικός και όπως είπα χωρίς παρεξήγηση. Κάτι τελευταίο για να μην κουράζω άλλο. Γνωρίζοντας ότι xbox one x kai ps4 pro είναι τα κορυφαία απλά δεν θέλω να ανέβω τόσο ψηλά σε τιμή αν και έχω 4κ tv. Έχω καταλήξει σε xbox one s η ps4 slim. Να πάω σε xbox one s σωστά? Επίσης το ps+ που πληρώνεις στο ps για να παιζεις online είναι το ea access στο xbox?

Επεξ/σία από johnkar93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...