Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, aggelos255 είπε

Να είσαι καλά.Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

Δεν κάνει τίποτα γενικά στο κομμάτι ψυχαγωγία θεωρώ όπως είπα λίγο καλύτερο το xbox. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα, αξιζει να παρω το ps4 slim 1TB + 2ο χειριστηριο στα 260? Σκεφτομαι για το PS4 pro.. Το πω οτι δεν εχω 4k τηλεοραση, οποτε δεν ξερω αν μπορω να αξιοποιησω την εξτρα δυναμη του PRO. Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, VasilisKvr22 είπε

Καλησπερα, αξιζει να παρω το ps4 slim 1TB + 2ο χειριστηριο στα 260? Σκεφτομαι για το PS4 pro.. Το πω οτι δεν εχω 4k τηλεοραση, οποτε δεν ξερω αν μπορω να αξιοποιησω την εξτρα δυναμη του PRO. Ευχαριστω.

Και εγώ αυτή την απορία έχω. Λέω να πάρω το 4 slim με 3 μήνες plus στα 209 για τα exclusive, rdr, bloodborne, zero dawn, uncharted και infamous. Δεν έχω και δεν πρόκειται να πάρω 4k οθόνη, δεν είναι κάτι που με ενδιαφέρει οπότε υπάρχει κάποιος λόγος να πάμε στο pro για τους γνώστες του θέματος πέραν του 4k?  Έχω διαβάσει πως πολλοί δεν έμειναν ευχαριστημένοι με τις αλλαγές σε σχέση με τη τιμή για 1080p. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Aragi είπε

Και εγώ αυτή την απορία έχω. Λέω να πάρω το 4 slim με 3 μήνες plus στα 209 για τα exclusive, rdr, bloodborne, zero dawn, uncharted και infamous. Δεν έχω και δεν πρόκειται να πάρω 4k οθόνη, δεν είναι κάτι που με ενδιαφέρει οπότε υπάρχει κάποιος λόγος να πάμε στο pro για τους γνώστες του θέματος πέραν του 4k?  Έχω διαβάσει πως πολλοί δεν έμειναν ευχαριστημένοι με τις αλλαγές σε σχέση με τη τιμή για 1080p. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φιλε το τσιμπησα το slim με  το 2ο χειριστηριο. Εχω αρκετα φιλαρακια που παιζουν στο πρωτο ps4 που βγηκε και δεν εχουν κανενα παραπονο. Πιστευω τσαμπα θα δωσω το εξτρα 100αρι για το PS4 PRO για να παιζω σε 1080p και θα το μετανιωνω μετα. Τωρα θα μου μεινουν και τα χρηματα για να παρω και μερικους δυνατους τιτλους για να περασω τις γιορτες!! Καλα Χριστουγεννα σε ολους! :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Δεν κάνει τίποτα γενικά στο κομμάτι ψυχαγωγία θεωρώ όπως είπα λίγο καλύτερο το xbox. 

Λογικά προς τα εκεί θα πάω.Θα δω τι τιμές θα πάρω πρώτα και αναλόγως θα πράξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πρώτο έχω κι εγώ και είμαι ευχαριστημένος αλλά το είχα πάρει 480€ 

1 λεπτό πριν, aggelos255 είπε

Λογικά προς τα εκεί θα πάω.Θα δω τι τιμές θα πάρω πρώτα και αναλόγως θα πράξω.

Κοίταξε όπως είπες τι σε συμφέρει και κυρίως να πάρεις και δώρο κανένα παιχνίδι. 

Επεξ/σία από dinos234
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, marios002 είπε

Επιλογή  κονσόλας

Καλησπέρα   

θέλω  να αγοράσω  μια κονσόλα  αλλά  είμαι σε δίλημμα

τη μου προτείνετε  xbox one s h ps4 slim?

Μπες και δες ποια έχει τα παιχνίδια που παίζεις ή σε ποια θα βγουν αυτά που θα ήθελες να παίξεις.Και αν δεις οτι και οι δυο σε καλύπτουν τότε ψάξε το πιο οικονομικό πακέτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/12/2018 στις 9:53 ΜΜ, marios002 είπε

Επιλογή  κονσόλας

Καλησπέρα   

θέλω  να αγοράσω  μια κονσόλα  αλλά  είμαι σε δίλημμα

τη μου προτείνετε  xbox one s h ps4 slim?

Εγώ πήγα σε XBOX One S κυρίως για το Forza μιας και το PS4 δεν έχει κάποιο αξιόλογο exclusive σε racing game. Όπως σου είπανε και παραπάνω είναι ανάλογα το τι games θες να παίζεις. Μέγαλο θετικό του XBOX είναι το game pass.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το χω ξαναγράψει και πιο παλιά, πήρα το switch για τον μικρό και μιας και παίζω και εγώ μπορώ να πω αντικειμενικά ότι είναι φοβερή κονσόλα. Και στην τηλεοραση και ως φορητό μηχάνημα. Αυτή την περίοδο έχω καει με τον μικρο στο nba playgrounds 2, νωρίτερα σε splatoon 2, mario odyssey, mario kart κ.α. Έχει και κάτι παιχνίδια τυπου wolfenstein 2,  diablo 3, dark souls, fortnite και τετοιου είδους, αλλά δεν τα αγοραζω γιατι δεν θέλω να παίζει παιχνίδια με πόλεμο και βια ο μικρός, απλά για όποιον θέλει, υπάρχει και αυτή η κατηγορία.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, anarchy79 είπε

Εγώ το χω ξαναγράψει και πιο παλιά, πήρα το switch για τον μικρό και μιας και παίζω και εγώ μπορώ να πω αντικειμενικά ότι είναι φοβερή κονσόλα. Και στην τηλεοραση και ως φορητό μηχάνημα. Αυτή την περίοδο έχω καει με τον μικρο στο nba playgrounds 2, νωρίτερα σε splatoon 2, mario odyssey, mario kart κ.α. Έχει και κάτι παιχνίδια τυπου wolfenstein 2,  diablo 3, dark souls, fortnite και τετοιου είδους, αλλά δεν τα αγοραζω γιατι δεν θέλω να παίζει παιχνίδια με πόλεμο και βια ο μικρός, απλά για όποιον θέλει, υπάρχει και αυτή η κατηγορία.

Τεράστιο selling point αν έχεις παιδιά το Nintendo xxxx (μπορεί να είναι και 3ds π.x.) Άπειρα παιχνίδια που χαρίζουν χαμόγελο στα παιδιά και φυσικά συνεργατικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Ενδιαφέρομαι για κονσόλα για να παίζω με κοπέλα μου. Είδα αρχικά για switch αλλά λόγω κόστους (παιχνιδιών κλπ) είπα να πάω σε xbox one s/ps4 slim. Ειδικά το xbox με το game pass δείχνει καλό. Έχει κάποιος εμπειρία για coop με κοπέλα;

Εξτρα ερωτήσεις:

- Η τηλεόραση που υπάρχει τα έχει τα χρόνια της και δεν έχει hdmi αλλά dvi port. Ξέρετε αν μπορεί να συνδεθούν οι κονσόλες με κάποιον αντάπτορα ή πρέπει να πάμε για αλλαγή τηλεόρασης πρώτα;

- Για το xbox: μιας κ η χώρα που θα είμαστε δεν υποστήριζεται επίσημα από την microsoft για game pass/live gold, ξέρετε αν μπορώ να το προσπεράσω με vpn.

Ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mpompo13 είπε

Ενδιαφέρομαι για κονσόλα για να παίζω με κοπέλα μου. Είδα αρχικά για switch αλλά λόγω κόστους (παιχνιδιών κλπ) είπα να πάω σε xbox one s/ps4 slim. Ειδικά το xbox με το game pass δείχνει καλό. Έχει κάποιος εμπειρία για coop με κοπέλα;

Εξτρα ερωτήσεις:

- Η τηλεόραση που υπάρχει τα έχει τα χρόνια της και δεν έχει hdmi αλλά dvi port. Ξέρετε αν μπορεί να συνδεθούν οι κονσόλες με κάποιον αντάπτορα ή πρέπει να πάμε για αλλαγή τηλεόρασης πρώτα;

- Για το xbox: μιας κ η χώρα που θα είμαστε δεν υποστήριζεται επίσημα από την microsoft για game pass/live gold, ξέρετε αν μπορώ να το προσπεράσω με vpn.

Ευχαριστώ :)

Ανάλογα τι παιχνίδια θέλετε να παίζεται μαζί tekken, far cry, pro, fifa γίνεται να παίζεται διπλό αλλά αυτά υπάρχουν και στις δύο κονσόλες xbox ps4 εννοείται πως υπάρχουν και κάποια άλλα αλλά δεν θυμάμαι τώρα ποια. 

Dvi to hdmi λέγεται ο ανταπτορας αλλά κάποια στιγμή όταν μπορείτε καλό είναι να κοιτάξετε και μια νέα τηλεόραση. 

 

Για Xbox game pass δεν γνωρίζω σε άλλες χώρες τι γίνεται παρόλο που έχω όλες τις κονσόλες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...