Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, d_gkal είπε

Vr  ή τιμονιερα  ή τίποτα

Δεν έχουν σχέση το ένα με το άλλο - δηλαδή μπορείς να πάρεις ps4 ΚΑΙ τιμονιέρα και VR ή να πάρεις xbox και τιμονιέρα και να περιμένεις για το Hololens. 

Όπως και να έχει, ότι και να επιλέξεις, θα πρέπει να ξέρεις ότι θα πληρώνεις για τα παιχνίδια σου από εκεί και πέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Απλα δε βρισκω λογο να παρω ps4+τιμονιερα. Δε με ενθουσιάζει το gran turismo. 

Αντιθετως το forza μου αρέσει αρκετα. 

 

Οπότε πρεπει να επιλέξω ανάμεσα σε

1. Ps4 + vr

2. Xbox one + τιμονιερα

3. Τίποτα απ τα δύο

 

(Για το τρίτο με κόβω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Απλα δε βρισκω λογο να παρω ps4+τιμονιερα. Δε με ενθουσιάζει το gran turismo. 

Αντιθετως το forza μου αρέσει αρκετα. 

Οπότε πρεπει να επιλέξω ανάμεσα σε

1. Ps4 + vr

2. Xbox one + τιμονιερα

3. Τίποτα απ τα δύο

(Για το τρίτο με κόβω)

Κάθισε και σκέψου τι θέλεις περισσότερο και αποφάσισε στο τέλος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ps4 περισσότερα exclusive vr αν θες 

Xbox one και ειδικά για x περισσότερη δύναμη game pass αξίζει και με το παραπάνω και για κάποιους καλύτερα racing forza το οποίο για εμένα είναι το καλύτερο που έπαιξα σε τωρινή γενιά. 

Έχεις pc καλό για εμένα ps4 λόγο exclusive. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως θα καταλαβες αναφέρομαι στο κοστος αγοράς των κονσολών. Πιστεύω οτι το κατάλαβες.δε νομίζω να κανω λάθος. 

 

 

 

Δεν αναγκάζω κανέναν να κάνει κατι. Θες σχολιασε, θες οχι. Οτι σε τραβάει η ψυχη σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας κάνει τις επιλογές του άλλος παίρνει πχ pc τούμπανο μόνο και μόνο για να κατεβάζει πειρατικά ότι παιχνίδι μπορεί άλλως τα αγοράζει κανονικά άλλως θεωρεί εξυπνάδα που δεν πληρώνει και μαγκιά και λέει *** είμαι που θα τους πληρώσω κιόλας άλλος λέει για τον κόπο και μόνο ναι θα δώσω χρήματα η θ περιμένω έστω λίγο να πέσει πχ προσωπικά δεν μετάνιωσα για ότι εδωσα. 

Νομίζω πως πλέον ολες οι κονσόλες έχουν σπάσει τουλάχιστον switch και ps4 λογικά σε συγκεκριμένη έκδοση xbox λογικά και αυτό κάτι ίσως παρόμοιο. 

1 ώρα πριν, dinos234 είπε

Ο καθένας κάνει τις επιλογές του άλλος παίρνει πχ pc τούμπανο μόνο και μόνο για να κατεβάζει πειρατικά ότι παιχνίδι μπορεί άλλως τα αγοράζει κανονικά άλλως θεωρεί εξυπνάδα που δεν πληρώνει και μαγκιά και λέει μαλακας είμαι που θα τους πληρώσω κιόλας άλλος λέει για τον κόπο και μόνο ναι θα δώσω χρήματα η θ περιμένω έστω λίγο να πέσει πχ προσωπικά δεν μετάνιωσα για ότι εδωσα. 

Νομίζω πως πλέον ολες οι κονσόλες έχουν σπάσει τουλάχιστον switch και ps4 λογικά σε συγκεκριμένη έκδοση xbox λογικά και αυτό κάτι ίσως παρόμοιο. 

Για το μόνο που είμαι απόλυτος είναι ότι αν δεν είναι κάποιος σίγουρος Ας περιμένει κακά τ ψέματα δεν είναι και λίγα χρήματα τουλάχιστον για αρκετούς η αγορά κονσόλας πχ 250 είναι 250 από το να μπει σε ράφι ντουλάπα κτλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο φόρουμ.Θα ήθελα να αγοράσω μια κονσόλα και θέλω να με βοηθήσετε με τις απόψεις σας.

Οι τηλεοράσεις που έχω είναι και οι 2 1080p οπότε από άποψη ανάλυσης περιοριζομαι εκεί .Το gaming είναι χαλαρό τύπου 2κ και κυρίως σπορ παιχνίδια.Αλλη χρήση που θα έχει το μηχάνημα θα είναι σαν bd player,netflix και αναπαραγωγή ταινιών από στικάκι η εξωτερικό σκληρό δίσκο.Θα ήθελα να διαβάζουν εξωτερικούς υπότιτλους.

Ποια κονσόλα να επιλέξω;Ps4 η xbox one s;

Παρακαλώ να μην γίνει versus.Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, aggelos255 είπε

Καλησπέρα στο φόρουμ.Θα ήθελα να αγοράσω μια κονσόλα και θέλω να με βοηθήσετε με τις απόψεις σας.

Οι τηλεοράσεις που έχω είναι και οι 2 1080p οπότε από άποψη ανάλυσης περιοριζομαι εκεί .Το gaming είναι χαλαρό τύπου 2κ και κυρίως σπορ παιχνίδια.Αλλη χρήση που θα έχει το μηχάνημα θα είναι σαν bd player,netflix και αναπαραγωγή ταινιών από στικάκι η εξωτερικό σκληρό δίσκο.Θα ήθελα να διαβάζουν εξωτερικούς υπότιτλους.

Ποια κονσόλα να επιλέξω;Ps4 η xbox one s;

Παρακαλώ να μην γίνει versus.Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Νομίζω έβγαλαν ps4 pro κάποιο κατάστημα 320 αν δεν κάνω λάθος αν είναι κοίταξε αυτό αλλιώς αν θες περισσότερα αποκλειστικά ps4 και ειδικά αν έχεις και έναν αξιόλογο υπολογιστή κοιτάς από εμένα ps4 αλλιώς αν σου αρέσουν τα racing κοίταξε για εμένα xbox one. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dinos234 είπε

Νομίζω έβγαλαν ps4 pro κάποιο κατάστημα 320 αν δεν κάνω λάθος αν είναι κοίταξε αυτό αλλιώς αν θες περισσότερα αποκλειστικά ps4 και ειδικά αν έχεις και έναν αξιόλογο υπολογιστή κοιτάς από εμένα ps4 αλλιώς αν σου αρέσουν τα racing κοίταξε για εμένα xbox one. 

Η αγορά θα γίνει από Γερμανό.Υπαρχει φίλος και θα το πάρω σε διαφορετική τιμή.Αρχικες τιμές είναι 229 για ps4 με ένα game και 265 για xbox με 2 games.Αυτο που με ενδιαφέρει αρκετά είναι η χρήση media και sports κυρίως games.Τα αποκλειστικά η όχι δεν τα κοιτάζω καθόλου θα έλεγα.

Λάπτοπ έχω το οποίο είναι υπεραρκετό για την χρήση που το θέλω.Office suit

Έλεγα να πάρω ένα μπουκάλι αλλά αυτά που παίζουν νετφλιξ σε 1080p η παραπάνω κοστίζουν αρκετά και με την κονσόλα θα τα έχω όλα (νετφλιξ, παιχνίδια,bd player που τώρα δεν έχω).

Ξέρεις αν και τα δύο διαβάζουν εξωτερικούς υπότιτλους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, aggelos255 είπε

Η αγορά θα γίνει από Γερμανό.Υπαρχει φίλος και θα το πάρω σε διαφορετική τιμή.Αρχικες τιμές είναι 229 για ps4 με ένα game και 265 για xbox με 2 games.Αυτο που με ενδιαφέρει αρκετά είναι η χρήση media και sports κυρίως games.Τα αποκλειστικά η όχι δεν τα κοιτάζω καθόλου θα έλεγα.

Λάπτοπ έχω το οποίο είναι υπεραρκετό για την χρήση που το θέλω.Office suit

Έλεγα να πάρω ένα μπουκάλι αλλά αυτά που παίζουν νετφλιξ σε 1080p η παραπάνω κοστίζουν αρκετά και με την κονσόλα θα τα έχω όλα (νετφλιξ, παιχνίδια,bd player που τώρα δεν έχω).

Ξέρεις αν και τα δύο διαβάζουν εξωτερικούς υπότιτλους;

Για εξωτερικούς υπότιτλους δεν έχω δοκιμάσει αν και έχω και τις δύο κονσόλες αν το dvd έχει υπότιτλους ενσωματωμένους εκεί τα αναγνωρίζει κανονικά όπως και στο Netflix και οι δυο κονσόλες. Τώρα αν δεν σε ενδιαφέρουν τα αποκλειστικά και παίζεις περισσότερο pro fifa nba εκεί δεν θα έχεις θέμα και με τις δύο κονσόλες. 

Αν σε ενδιαφέρει Netflix να παίζει br dvd εκεί πάνε σε xbox one s είναι λίγο καλύτερο σε αυτό το κομμάτι. 

Επεξ/σία από dinos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Για εξωτερικούς υπότιτλους δεν έχω δοκιμάσει αν και έχω και τις δύο κονσόλες αν το dvd έχει υπότιτλους ενσωματωμένους εκεί τα αναγνωρίζει κανονικά όπως και στο Netflix και οι δυο κονσόλες. Τώρα αν δεν σε ενδιαφέρουν τα αποκλειστικά και παίζεις περισσότερο pro fifa nba εκεί δεν θα έχεις θέμα και με τις δύο κονσόλες. 

Αν σε ενδιαφέρει Netflix να παίζει br dvd εκεί πάνε σε xbox one s είναι λίγο καλύτερο σε αυτό το κομμάτι. 

Νομίζω πως  το xbox παίρνει κ vlc.Προς τα εκεί κλείνω.+ το game pass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, aggelos255 είπε

Νομίζω πως  το xbox παίρνει κ vlc.Προς τα εκεί κλείνω.+ το game pass

Νομίζω ναι έχει πρόγραμμα που το κατεβάζεις από το store

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...