Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

46 λεπτά πριν, nightwalker1990 είπε

αυτο με το game pass δεν το καταλαβα :) Εκτος αυτου εχω την εξης απορια, οκ το Xbox σαφως υστερει σε αρκετους τιτλους... υπαρχει η δυνατοτητα λογαριασμου pc account σε xbox η πεταξα μαργαριταρι? xD

Για το 2ο.. Το αντιστροφο ισχυει, δλδ παιχνιδια ΧΒΟΧ που ονομαζονται XBOX PLAY ANYWHERE και παιζουν και στα πισι κανονικα..

Τωρα το Pass ειναι μια αλλη ιστορια, πληρωνοντας μια μηνιαια ή εξαμηνη ή ετησια συνδρομη, αποκτας προσβαση σε μια πολυ μεγαλη και αυξανομενη βιβλιοθηκη, τους οποιους κατεβαζεις στην κονσολα σου και μπορεις να παιξεις για οσο διαρκει η συνδρομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι το game pass ειναι απο τα δυνατοτερα σημεια της κονσολας.με μηδαμινη για μενα χρεωση.πχ ανανεωσα προχθες με 18 ευρω τριμηνη.και να σου αναφερω μερικα καλα παιχνιδια που μπορεις να παιξεις free.

Forza horizon 4

Rise of the tomb raider

Mortal combat x

Mutant year zero

Hello neighbor

Gears of war 4

Pubg

Elder scrolls tamriel

Ολα τα metro 

The division

Ryse son of rome

Rocket league και αλλα 200 παιχνιδια περιπου 

Μιλαμε για πολυ υλικο που πρεπει να εισαι ανεργος για να παιξεις

Και να προσθεσω οτι προσθετονται κιαλα με καταιγιστικους ρυθμους

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σκεφτομαι το x Μονο για τα γραφικα.. απο την αλλη περιμενω το days gone πως και πως εφοσον στο pc δεν μπορω να το παιξω λογο hardware και ισως καποιους αλλους τιτλους,   το live σε σχεση με το ps4 ποση διαφορα εχει???? Εχω φιλο με ps4 να με βολεψει αν χρειαστω  απλα δεν μπορω πραγματικα να αποφασισω ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω. Με καλο πισι φευγεις απο την αγκαλια του Big Phil και φευγεις τρεχοντας για την στοργικη αγκαλια του θειου Σων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Αν εχεις καλο pc γιατι να πας σε xbox?να μαστε αντικοιμενικοι.ps4 τοτε

ακριβως επειδη δεν εχω τοσο καλο οσο θα θελα...   υπαρχει ουσιαστικη διαφορα απο την απλη version σε σχεση με το pro η ειναι πεταμενα λεφτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, nightwalker1990 είπε

ακριβως επειδη δεν εχω τοσο καλο οσο θα θελα...   υπαρχει ουσιαστικη διαφορα απο την απλη version σε σχεση με το pro η ειναι πεταμενα λεφτα?

Αν εχεις pc τοσο παλιο που δεν σηκωνει ανετα τα παιχνιδια τοτε δεν το υπολογιζεις.για μενα που δουλεψα και το απλο και το pro εχω να σου πω οτι μετα  απο καιρο καταλαβα οτι ειναι μια απατη το pro.αργησα αλλα το καταλαβα.βεβαια και εγω αν επερνα τωρα ps4 ισως επερνα το pro.οχι τιποτα αλλο αλλα ειμαστε ανωμαλοι καταναλωτες γιαυτο.ουσιαστικες διαφορες οχι δεν εχει.δεν εχω ασχοληθει βεβαια με τις τιμες του ps4 τωρα για να δω αν αξιζει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Αν εχεις pc τοσο παλιο που δεν σηκωνει ανετα τα παιχνιδια τοτε δεν το υπολογιζεις.για μενα που δουλεψα και το απλο και το pro εχω να σου πω οτι μετα  απο καιρο καταλαβα οτι ειναι μια απατη το pro.αργησα αλλα το καταλαβα.βεβαια και εγω αν επερνα τωρα ps4 ισως επερνα το pro.οχι τιποτα αλλο αλλα ειμαστε ανωμαλοι καταναλωτες γιαυτο.ουσιαστικες διαφορες οχι δεν εχει.δεν εχω ασχοληθει βεβαια με τις τιμες του ps4 τωρα για να δω αν αξιζει

στο ιντερνετ ειδα μονο διαφορα για το 4k, στο πρωτοκολλο συνδεσης 5g και λιγο στην gpu τον hd δεν τον συμπεριλαμβανω...   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχω 55" 4k hdr τηλεόραση

Επισης ps3 και 360 (και τα 2 σπασμένα) που σπάνια τα ανοίγω.

(ΔΕ με ενδιαφέρει το online κομμάτι-μονο θετικό που βρίσκω ειναι τα δωρεάν παιχνίδια που μένουν στον λογαριασμό)

 

Είμαι σε τριλημμα. 

1. Να πάρω ps4 με το psvr (350€)

2. Xbox one s (με τιμονιέρα g920, αν βρεθει σε καλη τιμή)(λογικά στα 350-380€)

3. Κανένα απ τα 2 και να μείνω με αυτα που έχω, καθώς μπορώ να έχω άπειρες παιχνιδαρες οποια στιγμή θέλω (0€)

 

Για τις επιλογές:

1. Παίζω οτι vr βρω σε οικονομική τιμή, συν τα exclusives. Φοβάμαι οτι θα ασχοληθω λίγες μέρες και μετά θα το τρώει η σκόνη.

 

2. Γουσταρω forza horizon, οπότε σίγουρα θα ξόδεψω άπειρες ώρες και μαζι με την logitech πιστεύω θα απογειωθεί το παιχνιδι. 

 

3. Μένουν τα ευρώ στην τσέπη και συνεχίζω να παίζω 1-2 ώρες τη βδομάδα στις ηδη υπάρχουσες κονσόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα λεγομενα σου καταλαβαινω οτι δεν ψηνεσαι και πολυ να παρεις νεα κονσολα.Οποτε προτεινω μεινε οπως εισαι και οταν σκασει καμια προσφορα μεσα στο 2019 το ξαναβλεπεις.Μην ξεχναμε οτι αυτη η γενια φτανει στο τελος της και καποια στιγμη οι τιμες θα πεσουν κατω απο τις εταιριες.Εχεις σπασμενα 360/πσ3 που εχεις ενα καρο παιχνιδια να παιξεις.Υπομονη και οταν σου κανει κλικ να θες νεα κονσολα το ξαναβλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Εχω 55" 4k hdr τηλεόραση

Επισης ps3 και 360 (και τα 2 σπασμένα) που σπάνια τα ανοίγω.

(ΔΕ με ενδιαφέρει το online κομμάτι-μονο θετικό που βρίσκω ειναι τα δωρεάν παιχνίδια που μένουν στον λογαριασμό)

Είμαι σε τριλημμα. 

1. Να πάρω ps4 με το psvr (350€)

2. Xbox one s (με τιμονιέρα g920, αν βρεθει σε καλη τιμή)(λογικά στα 350-380€)

3. Κανένα απ τα 2 και να μείνω με αυτα που έχω, καθώς μπορώ να έχω άπειρες παιχνιδαρες οποια στιγμή θέλω (0€)

Για τις επιλογές:

1. Παίζω οτι vr βρω σε οικονομική τιμή, συν τα exclusives. Φοβάμαι οτι θα ασχοληθω λίγες μέρες και μετά θα το τρώει η σκόνη.

2. Γουσταρω forza horizon, οπότε σίγουρα θα ξόδεψω άπειρες ώρες και μαζι με την logitech πιστεύω θα απογειωθεί το παιχνιδι. 

3. Μένουν τα ευρώ στην τσέπη και συνεχίζω να παίζω 1-2 ώρες τη βδομάδα στις ηδη υπάρχουσες κονσόλες.

Πάρε PS4, χωρίς VR.

Αν δείτε πως παίζεις τόσα παιχνίδια που δε σου φτάνουν, πάρε VR.

Αλλιώς είναι ανούσιο.

Επεξ/σία από fytotech
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, Mr_Terror said:

Με τα λεγομενα σου καταλαβαινω οτι δεν ψηνεσαι και πολυ να παρεις νεα κονσολα.Οποτε προτεινω μεινε οπως εισαι και οταν σκασει καμια προσφορα μεσα στο 2019 το ξαναβλεπεις.Μην ξεχναμε οτι αυτη η γενια φτανει στο τελος της και καποια στιγμη οι τιμες θα πεσουν κατω απο τις εταιριες.Εχεις σπασμενα 360/πσ3 που εχεις ενα καρο παιχνιδια να παιξεις.Υπομονη και οταν σου κανει κλικ να θες νεα κονσολα το ξαναβλεπουμε.

 

15 minutes ago, fytotech said:

Πάρε PS4, χωρίς VR.

Αν δείτε πως παίζεις τόσα παιχνίδια που δε σου φτάνουν, πάρε VR.

Αλλιώς είναι ανούσιο.

Μα το ps4 αν το παρω θα το παρω καθαρα για το vr ;)

 

Χτες ημουν στα public. Αν είχε το v2 θα το ειχα ηδη παρει και δε θα ψαχνόμουν τωρα :)

 

πραγματικα δε ξέρω τι να κάνω. 

απ τη μιά θελω να αγοράσω κονσόλα, απ την άλλη όχι. 

(υπάρχει ήδη το ποσό διαθέσιμο, οπότε δε με απασχολεί τόσο το κόστος)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Μα το ps4 αν το παρω θα το παρω καθαρα για το vr ;)

Χτες ημουν στα public. Αν είχε το v2 θα το ειχα ηδη παρει και δε θα ψαχνόμουν τωρα :)

πραγματικα δε ξέρω τι να κάνω. 

απ τη μιά θελω να αγοράσω κονσόλα, απ την άλλη όχι. 

(υπάρχει ήδη το ποσό διαθέσιμο, οπότε δε με απασχολεί τόσο το κόστος)

Δηλαδή θες ή VR ή τιμονιέρα;

Δεν τα κρατάς τα χρήματα να τα δώσεις για κάποιον ειδικό σε τέτοια θέματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιμονιερα και horizon 4 ειναι απαγορευτικο.θα εχεις προβλημα κοινωνικο μετα διοτι θα σε χασουν.πηγαινε στο χ απευθειας.μη παρεις το s αν παιξεις horizon 60 frames θα παθεις πλακα.

Για vr ουτε μη το σκεφτεσαι.ειναι πολυ νωρις και δεν εχει οριμασει καθολου.θα βγαλει λουλουδια πανω του απο την σκονη.

Και μην υπολογισεις το κοστος του horizon γιατι με game pass συνδρομη το εχεις τσαμπα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...