Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαχαχα

Εχω λογο που τον ρωτησα.τον βλεπω εντελως αρχαριο και υπαρχουν παλικαρια εδω μεσα που πουλανε σχεδον καινουργια s 180 περιπου με παιχνιδια και εγγυησεις.οποιος ειναι αθηνα και ψαχνεται με οσο τον δυνατον χαμηλοτερο κοστος ειναι ευκαιριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Και μεχρι ποσα μπορεις να δωσεις μετρητα  (αν μπορεις)χωρις δοσεις εγω θα σε ρωτουσα.

Και τωρα που το ειπε και καποιος απο πανω.δεν ειχα κοιταξει.που τα ειδες  τοσα λεφτα? Εγω βλεπω το one s με tomb raider 1tb 250 ευρω

 θα κοιταξω παντου, σχετικα για φιφα 19 ειμουν μονο ψημενος αλλα μετα οτι ερθει η ορεξη, απλα σε τι παιζει πιο καλα βαση οτι δεν εχω 4κ τηλεοραση το σλιμ η το  xbox s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω μου συζητουσε να παει να σκασει σχεδον 400 για s

1 λεπτό πριν, 23Optimus είπε

 θα κοιταξω παντου, σχετικα για φιφα 19 ειμουν μονο ψημενος αλλα μετα οτι ερθει η ορεξη, απλα σε τι παιζει πιο καλα βαση οτι δεν εχω 4κ τηλεοραση το σλιμ η το  xbox s

Το ps4 εχει καλητερα γραφικα αλλα περνας στο ντουκου το game pass γιατι δεν ξερεις τι ειναι.ψαξου λιγο.δεν θα χρειαστει να αγορασεις ποτε παιχνιδι αν βαλεις game pass 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες περισσότερα αποκλειστικά πήγαινε σε ένα slim μαζί με κανένα παιχνίδι που δίνει δώρο και δεν θα δώσεις και πολλά αν θες λίγο καλύτερο πάνε σε ps4 pro μια χαρά παιζει και σε full hd τώρα αν θες ότι ποίο δυνατό σε κονσόλα και δεν σε νοιάζει να δώσεις κάτι παραπάνω πας κατευθείαν σε xbox one x. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Αν θες περισσότερα αποκλειστικά πήγαινε σε ένα slim μαζί με κανένα παιχνίδι που δίνει δώρο και δεν θα δώσεις και πολλά αν θες λίγο καλύτερο πάνε σε ps4 pro μια χαρά παιζει και σε full hd τώρα αν θες ότι ποίο δυνατό σε κονσόλα και δεν σε νοιάζει να δώσεις κάτι παραπάνω πας κατευθείαν σε xbox one x.  
 

καλα το τελευταιο  xbox ολοι θα το θελουν, σιγουρα αξιζει, απλα σκεφτομουν μεταξυ των αλλων 2 ευχαριστω για τη βοηθεια γενικως παντως θα δω τι παιζει σιγουρα δε θελω να χρυσοπληρωσω ενω μπορεις και μεταχειρισμενα, δηλαδη αχετα ποια ειναι ποιο ισχυρη συμφερει το σλιμ δηλαδη οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 23Optimus είπε

καλα το τελευταιο  xbox ολοι θα το θελουν, σιγουρα αξιζει, απλα σκεφτομουν μεταξυ των αλλων 2 ευχαριστω για τη βοηθεια γενικως παντως θα δω τι παιζει σιγουρα δε θελω να χρυσοπληρωσω ενω μπορεις και μεταχειρισμενα, δηλαδη αχετα ποια ειναι ποιο ισχυρη συμφερει το σλιμ δηλαδη οκ

Απλά διάβασα για δόσεις μεταχειρισμένο με δόσεις δεν μπορείς να πάρεις αν δεν τα έχεις να γλιτώσεις κάτι πχ μίλησα καθαρά για καινούργια κονσόλα. Τώρα αν θες κάτι με 300 ευρώ άνετα πας σε ps4 slim και xbox one s μαζί με παιχνίδι μεταχειρισμένα και τα δύο τα βρίσκεις κάτω από 200

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά για fifa και μόνο τα X1-S τα δίνανε μέχρι και 160 πρόσφατα... Με ένα gamepass ή ακόμα φθηνότερα EA ACCESS (24 τον ΧΡΟΝΟ) μιλάμε κοψοχρονιά gaming. 

Το ζήτημα είναι ΤΙ είδους gaming?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ πρόσφατα πήγα σε XBOX one S κυρίως λόγω forza . Ωστόσο δεν υπήρχε περίπτωση να πάω σε PS4 slim παρά μόνο σε pro, ακόμα και σε 1080p βλέπεις διαφορά. Ωστόσο το S είναι μια ενδιάμεση λύση ανάμεσα σε PS4 slim και PS4 Pro/ One X.

Στα θετικά του XBOX είναι και το game pass. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS4 Pro ή Xbox X

Ότι λέει ο τίτλος.... δεν έχω κάποια προτίμηση όσο αφορά τα games. θέλω με 2-3 ουσιώδης πράγματα να μου πείτε που να καταλλήξω σε αγορά επειδή είμαι αναποφάσιστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

11 ώρες πριν, nightwalker1990 είπε

PS4 Pro ή Xbox X

Ότι λέει ο τίτλος.... δεν έχω κάποια προτίμηση όσο αφορά τα games. θέλω με 2-3 ουσιώδης πράγματα να μου πείτε που να καταλλήξω σε αγορά επειδή είμαι αναποφάσιστος.

Εαν δεν σε ενδιαφερουν τα αποκλειστικα της sony οπως εμενα.το μονο που μαρεσε να τελειωσω ηταν το last of us.τα υπολοιπα τα παρατησα στην μια ωρα.τοτε πας σε x  χωρις δευτερη σκεψη.εικονα πολυ ανωτερη,δεν συγκρινεται.και υπηρεσιες που θα παθεις πλακα.οπως το game pass.και η εταιρια φενεται με τις κινησεις της οτι εχει ξυπνησει εδω και πολυ καιρο και θα γινει χαμος.μονο το υλικο που μπαινει μεσα στο game pass αρκει για να μεινεις με το στομα ανοιχτο και δεν θα ξερεις τι να πρωτοπαιξεις.αν πας σε ps4 πηγαινε στο απλο.εγω ειχα παει απο το ps4 στο pro και περα απο τον ενθουσιασμο απο κανα 2 παιχνιδια μολις το πηρα στα υπολοιπα δεν εβλεπες καμια διαφορα με το απλο ps4.ενιωσα οτι εξαπατηθηκα.και ακομα δεν μπορω να καταλαβω γιατι εβγαλαν το pro.το εδωσα και πειρα το x.  Που οι διαφορες στην 4κ tv απο κοντα και οχι απο βιντεακια ειναι χαοτικες σε πολλα παιχνιδια

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Εαν δεν σε ενδιαφερουν τα αποκλειστικα της sony οπως εμενα.το μονο που μαρεσε να τελειωσω ηταν το last of us.τα υπολοιπα τα παρατησα στην μια ωρα.τοτε πας σε x  χωρις δευτερη σκεψη.εικονα πολυ ανωτερη,δεν συγκρινεται.και υπηρεσιες που θα παθεις πλακα.οπως το game pass.και η εταιρια φενεται με τις κινησεις της οτι εχει ξυπνησει εδω και πολυ καιρο και θα γινει χαμος.μονο το υλικο που μπαινει μεσα στο game pass αρκει για να μεινεις με το στομα ανοιχτο και δεν θα ξερεις τι να πρωτοπαιξεις.αν πας σε ps4 πηγαινε στο απλο.εγω ειχα παει απο το ps4 στο pro και περα απο τον ενθουσιασμο απο κανα 2 παιχνιδια μολις το πηρα στα υπολοιπα δεν εβλεπες καμια διαφορα με το απλο ps4.ενιωσα οτι εξαπατηθηκα.και ακομα δεν μπορω να καταλαβω γιατι εβγαλαν το pro.το εδωσα και πειρα το x.  Που οι διαφορες στην 4κ tv απο κοντα και οχι απο βιντεακια ειναι χαοτικες σε πολλα παιχνιδια

Ποια παιχνίδια έπαιξες στο Pro και δεν ενθουσιάστηκες;

Έπαιξες God of War; Έπαιξες Spider-Man;

Στα υπόλοιπα που γράφεις συμφωνώ.

Αν δε σε ενδιαφέρουν τα exclusive του PlayStation, το XBoX One X, είναι σαφώς ανώτερο και σε υπηρεσίες και σε απόδοση. 

Αλλά τα exclusives του PlayStation είναι απίθανα. Horizon Zero Dawn, Bloodborne, God of War, Spider-Man και πολλά ακόμα δεν υπάρχουν ούτε για αστείο στο XBoX One. 

Άλλο ένα θετικό του PS4 είναι κι η ευκολία να βρεις μεταχειρισμένα, καθώς το έχουν δεκαπλάσιο άτομα, άρα και δεκαπλάσιες αγγελίες. 

Όμως όλα τα παραπάνω πάνε στράφι από τη στιγμή που είπες πως δε σε ενδιαφέρουν τόσο πολύ τα παιχνίδια. Εκεί πας XBox One X. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, fytotech είπε

Ποια παιχνίδια έπαιξες στο Pro και δεν ενθουσιάστηκες;

Έπαιξες God of War; Έπαιξες Spider-Man;

Στα υπόλοιπα που γράφεις συμφωνώ.

Αν δε σε ενδιαφέρουν τα exclusive του PlayStation, το XBoX One X, είναι σαφώς ανώτερο και σε υπηρεσίες και σε απόδοση. 

Αλλά τα exclusives του PlayStation είναι απίθανα. Horizon Zero Dawn, Bloodborne, God of War, Spider-Man και πολλά ακόμα δεν υπάρχουν ούτε για αστείο στο XBoX One. 

Άλλο ένα θετικό του PS4 είναι κι η ευκολία να βρεις μεταχειρισμένα, καθώς το έχουν δεκαπλάσιο άτομα, άρα και δεκαπλάσιες αγγελίες. 

Όμως όλα τα παραπάνω πάνε στράφι από τη στιγμή που είπες πως δε σε ενδιαφέρουν τόσο πολύ τα παιχνίδια. Εκεί πας XBox One X. 

Δεν με καταλαβες.δεν ενθουσιαστηκα απο τις διαφορες του απλου ps4 με του pro.οχι απο τα παιχνιδια.περα απο οταν το ανοιξα το προ μετα το hype που ειχε υποστει και νομιζα οτι ειχε πολυ διαφορα με το απλο.μολις προσγειωθηκα στην πραγματικοτητα και ειδα και σε φιλο με απλο ps4 οτι η εικονα δεν εχει διαφορες ενιωσα μλκας που εκανα αλλαγη.οσο για τις αγγελιες πιστεψε με δεν χρειαζεται καν να αγοραζεις παιχνιδια οσο υπαρχει εκει το game pass.ακομα και το forza horizon 4 που ειχα σκοπο να σκασω ενα 60αρι μπηκε στο game pass απο την πρωτη μερα.η το mutant year zero που παιζω τωρα μπηκε απο την πρωτη μερα free που στο ps4 εχει κανα 40αρι.το μονο αποκλειστικο που μαρεσε στο ps4 ηταν το tlou...uncharted  πχ δεν θελω ουτε να το βλεπω αν και το παιξα λιγο καιρο.παιχνιδια που με καθοδηγουν να ακολουθησω ενα μονοπατι δεν μαρεσαν ποτε. God of war και spiderman δεν τα επαιξα διοτι ειναι προσφατα.

Πριν λιγο καιρο θελω να σου πω οτι το ειχα μετανιωσει που πηγα απο ps4 σε one.και σκεφτομουν παλι την αλλαγη.εδω και 2 3 μηνες ομως η ms οσο αφορα το one εγινε αγνωριστη.πραγματικα αγνωριστη και ειδικα με το game pass.κανει μπαμ οτι χωνει το χερι βαθια στην τσεπη και πλεον ειμαι πολυ ευχαριστημενος.αν ακολουθησουν και αυτα που δηλωνονται περι χρηματος με το τσουβαλι σε studios κτλπ που απο τι φενεται τα πρατουνε τοτε θα μιλαμε για κατι απολυτο.

Το θεμα ειναι ξανα οποιος εχει την αναγκη να παιξει τα αποκλειστικα του ps4 τοτε ειναι μονοδρομος.οπως και μονοδρομος ειναι οποιος ασχολειται με racing  το forza horizon που ειναι απο αλλο πλανητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chrisgewrgi είπε

Εαν δεν σε ενδιαφερουν τα αποκλειστικα της sony οπως εμενα.το μονο που μαρεσε να τελειωσω ηταν το last of us.τα υπολοιπα τα παρατησα στην μια ωρα.τοτε πας σε x  χωρις δευτερη σκεψη.εικονα πολυ ανωτερη,δεν συγκρινεται.και υπηρεσιες που θα παθεις πλακα.οπως το game pass.και η εταιρια φενεται με τις κινησεις της οτι εχει ξυπνησει εδω και πολυ καιρο και θα γινει χαμος.μονο το υλικο που μπαινει μεσα στο game pass αρκει για να μεινεις με το στομα ανοιχτο και δεν θα ξερεις τι να πρωτοπαιξεις.αν πας σε ps4 πηγαινε στο απλο.εγω ειχα παει απο το ps4 στο pro και περα απο τον ενθουσιασμο απο κανα 2 παιχνιδια μολις το πηρα στα υπολοιπα δεν εβλεπες καμια διαφορα με το απλο ps4.ενιωσα οτι εξαπατηθηκα.και ακομα δεν μπορω να καταλαβω γιατι εβγαλαν το pro.το εδωσα και πειρα το x.  Που οι διαφορες στην 4κ tv απο κοντα και οχι απο βιντεακια ειναι χαοτικες σε πολλα παιχνιδια

αυτο με το game pass δεν το καταλαβα :) Εκτος αυτου εχω την εξης απορια, οκ το Xbox σαφως υστερει σε αρκετους τιτλους... υπαρχει η δυνατοτητα λογαριασμου pc account σε xbox η πεταξα μαργαριταρι? xD

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...