Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, 23Optimus είπε

 τι εννοεις δε καταλαβα τι εννοεις με το  game pass  σε υποχρεωνει σε οριο να παιρνεις παιχνιδια?  

Το game pass ειναι υπηρεσια που πληρωνεις με τον μηνα η τριμηνο η χρονο και εχεις στην κατοχη σου να κατεβασεις καμια 200αρια παιχνιδια να παιξεις και συνεχεια μπαινουν κιαλα.αν δεν εχεις παρει ps4 h xbox ποτε σου μεχρι να παιξεις τα παιχνιδια που δινει θα περασουν 10 χρονια

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 αυτο πας σε αλλη διασταση αν εχεις και 4κ δε το συζηταμε αλλα η τιμη μας τα χαλαει για την ωρα

 α γιαυτο το λες κοιτα δεν εχω σκοπο να το καψω  3 4 παιχνιδακια με τη σειρα τους ειτε παλια ειτε καινουργια και αυτο και βλεπουμε, ετσι που το πες λεω τι γινεται πληρωνεις κιολας και αλλα για να αγορασεις παιχνιδι, δηλαδη μπορεις και να κατεβασεις αν θες το παιχνιδι απο το ιντερνετ οσο παλιωνει καποιο πχ?     σκοπο εχω ενα παιχνιδι που εχω καψιμο απο μικρος και τα ειχα ολα στα  ps 1 2  το  crash  banticoot που εχει βγει με γραφικα φοβερα, μετα το τομπ ραιντερ για παραδειγμα το δινει μαζι η κονσολα επισης σιγουρα θελω το φιφα 19 μετα βλεπουμε και το  assasins creed odyssey   ειναι πειρασμος

Επεξ/σία από 23Optimus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου εβαλα μια αγγελια πιο πανω.στα λεφτα που θες να χαλασεις σε slim xbox παιρνεις one x με rdr2 και 5 χρονια εγγυηση.εγω δεν θα το σκεφτομουν καν

Θα το σκεφτομουν μονο αν πηγαινα σε αντιστοιχο slim μεταχειρο με εγγυηση με πολυ πιο λιγα λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 δεν αντιλεγω ισχυει, απλα επειδη οι εποχες ειναι  ζορικες σκεφτομουν με δοσεις καποιο σε λογικη τιμη  γυρω στα 400 κατι με 3 παιχνιδια μαζι. πως γινεται να το πηρε και το δινει το μετανιωσε? 

 πανω κατω σε θεματα τετοια απο κονσολες ειμαι ασχετος μονο με υπολογιστες πανω κατω ασχολουμε στους οποιους δε αξιζει να δωσεις στις μερες μας σημασια πολυ εκτος αν εχεις φραγκα χοντρα, πχ παιχνιδια που παιζουν  που παιζουν οι κονσολες για να τα παιξεις σε υπολογιστη με την αποδοση που παιζουν αυτα θες κανα χιλιαρικο, και στο δικο μου να φανταστεις εδω και ενα χρονο εβαλα το  hdmi και ειδα τι παιζει αν και εχω  3d  στη 55αρα.. και σε θεματα γραφικων με  medium high  τρεχω παιχνιδια και στα περισστερα ζοριζεται οποτε ειμαστε πισω

Επεξ/σία από 23Optimus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, 23Optimus είπε

 δεν αντιλεγω ισχυει, απλα επειδη οι εποχες ειναι  ζορικες σκεφτομουν με δοσεις καποιο σε λογικη τιμη  γυρω στα 400 κατι με 3 παιχνιδια μαζι. πως γινεται να το πηρε και το δινει το μετανιωσε? 

γιατι να χρησοπληρωσεις τα καινουρια παιχνιδια του budget και να μην αγοασεις σκετη την κονσολα και να πας σε μεταχεισμενα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε φιλαράκι ψάξου λίγο με αγορές από το εξωτερικό αφού είσαι τόσο ευαίσθητος στο οικονομικό. Εδώ δεν είμαστε skroutz να σου κάνουμε προσφορές. Να σε κατατοπίσουμε στο τι θες να παίξεις είμαστε.

Μπες στο xbox store Ελβετίας να το πάρεις 380 με 4 παιχνίδια (αυτά που θες) ή τον ξάδελφο σου στην Αμερική να σου φέρει το Spider Man Bundle Ps4 slim στα 199.

Συγγνώμη αλλά έλεος δηλαδή.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, katman2000 είπε

γιατι να χρησοπληρωσεις τα καινουρια παιχνιδια του budget και να μην αγοασεις σκετη την κονσολα και να πας σε μεταχεισμενα 

ναι κοιτα η προσφορα με εν ακαλο παιχνιδακι του  xbox  το τομπ ραιντερ που δινει στα 314 ευρω ολα μαζι ειναι πολυ καλα, τωρα το φιφα που θελω και το  crash banticoot οπως ειπα μπορω να τα βρω και σε φτηνοτερα ναι

1 λεπτό πριν, Sir_Teraflop είπε

Ρε φιλαράκι ψάξου λίγο με αγορές από το εξωτερικό αφού είσαι το ευαίσθητος στο οικονομικό. Εδώ δεν είμαστε skroutz να σου κάνουμε προσφορές. Να σε κατατοπίσουμε στο τι θες να παίξεις είμαστε.

Μπες στο xbox store Ελβετίας να το πάρεις 380 με 4 παιχνίδια (αυτά που θες) ή τον ξάδελφο σου στην Αμερική να σου φέρει το Spider Man Bundle στα 199.

Συγγνώμη αλλά έλεος δηλαδή.

θελει ψαξιμο δε θα πω ψεματα, αν σου πω ποσα χρονια εχω πεταξει τσαμπα λεφτα για υπολογιστη τωρα δε θα με πειραξουν 10 και 50 ευρω παρακατω η παραπανω αλλα οχι και να χρυσοπληρωσω οπως λει και ενας αλλος σε σχολιο εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, 23Optimus είπε

ναι κοιτα η προσφορα με εν ακαλο παιχνιδακι του  xbox  το τομπ ραιντερ που δινει στα 314 ευρω ολα μαζι ειναι πολυ καλα, τωρα το φιφα που θελω και το  crash banticoot οπως ειπα μπορω να τα βρω και σε φτηνοτερα ναι

βρε φιλε μου 210 εχει το s σκετο και εσυ θα πληρωσεις 314  για να την παρεις με ενα παιχνιδι ? αν καταλαβα καλα λες για κονσολα συν το tomb raider

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, 23Optimus είπε

ναι κοιτα η προσφορα με εν ακαλο παιχνιδακι του  xbox  το τομπ ραιντερ που δινει στα 314 ευρω ολα μαζι ειναι πολυ καλα, τωρα το φιφα που θελω και το  crash banticoot οπως ειπα μπορω να τα βρω και σε φτηνοτερα ναι

θελει ψαξιμο δε θα πω ψεματα, αν σου πω ποσα χρονια εχω πεταξει τσαμπα λεφτα για υπολογιστη τωρα δε θα με πειραξουν 10 και 50 ευρω παρακατω η παραπανω αλλα οχι και να χρυσοπληρωσω οπως λει και ενας αλλος σε σχολιο εδω

Βρε και εγώ ίδια φάση ήμουν αλλά όταν κατέληξα στις απαιτήσεις μου - τότε βγήκα στην προσφορά εργα... εεερ κονσόλας.

Πες μας τι θες να παίξεις - τι προτίθεσαι  να πληρώσεις να σε βοηθήσουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μεχρι ποσα μπορεις να δωσεις μετρητα  (αν μπορεις)χωρις δοσεις εγω θα σε ρωτουσα.

Και τωρα που το ειπε και καποιος απο πανω.δεν ειχα κοιταξει.που τα ειδες  τοσα λεφτα? Εγω βλεπω το one s με tomb raider 1tb 250 ευρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Και μεχρι ποσα μπορεις να δωσεις μετρητα  (αν μπορεις)χωρις δοσεις εγω θα σε ρωτουσα.

Εκτός από skroutz να γίνουμε και Kωτσόβολος....

Έ όχι ρε αδελφέ. Τεχνολογικό forum είναι εδώ - όχι τραπεζικός σύμβουλος.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...