Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το switch δεν μπορει να αντικαταστησει τις αλλες 2 κονσολες.μην το αναφερετε καν σαν επιλογη στο τι να αγορασετε...και φυσικα οι αλλες 2 κονσολες δεν μπορουν να αντικαταστησουν το switch.εντελως διαφορετικες κονσολες.και η καθεμια εχει τα δικα της υπερ. Το ps4 kai one Ειναι σαν σταθερα τηλεφωνα σπιτιου. και το switch ειναι σαν κινητο που ξαπλωνες στο κρεββατι και σκεπασμενος με τα παπλωματα επερνες την γκομενα τηλεφωνο.πρεπει να τα εχεις και τα 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά του ps4 pro το 2018 η καλύτερα αναμονή για ps5 που φημολογείται ότι θα κυκλοφορήσει το 2019? 

Να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω 4K TV αλλά σκέφτομαι στο μέλλον να αγοράσω και τώρα δεν έχω κάποια κονσόλα.  

Πιστεύω ότι το pro θα με καλύψει απόλυτα σε εμπειρία Gaming αλλά για πόσα χρόνια ακόμα θα βγαίνουν παιχνίδια στο pro αν βγει του χρόνου το ps5? Μήπως είναι καλύτερο να αγοράσεις μια next gen κονσόλα που ξέρεις ότι κρατήσει για 6-8 χρόνια σίγουρα? 

Μόλις τώρα, rvp είπε

Πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά του ps4 pro το 2018 η καλύτερα αναμονή για ps5 που φημολογείται ότι θα κυκλοφορήσει το 2019? 

Να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω 4K TV αλλά σκέφτομαι στο μέλλον να αγοράσω και τώρα δεν έχω κάποια κονσόλα.  

Πιστεύω ότι το pro θα με καλύψει απόλυτα σε εμπειρία Gaming αλλά για πόσα χρόνια ακόμα θα βγαίνουν παιχνίδια στο pro αν βγει του χρόνου το ps5? Μήπως είναι καλύτερο να αγοράσεις μια next gen κονσόλα που ξέρεις ότι κρατήσει για 6-8 χρόνια σίγουρα? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι καθολου βεβαιο οτι θα κυκλοφορησει μεσα στο 19. Μπορει να παει κ πιο πισω. Μπορεις παντα να το αγορασεις τωρα, να απολαύσεις τα (παρα) πολλα αποκλειστικα του κ να το πουλησεις μετα με την κυκλοφορια του πσ5.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ps4 pro η Xbox one x

Παιδιά καλησπέρα σας..

Για να ξεκαθαρίσω στην παρέα βρισκόμαι μακριά από τις κονσόλες σχεδόν 5 χρόνια.. Θέλω λοιπόν μια από τις 2 κονσόλες έχω ένα budget στα 550 ευρώ ώστε να ξεκινήσω με την αγορά της κονσόλας και 1 με 2 παιχνίδια.. Ποια προτείνεται? Από ότι γνωρίζω το xbox βγήκε πριν κάνα εξάμηνο.. Για να μην σας κουράζω κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη.. Επίσης υπάρχει τηλεόραση 4k

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, giannisag17 είπε

Ps4 pro η Xbox one x

Παιδιά καλησπέρα σας..

Για να ξεκαθαρίσω στην παρέα βρισκόμαι μακριά από τις κονσόλες σχεδόν 5 χρόνια.. Θέλω λοιπόν μια από τις 2 κονσόλες έχω ένα budget στα 550 ευρώ ώστε να ξεκινήσω με την αγορά της κονσόλας και 1 με 2 παιχνίδια.. Ποια προτείνεται? Από ότι γνωρίζω το xbox βγήκε πριν κάνα εξάμηνο.. Για να μην σας κουράζω κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη.. Επίσης υπάρχει τηλεόραση 4k

αναλογα τι παιχνιδια σου αρεσουν

τι παιζεις συνηθως, τι γουσταρεις να παιζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προηγούμενη κονσόλα μου ήταν το ps3.. Οπότε έχω παίξει όλα τα uncharted όπως και τα God of War..Σίγουρα κάνα fifa όπως και το wolfestein. Η αλήθεια είναι πως με το xbox δεν ξέρω τι γίνεται..ξερω για το gears of War και το forza αλλά κατά τα άλλα δεν γνωρίζω αν έχει κάτι αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, giannisag17 είπε

Η προηγούμενη κονσόλα μου ήταν το ps3.. Οπότε έχω παίξει όλα τα uncharted όπως και τα God of War..Σίγουρα κάνα fifa όπως και το wolfestein. Η αλήθεια είναι πως με το xbox δεν ξέρω τι γίνεται..ξερω για το gears of War και το forza αλλά κατά τα άλλα δεν γνωρίζω αν έχει κάτι αλλο

στο online τα πραματα ειναι υπερ της σονυ μακραν, πολυ περισσοτερος κοσμος, και στο λεει καποιος που ηταν αρρωστακι με το χ360 λογω multy

αν παιζεις multy ps4 μονοδρομος, εχει και τα uncharted που επαιξες, εχει το καινουργιο god of war που τρελενεται στις πωλησεις και πρεπει να ναι πολυ καλο(δεν εχω παιξει ακομα)

αλλα exclusives ( ΝΙΟΗ, bloodborne, horizon) To NIOH υπαρχει και στο pc αλλα οχι στο χ1

γενικα προτεινω ps4 λογω κοσμου κυριως στο online και εχει περισσοτερα παιχνιδια κακα τα ψεματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον najinblue3  για exclusive και κοσμο αλλα και στο xbox θα βρεις κοσμο να παίξεις, δεν νομίζω ότι θα καταλάβεις διαφορά. 

Το μεγαλο  + στο xbox είναι η τιμη του, βρίσκεις με 100-120 ευρω κονσολα με χειριστηριο εδώ στις αγγελιες και με 10 ευρω βαζεις και ένα gamepass και ξεκινάς με 100-120 παιχνίδια.

Αν δεις και δεν σου κανει σε κανα μηνα το ξαναπουλας χωρις να χασεις χρηματα ενώ εχεις τερματισει κανα gears 4 κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/5/2018 στις 2:59 ΜΜ, giannisag17 είπε

Ps4 pro η Xbox one x

Παιδιά καλησπέρα σας..

Για να ξεκαθαρίσω στην παρέα βρισκόμαι μακριά από τις κονσόλες σχεδόν 5 χρόνια.. Θέλω λοιπόν μια από τις 2 κονσόλες έχω ένα budget στα 550 ευρώ ώστε να ξεκινήσω με την αγορά της κονσόλας και 1 με 2 παιχνίδια.. Ποια προτείνεται? Από ότι γνωρίζω το xbox βγήκε πριν κάνα εξάμηνο.. Για να μην σας κουράζω κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη.. Επίσης υπάρχει τηλεόραση 4k

Το pro δεν αξίζει, καλύτερα να πάρεις το ps4.....Αν γουστάρεις 4κ γραφικά κτλπ Xbox one X ανώτερο σε όλα τα multiplatform με διαφορα +Τα forza ,gow,pubg κτλπ.+++υπηρεσίες όπως το game pass και το ea access.

Τώρα αν πας σε χβοχ θα χάσεις πολύ αξιόλογους τίτλους όπως uncharted,horizon,nioh,Gow4,spiderman και άλλους οι οποίοι είναι must play....

Κοίτα τι σου αρέσει από games και αποφασίζεις .

Xbox one X για multi και ps4 για exclisives ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...