Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αγορα κονσολας

Παιδια σκεφτομαι να αγορασω μια κονσολα και κλεινω περισσοτερο προς το xbox one s επειδη μου αρεσουν ποιο πολυ τα racing games. Αρχικα σκεφτομουν να φτιαξω ενα σταθερο υπολογιστη αλλα σκεφτομαι οτι για μια 4ετια ας πουμε που θελω να παιζω κανενα παιχνιδακι θα με καλυψει η κονσολα +οτι ο σταθερος θα αγγιζει τα 600 ευρω για να με καλυψει. Επισης εχω τηλεοραση 42αρα full hd. Θελω να μου πειτε αν αξιζει το xbox ή να παω σε playstasion διοτι παλιοτερα ειχα το ps2 και ακομα το εχω βασικα. Καθως και αν εχει αγορασει κανεις απο το γερμανικο amazon  γιατι το βρισκω γυρω στα 35 ευρω φθηνοτερα με παιχνιδι που θελω σε συγκριση με την ελλαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/7/2018 στις 11:43 ΠΜ, masterone είπε

Αγορα κονσολας

Παιδια σκεφτομαι να αγορασω μια κονσολα και κλεινω περισσοτερο προς το xbox one s επειδη μου αρεσουν ποιο πολυ τα racing games. Αρχικα σκεφτομουν να φτιαξω ενα σταθερο υπολογιστη αλλα σκεφτομαι οτι για μια 4ετια ας πουμε που θελω να παιζω κανενα παιχνιδακι θα με καλυψει η κονσολα +οτι ο σταθερος θα αγγιζει τα 600 ευρω για να με καλυψει. Επισης εχω τηλεοραση 42αρα full hd. Θελω να μου πειτε αν αξιζει το xbox ή να παω σε playstasion διοτι παλιοτερα ειχα το ps2 και ακομα το εχω βασικα. Καθως και αν εχει αγορασει κανεις απο το γερμανικο amazon  γιατι το βρισκω γυρω στα 35 ευρω φθηνοτερα με παιχνιδι που θελω σε συγκριση με την ελλαδα

 

Για racing, μονο xbox με Forza horizon 2-3 και Forza 7.

Ολα τα άλλα ειναι έτη φωτός πιο πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, a_pascal είπε

@masterone Αν σε ενδιαφέρει το online racing, τότε πας για PS4 και Gt Sport με κλειστά τα μάτια. Αν παίζεις σχεδόν αποκλειστικά offline, τότε είσαι για Xbox One S

Να το παρει,αλλα μονο μην μαθει που μενεις μετα.....χαχαχαχαχαχα

Περα απο την πλακα,αν γουσταρεις racing μονοδρομος το Xbox,Forza 7 και Horizon 3 απλα κορυφαια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@papeipa Forza 7 αν θέλει να παίζει offline, να μαζεύει αυτοκίνητα κλπ κλπ. Gt Sport αν θέλει να παίζει online και να ζήσει τους πιο συναρπαστικούς αγώνες

Το ένα είναι για car lovers και το άλλο για racing lovers. Αυτή είναι η πιο σημαντική τους διαφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια εγω θελω κατι που να αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα οσο το δυνατον καλυτερα και νομιζω αυτο ειναι το forza motorsport 7. Αν κανω λαθος πειτε μου. Απο αυτα που διάβασα μ λετε οτι στο xbox δεν θα μπορω να παίζω online?

Επεξ/σία από masterone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, masterone είπε

Παιδια εγω θελω κατι που να αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα οσο το δυνατον καλυτερα και νομιζω αυτο ειναι το forza motorsport 7. Αν κανω λαθος πειτε μου. Απο αυτα που διάβασα μ λετε οτι στο xbox δεν θα μπορω να παίζω online?

Μια χαρα online μπορεις να παιξεις και στο xbox απλα το gran turismo εχει κανει ενα ωραιο συστημα αναλογα με την οδηγικη σου συμπεριφορα στο online ωστε να γινονται ποιο συναρπαστικοι και καθαροι οι αγωνες. Δες καποια βιντεακια αναμεσα στους δυο τιτλους και αν σου αρεσει περισσοτερο το forza παρτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Μετα απο πολλα χρονια λεω να ξαναασχοληθω με console gaming.Εχω μεινει στην εποχη του playstation 1.

Ενω κοιτουσα για xbox one s,εκανα συζητηση με ενα φιλαρακι και λιγο πολυ με εψησε για ps3.

Ο λογος ειναι οτι μπορω να παιζω παιχνιδια αντιγραφης,συν οτι καπου ειδα πως γινεται τσιπαρισμα και μπορω να παιξω παιχνιδια απο ps1/2/3 και αντεγραμμενα.(backward compatibility λεγεται νομιζω).Ασε που εχω καμια 50αρια παιχνιδια απο το ps1 και ψηνομαι ασχημα να θυμηθω τα παλια.

Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να παιζω σε 1080(hd),μιας και προς το παρων θα συνδεθει στο μονιτορ του υπολογιστη(dell u2414h),και αργοτερα ισως αγορασω μεγαλη τηλεοραση για να παιζω απο αποσταση.

Δεν εχω τη δυνατοτητα να διαθετω 40-50 ευρω για καθε παιχνιδι,οποτε νομιζω η πιο τιμια λυση ειναι στο ps3.

Θελω τη βοηθεια σας,γιατι οπως ειπα εχω πολλα χρονια να ασχοληθω με το αντικειμενο.

Επισης ηθελα να μαθω,ποσο περιπου κοστιζει ενα τσιπαρισμα για παιχνιδα αντιγραφης και να παιζει παιχνιδια παλαιοτερων ps?

Και ποια εκδοση να κοιταξω για αγορα?fat/slim/Ποσα gb κτλ..

Ευχαριστω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, d_gkal είπε

Χτυπα ενα 360 rgh

Παιζεις παιχνιδια απο εξωτερικο δισκο

Τα οποια πως αγοραζονται?Και ποσο κοστιζουν?

Συγνωμη αλλα δε μου αρκει μια σκετη εκφραση.

Δεν ειμαι γνωστης και χρειαζομαι βοηθεια για οτιδηποτε αποφασισω.

Αν μπορεις να με βοηθησεις εχει καλως.Και εννοω να μου εξηγησεις τη λειτουργια του 360 στη προκειμενη περιπτωση..

Συν τα πλεονεκτηματα/μειονεκτηματα με το ps3..

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...