Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μετά από αποχή πολλών πολλών ετών από το console gaming, έλεγα φέτος να έπαιρνα μία...

 

TV έχω full HD (όχι 4K), τι προτείνετε ανέμεσα σε PS4 / ΧΒΟΧ / switch ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά η καρδιά λέει Nintendo, αλλά είναι η πιο καινούρια από όλες 

 

Eίναι και πιο ακριβή, και δε ξέρω αν θα "τραβήξει" στο μέλλον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά η καρδιά λέει Nintendo, αλλά είναι η πιο καινούρια από όλες 

 

Eίναι και πιο ακριβή, και δε ξέρω αν θα "τραβήξει" στο μέλλον...

 

Οπως αναφερει ο d_gkal δες ποια παιχνιδια σε ενδιαφερουν.Αν οπως λες η καρδια σου λεει nintendo,αν και ποιο ακριβο, δεν θα το μετανιωσεις.Στους 9 μηνες εχει βγαλει ηδη παιχνιδαρες.Τωρα οσο αφορα αν θα τραβηξει οπως λες τοτε η απαντηση ειναι ναι.Παει πολυ καλα εμπορικα και οι περισσοτεροι 3rd party εχουν ξεκινησει να αναπτυσσουν για την κονσολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ειχα xbox 360, θα επαιρνα πρωτα ps4 λογω uncharted, last of us, until dawn, κλπ (ΔΕΝ εχω παιξει κανενα απ τα παραπάνω, ΠΟΤΕ)

 

Αν θες απολυτο gaming, πας xbox one λογω forza!

Μελλοντικα αν γουσταρεις 3d, πας ps4

 

 

Δε ξερω, το switch δε με τραβαει (ακομη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αυτό που δε με τραβάει είναι περισσότερο η τιμή των games, αφού το κόστος κτήσης πάνω κάτω είναι παραπλήσιο, εξάλλου μια φορά το αγοράζεις, 50 ευρώ πάνω για μια φορά παλεύονται

 

Θα δω και αν θα βγει καμιά προσφορά της προκοπής μεθαύριο και βλέπω :) :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

γεια σας παιδια ηθελα τη βοηθεια σας αγορασα πριν λιγες ημερες το fifa 18 για ps4 σκεφτομαι σταδιακα να αγορασο κονσολα ps4 pro αξιζει να αγορασο 4k τηλεοραση η να παρω τηλεοραση Full HD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι μόνο για το FIFA, προσωπικά δε θεωρώ ότι χρειάζεται ούτε το pro ούτε η 4Κ. Αν το βλέπεις σαν επένδυση και θες να παίξεις κάποια games που πραγματικά βλέπεις τη διαφορά έντονα, πάρε μια HDR 4K τουλάχιστον 49'' και βέβαια και το pro, αλλιως δεν έχει νόημα.

Προσωπικά, έχω pro και full hd απλή, αλλά κοιτάω να πάρω 4k HDR, αλλά δεν έχω καταλήξει ακόμα μιας και το budget δεν υπερβαίνει τα 700ευρώ και περιμένω μια δυο που τώρα είναι γύρω στα 800-900 να πέσουν ή να κάνουν flash sale. Έχασα την black friday σαν ηλίθιος, ένα από τα μοντέλα που κοιτούσα είχε προσφορά.

https://www.skroutz.gr/s/11655385/LG-49SJ810V.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και απο μενα θα ηθελα τη βοηθεια σας.μεχρι τα xmas θα αγορασω 4κ τηλεοραση hdr και θελω να παρω μια κονσολα εκ των ps4 pro η xbox one x.

αυτη τη στιγμη εχω ενα xbox 360 jtag και αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο ειναι σε ποια απο τις 2 κονσολες θα μου βγει οικονομικοτερα το να παιζω παιχνιδια απο εγγραφη στα live τους.δεν με ενδιαφερει να παιζω τους τελευταιους τιτλους απλα καποιος με ενημερωσε πως και στις 2 πλατφορμες μπορεις μεσω της ετησιας συνδρομης να εχεις καποιους τιτλους δωρεαν η με καποιο μικρο κοστος χωρις να ξερει περισσοτερες πληροφοριες.

δεν με ενδιαφερει τοσο ποια κονσολα εχει τα περισσοτερα αποκλειστικα παιχνιδια στο παρελθον ειχα και ps και xbox και βρηκα και στις 2 κονσολες παιχνιδια για να περναω το χρονο μου.οι περισσοτεροι φιλοι μου βεβαια εχουν ps4 και θα μπορουσα να κανω ανταλλαγες σε παιχνιδια αλλα ειναι μικρο το κοστος των παιχνιδιων μεσω live στο xbox θα το προτιμουσα λογω καλυτερερων χαρακτηριστικων.το θεμα ειναι να μην ανεβαινουν μονο αδιαφορα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xbox One X με κλειστά μάτια. Έχει τη συνδρομή που δίνει 4 παιχνίδια τον μήνα (2 του 360 και 2 του One) δηλαδή 48 παιχνίδια με 45 ευρώ το χρόνο. Επίσης έχει το ΕΑ Access με 25 ευρώ το χρόνο με καμιά 30αριά παιχνίδια (συμπεριλαμβανομένων καινούριων τίτλων όπως Fifa 17, Battlefield 1, Mass Effect Andromeda κλπ) και υπάρχει και η νέα υπηρεσία, το Game Pass, με 10 ευρώ το μήνα με 100 σχετικά καινούρια παιχνίδια όπως Gear of War 4, Halo 5, Metal Gear Solid V κλπ τα οποία θα ανανεώνονται κάθε μήνα με καινούρια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μετά από αποχή πολλών πολλών ετών από το console gaming, έλεγα φέτος να έπαιρνα μία...

 

TV έχω full HD (όχι 4K), τι προτείνετε ανέμεσα σε PS4 / ΧΒΟΧ / switch ;;;

 

γιατί όχι 4κ αν επιτρέπεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...