Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μάλλον θα πάω σε ps4, είχα PS3 πιο παλιά και το είχα κατα ευχαριστηθεί.. Όποτε μάλλον θα προβώ σε αγορά του ps4 pro μιας και δεν έχει χρόνο που έχει βγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά σχέση η μια και η άλλη πρόταση. Ούτε το PS "γεμίζει" τα παπούτσια από το Switch αλλά ούτε και το Switch μπορεί να "γεμίσει" τα παπούτσια του PS. Πρέπει να βάλεις πρώτα τι θες να παίξεις και μετά πως θες να το παίζεις. Οι βιβλιοθήκες έκαστου (θα) είναι τόσο διαφορετικές μεταξύ τους που δεν θα έχει νόημα η όποια σύγκριση. 

 

Εγώ πάντως ξέρω τι πρέπει να κάνω μόλις μπορέσω. Αγορά και τις δυο. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πάρω: Nintendo Switch ή PlayStation;

 

Αν και υποκειμενική ερώτηση θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας.

Την κονσόλα θέλω να την πάρω, για να ξεκουραστώ τώρα το καλοκαιράκι. Όμως είμαι σε διλημμα, διότι αν και υπάρχουν μέχρι τώρα κάποια πολύ αξιόλογα παιχνίδια στη βιβλιοθήκη της Nintendo δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να συγκριθεί με τα "άπειρα" παιχνίδια που υπάρχουν στο PS4...

Ps4 να πάρεις.

 

Τo Switch είναι κονσολάρα αλλά δεν έχει τίτλους, έχουν ανακοινωθεί μερικοί αλλά ακόμα μέχρι να βγουν σωθήκαμε.

 

Μόνο τα Uncharted 4, Bloodborne, Horizon να αγοράσεις με το Ps4 έχει καθαρίσει αρκετούς μήνες.

 

Και είναι πολλά ακόμα που θα βγουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάμεσα σε xbox one s και xbox one x  τι προτείνετε με βαση τιμή και απόδοση της καθε κονσόλας!? Πάντως παίζω σε 1080p ανάλυση παιχνίδια και δεν έχω σκοπό να αναβαθμιστώ άμεσα σε monitor με ανάλυση 2160p ώστε να χρησιμοποιήσω στο μέγιστο τις δυνατότητες του one x!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mε βαση το οσα γραφεις πας για το σλιμ θεωρω που εχει πολυ καλη σχεση τιμης-αποδοσης.

Επεξ/σία από kostiger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ποιο θα περνατε εσεις;ηρθε ο αδελφος μου να σπουδασει και αυτος εδω οποτε θα παρω στο αμεσο μελλον και δευτερο dualshock για fifa/pro, tekken 7

Δεν με πειραζει η χρηματικη διαφορα του 1 ευρω.

 

post-317835-0-11062600-1500294802_thumb.png

 

Υγ: θελω να πειστευω οτι δεν ειμαι off-topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάμεσα σε xbox one s και xbox one x  τι προτείνετε με βαση τιμή και απόδοση της καθε κονσόλας!? Πάντως παίζω σε 1080p ανάλυση παιχνίδια και δεν έχω σκοπό να αναβαθμιστώ άμεσα σε monitor με ανάλυση 2160p ώστε να χρησιμοποιήσω στο μέγιστο τις δυνατότητες του one x!

 

Οι διαφορές του X από το S θα είναι πολύ μεγαλύτερες από αυτές που αφήνουν να εννοηθεί κάποιοι. Ακόμα και σε 1080p ανάλυση. Για μένα αν τα χρήματα δεν είναι θέμα X καρφωτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά καλησπέρα. Σκέφτομαι να πάρω για τα πιτσιρίκια αγόρι -κοριτσι ( 7 και 9) μια παιχνιδομηχανή για να παίζουν κυρίως διαδραστικά motions games (Wii sports), Mario κ.λ.π) . Έλεγα να πάρω ένα Wii με τιμόνι ,ρακέτες κ.λ.π αλλά δεν ξέρω σε τι διαφέρει για την χρήση που το θέλω με το WiiU που είναι πιο ακριβό . Παίζει και αυτό τα sports και τα διαδραστικά ή μήπως αξίζει για games που απευθύνονται σε μεγαλύτερα παιδιά? Επειδή είμαι λίγο άσχετος με το θέμα των παιχνιδιών με sensors συγχωρήστε μου κάποιο λάθος. Αν υπάρχει κάποια γνωμη ή άλλη πρόταση καλοδεχούμενη. Επίσης το νέο switch δεν ξέρω αν με καλύπτει.  Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...