Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα το wii και ειχε καποια διαμαντακια. Αν ειχε περισσοτερο χρονο μπροστα του δεν θα το σκεφτομουν αλλα θα εβγαζα εκ του αποτελεσματος συμπερασμα το ποια αξιζει να παρω περισσοτερο. Βλεπω πως θα βγαλει fifa που ειχαμε νομιζω χρονια να δουμε σε νιντεντο φημες λενε για call of duty ε αν ειχα στανταρ το call of duty δεν θα το σκεφτομουν και πολυ.

Τι λετε να κανω να περιμενω;

Αν δεν βιάζεσαι περιμένε λίγο να δεις τι παιχνίδια από third party θα βγάλει. Call of duty και Battlefield λίγο δύσκολο να τα βγάλει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ναι και εγω δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να τον αποπάρεις έτσι.

Προφανώς και αμφιβάλλει για την επιλογή του και ζητάει βοήθεια για να τα βάλει σε μια σειρά πριν την αγορά.

Αν ήταν 1+1 κάνουν 2,δεν θα ανοιγε θέμα.

Οταν βλεπουμε/διαβαζουμε παραλογα πραγματα ειναι λογικο να γραφονται και αναλογες απαντησεις.

 

Οταν ο αλλος σου λεει οτι τον ενδιαφερει η φορητοτητα,δεν γινεται καποιος να του πει να παρει την χ κονσολα η οποια δεν ειναι φορητη.

Ειμαι αναμεσα σε ps4 και switch. Ο αδελφος μου μου λεις να παρω ps4 γιατι εχει καλυτερα γραφικα ενω το swtch οχι..

 

Εγω παλι θελω κατι που να το παιρνω και μαζι μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν βλεπουμε/διαβαζουμε παραλογα πραγματα ειναι λογικο να γραφονται και αναλογες απαντησεις.

 

Οταν ο αλλος σου λεει οτι τον ενδιαφερει η φορητοτητα,δεν γινεται καποιος να του πει να παρει την χ κονσολα η οποια δεν ειναι φορητη.

Παράλογος είσαι εσύ οχι εγώ. Άντε τώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε εσύ δεν είπες ότι θες να το παίρνεις και μαζί σου; Το PS4 πως θα το παίρνεις μαζί σου, έτσι --> ;

 

b9b6d033581165097aa38c5859dbbb02.jpg

Ρε φιλε αν το σύστημα ειναι αποτυχία σαν το psvita τι να πάρω μαζί μου; Που θα πιάσουν τόπο τα χρήματα ψάχνω. Τι να το κάνω αν έχει την ατυχία του wii u? Λες να το σκεφτόμουν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε αν το σύστημα ειναι αποτυχία σαν το psvita τι να πάρω μαζί μου; Που θα πιάσουν τόπο τα χρήματα ψάχνω. Τι να το κάνω αν έχει την ατυχία του wii u? Λες να το σκεφτόμουν; 

 

Γιατί το Wii U και το PS Vita είναι αποτυχίες; Επενδυτής είσαι;

 

Μπορείς να πάρεις Gameboy που ήταν μεγάλη επιτυχία και θα "πιάσουν τόπο και τα χρήματά σου"...

 

Αν δεν ξέρεις τι θέλεις προτιμότερο είναι να ζητάς βοήθεια ως εξής: "Δεν ξέρω τι θέλω, τι πιστεύετε ότι θα ήταν καλύτερο να αγοράσω;"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το Wii U και το PS Vita είναι αποτυχίες; Επενδυτής είσαι;

 

Μπορείς να πάρεις Gameboy που ήταν μεγάλη επιτυχία και θα "πιάσουν τόπο και τα χρήματά σου"...

 

Αν δεν ξέρεις τι θέλεις προτιμότερο είναι να ζητάς βοήθεια ως εξής: "Δεν ξέρω τι θέλω, τι πιστεύετε ότι θα ήταν καλύτερο να αγοράσω;"

Οχι δεν είναι γιαυτό η sony & nintendo σταμάτησαν τη παράγωγη τους.

Μπορείς αν δεν γουστάρεις να μην απαντάς και άσε την ειρωνεία βρες κατι καλύτερο να κάνεις.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν είναι γιαυτό η sony & nintendo σταμάτησαν τη παράγωγη τους.

Μπορείς αν δεν γουστάρεις να μην απαντάς και άσε την ειρωνεία βρες κατι καλύτερο να κάνεις.

 

 

 

Αυτό σε ρώτησα, επενδυτής είσαι και σε νοιάζει αν είναι πετυχημένες οι κονσόλες οικονομικά; Μια χαρά games έχουν και μπορείς να παίξεις άπειρες ώρες. Δεν ειρωνεύομαι για να σε κοροϊδέψω, προσπαθώ να σε κάνω να καταλάβεις ότι είναι πολύ βασικό πριν κάνεις μια αγορά να ξέρεις τι ακριβώς θέλεις να κάνεις με την αγορά. Οι εποχές που αγοράζαμε όλες τις κονσόλες και άπειρα παιχνίδια έτσι "για να βρίσκονται" πέρασαν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πού ξέρεις πόσα παιχνίδια σκοπεύει να πάρει ο άλλος; ή πόσο χρόνο έχει να παίζει ή αν θέλει απλά να έχει πολλές επιλογές

 

το switch σαν μοναδικό μηχάνημα είναι αρκετά νωρίς να το εμπιστευθεί κανείς, δεν αμφιβάλλω ότι πιθανώς θα έχει επιτυχημένη πορεία αλλά νομίζω ότι είναι νωρίς 

 

αν βάλουμε στην άκρη τη φορητότητα που όντως είναι ανάγκη που περιορίζει αυστηρά τις επιλογές σου με ένα ps4 ή ένα xbox έχεις ένα κάρο παιχνίδια να παίζεις αν έχεις την όρεξη με το switch ούτε τα δάχτυλα ενός χεριού δεν καλύπτεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαδι στην φωτια σας....

 

Φορητότητα:

κινητο τηλεφ.-πλακιδιο μαζι με ΒΤ χειριστηριο. 3ds 2ds ds (superhacked) / switch /  PSP (superhacked)    PSP vita

 

Σπιτιου αμιγως.

wii (superhacked)/ wii u (superhacked)/ ps2 (superhacked)/ ps3 / ps4 / xbox

 

Δειτε πως θα εχετε 

1-φτηνοτερα παιχνιδια

2-παιχνιδια που γουσταρετε οντως (οχι αυτα που λενε οι ασχετοι σε καθε περιοδικο και φορουμ, η γνώμη ειναι σαν τον πρωκτό, ολοι διαθετουν απο ενα)

3-ζωη μακρια απο το γκαιμινγκ.

 

Καλη τυχη στο ψαξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τι να πάρω: Nintendo Switch ή PlayStation;

 

Αν και υποκειμενική ερώτηση θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας.
Την κονσόλα θέλω να την πάρω, για να ξεκουραστώ τώρα το καλοκαιράκι. Όμως είμαι σε διλημμα, διότι αν και υπάρχουν μέχρι τώρα κάποια πολύ αξιόλογα παιχνίδια στη βιβλιοθήκη της Nintendo δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να συγκριθεί με τα "άπειρα" παιχνίδια που υπάρχουν στο PS4...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα ή θα πάρεις PS ΤΕΣΣΕΡΟ και θα ευχαριστηθεις βιβλιοθηκη έτοιμη αλλά είναι μια κονσόλα με κανα δυο χρονια μέχρι να βγει η επόμενη γενιά (θεωρώ) ή θα δεις τη βιβλιοθηκη να μεγαλώνει μαζί με την κονσόλα σου αν πάρεις το switch.

 

Εγώ θα έπαιρνα το PS πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράγματα ειναι απλα η κονσόλα της nintendo δεν μπορεί να αντικαταστήσει το ps4 , εφόσον δεν εχεις κονσόλα με κλειστά μάτια πήγαινε ps4 θα το ευχαριστηθείς περισσότερο , αν απο την αλλη ειχες ps4 θα σου έλεγα να πάρεις και το switch ( οπως έχω κάνει και εγώ ) μιας και προσφέρει κατι διαφορετικό σαν εμπειρία κατα την γνώμη μου

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...