Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 2 μήνες μετά...

ποια κονσόλα να αγοράσω;

Καλησπέρα. 
Ψαχνω μια κονσόλα να αγορασω αυτο το καιρο μιας και το ps3 το βαρέθηκα. 
Ειμαι αναμεσα σε ps4 και switch. Ο αδελφος μου μου λεις να παρω ps4 γιατι εχει καλυτερα γραφικα ενω το swtch οχι.. Εγω παλι θελω κατι που να το παιρνω και μαζι μου. Τι λετε εσεις; Ποια ειναι καλυτερη κονσολα; Σκεφτομαι μη και βγαλει η sony ps5 του χρονου και ξενερωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα τη παιχνίδια σου αρέσουν. Ψάξου λιγο. Οι φίλοι σου τι κονσόλες έχουν ώστε να ανταλλάσσεται παιχνίδια μεταξύ σας. Μεταχειρισμένα σε ενδιαφέρουν ή ενοικίαση? Εγώ προσωπικά αυτα τα κριτήρια έχω για αγορά κονσόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ,

 

Νομίζω απλά ειναι τα πράγματα ασχέτως γραφικών.Δηλάδη βάλε κάτω τα games και πάρε αυτήν που θα σε ικανοποίηση πρώτα παικτικά.Κατόπιν βάλε τους υπόλοιπους παράγοντες τι έχουν οι φίλοι σου,φορητότητα,τιμές παιχνιδιών,μεταχειρισμένα,ενοικιάσεις κτλ.

Και να βγάλει κονσόλα,δεν νομίζω να υπάρχει λόγος να τρέξεις να την αγοράσεις ενώ θα έχεις ένα μηχάνημα με εγγυημένη βιβλιοθήκη παιχνιδιών για κάμποσο καιρό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. 

Ψαχνω μια κονσόλα να αγορασω αυτο το καιρο μιας και το ps3 το βαρέθηκα. 

Ειμαι αναμεσα σε ps4 και switch. Ο αδελφος μου μου λεις να παρω ps4 γιατι εχει καλυτερα γραφικα ενω το swtch οχι.. Εγω παλι θελω κατι που να το παιρνω και μαζι μου. Τι λετε εσεις; Ποια ειναι καλυτερη κονσολα; Σκεφτομαι μη και βγαλει η sony ps5 του χρονου και ξενερωσω.

Δεν μπορω να καταλαβω ποιος ο λογος που ανοιχτηκε το θεμα.

 

Σε ενδιαφερει η κονσολα που να την παιρνεις και μαζι σου. Με το ps4 αυτο δεν γινεται ενω με το Switch γινεται,αρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να καταλαβω ποιος ο λογος που ανοιχτηκε το θεμα.

 

Σε ενδιαφερει η κονσολα που να την παιρνεις και μαζι σου. Με το ps4 αυτο δεν γινεται ενω με το Switch γινεται,αρα?

ναι και εγω δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να τον αποπάρεις έτσι.

Προφανώς και αμφιβάλλει για την επιλογή του και ζητάει βοήθεια για να τα βάλει σε μια σειρά πριν την αγορά.

Αν ήταν 1+1 κάνουν 2,δεν θα ανοιγε θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα τη παιχνίδια σου αρέσουν. Ψάξου λιγο. Οι φίλοι σου τι κονσόλες έχουν ώστε να ανταλλάσσεται παιχνίδια μεταξύ σας. Μεταχειρισμένα σε ενδιαφέρουν ή ενοικίαση? Εγώ προσωπικά αυτα τα κριτήρια έχω για αγορά κονσόλας.

Δεν εχουν οι φιλοι μου κονσολες. Με ενδιαφερει η ποιοτητα σε γενικες γραμμες

Καλησπέρα ,

 

Νομίζω απλά ειναι τα πράγματα ασχέτως γραφικών.Δηλάδη βάλε κάτω τα games και πάρε αυτήν που θα σε ικανοποίηση πρώτα παικτικά.Κατόπιν βάλε τους υπόλοιπους παράγοντες τι έχουν οι φίλοι σου,φορητότητα,τιμές παιχνιδιών,μεταχειρισμένα,ενοικιάσεις κτλ.

Και να βγάλει κονσόλα,δεν νομίζω να υπάρχει λόγος να τρέξεις να την αγοράσεις ενώ θα έχεις ένα μηχάνημα με εγγυημένη βιβλιοθήκη παιχνιδιών για κάμποσο καιρό.

το θεμα ειναι πως δεν μπορω να αποφασισω. Και το ζςλντα μου αρεσει και το uncharted.

Βασικα δεν ξερω τι παιχνιδια θα βγαλει απο αλλες εταιριες το switch. Πχ με ενδιαφερει το call of duty και φενικα το fps απλα φοβαμαι και στις 2 περιπτωσεις μη κανω λαθος αγορα πχ να βγει ps5 η να μη τα παει καλα η νιντεντο με το switch..

Η φορητοτητα του δινει +

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχεις PS3 άρα πάνω κάτω ξέρεις τι παιχνίδια θα εχεις και στο ps4. Εκτός αν κάνεις το μεγάλο βήμα και πας Nintendo, που αν δεν είχες ποτε θα σου φανεί κάπως περίεργα πιστεύω. Μετά το Wii U σε θέμα παιχνιδιων τη φοβάμαι την Nintendo. Για PS5 δεν νομίζω να δούμε σύντομα Αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχεις PS3 άρα πάνω κάτω ξέρεις τι παιχνίδια θα εχεις και στο ps4. Εκτός αν κάνεις το μεγάλο βήμα και πας Nintendo, που αν δεν είχες ποτε θα σου φανεί κάπως περίεργα πιστεύω.

Ειχα το wii και ειχε καποια διαμαντακια. Αν ειχε περισσοτερο χρονο μπροστα του δεν θα το σκεφτομουν αλλα θα εβγαζα εκ του αποτελεσματος συμπερασμα το ποια αξιζει να παρω περισσοτερο. Βλεπω πως θα βγαλει fifa που ειχαμε νομιζω χρονια να δουμε σε νιντεντο φημες λενε για call of duty ε αν ειχα στανταρ το call of duty δεν θα το σκεφτομουν και πολυ.

Τι λετε να κανω να περιμενω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου η φορητοτητα λες οτι ειναι + εεε το switch εχει μεγαλο αβανταζ.Μεχρι στιγμης το switch παει εξαιρετικα και δεν θα εχεις προβλημα απο παιχνιδια.Αλλα εδω ειναι το θεμα.Τι παιχνιδια σου αρεσουν γενικα?

Το ps4 εχει καλη βιβλιοθηκη ενω το switch  για μισο χρονο στην αγορα εχει ελαχιστες αλλα εξαιρετικες επιλογες.Βαλε να δεις τι παιχνιδια εχουν και τι θα βγαλει η καθε κονσολα στο αμεσο μελλον και αναλογως αποφασιζεις.

Το fifa επισης λενε οτι δεν προκειται για απλο port αλλα ειναι build απο την αρχη και μαλιστα εχει γινει καλη δουλεια.Σκεψου κιολας οτι θα εχεις κατευθειαν 2 χειριστηρια για 2 players.Τωρα για το CoD εχουν ακουστει φημες για κυκλοφορια αλλα μεχρι στιγμης ειναι μονο φημες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...