Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αποφασισε αναλογα με τα exclusives για μενα. Δες τι θα ηθελες να παιξεις περισσοτερο και πηγαινε ετσι. Οσο αφορα τα mystery games που αναφερεις και surviving ειναι καλυτερα στο pc, γιατι υπαρχουν και πιο παλια παιχνιδια τετοιου ειδους που αξιζουν παρα πολυ να παιξει καποιος που ενδιαφερεται για αυτην τη κατηγορια, αλλα με αυτο το μπατζετ θα ειναι πολυ δυσκολο να σηκωσει τα νεα παιχνιδια που θα θες να παιξεις! Οποτε πηγαινε με τα exclusives! Εννοειται να τιμησεις used games απο το site, αξιζει, και καλη αγορα οτι και να παρεις!

Το έψαξα το θέμα αρκετά με τα exclusives και δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο είναι η αλήθεια. Βασικά την κονσόλα τη θέλω για να περνάω την ώρα μου, να παίζω δηλαδή κάνα GTA, Tomb Rider, Resident Evil και κάνα game με zombies....αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τα παιχνίδια που αναφέρεις αλλά και νεότερα games τέτοιου τύπου βγαίνουν και στα 2 συστήματα με την διαφορά ότι στο PS 4, όπως ξέρεις είναι λίγο/πολύ  τεχνικά καλύτερα.Το Xbox One βέβαια παίζει και παιχνίδια του 360 με μια λίστα που αυξάνεται ανά εβδομάδα (περίπου) . Σε κάθε περίπτωση, νομίζω ότι αυτή η διαφορά στην περίπτωσή σου δεν είναι σημαντική για να την λάβεις υπόψην μιας και στην ουσία τα ίδια games είναι. Προτίμησε την πιο οικονομική πρόταση που θα βρεις ανάμεσα σε PS 4/Xbox One και θα είσαι GG. Δεν θα σου πρότεινα PS 4 Pro ή Scorpio και όπως αναμενόμενα γνωρίζεις, στην Ελλάδα είναι ευκολότερο να αγοράσεις/νοικιάσεις, βρεις PS 4 games σε σχέση με τα του One. Στην τελική μην σκοτίζεσαι και πολύ με το τι να επιλέξεις. Πάρε μια κονσόλα και θα γεμίζεις όμορφα το υπόλοιπο της ημέρας σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιχνίδια που αναφέρεις αλλά και νεότερα games τέτοιου τύπου βγαίνουν και στα 2 συστήματα με την διαφορά ότι στο PS 4, όπως ξέρεις είναι λίγο/πολύ  τεχνικά καλύτερα.Το Xbox One βέβαια παίζει και παιχνίδια του 360 με μια λίστα που αυξάνεται ανά εβδομάδα (περίπου) . Σε κάθε περίπτωση, νομίζω ότι αυτή η διαφορά στην περίπτωσή σου δεν είναι σημαντική για να την λάβεις υπόψην μιας και στην ουσία τα ίδια games είναι. Προτίμησε την πιο οικονομική πρόταση που θα βρεις ανάμεσα σε PS 4/Xbox One και θα είσαι GG. Δεν θα σου πρότεινα PS 4 Pro ή Scorpio και όπως αναμενόμενα γνωρίζεις, στην Ελλάδα είναι ευκολότερο να αγοράσεις/νοικιάσεις, βρεις PS 4 games σε σχέση με τα του One. Στην τελική μην σκοτίζεσαι και πολύ με το τι να επιλέξεις. Πάρε μια κονσόλα και θα γεμίζεις όμορφα το υπόλοιπο της ημέρας σου.

Μα αν δεν βρισκει παιχνιδια του one να νοικιαζει τι να το κανει;Μονο θα τα αγοραζει;Αρα ειναι μονοδρομος το ps4!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιχνίδια που αναφέρεις αλλά και νεότερα games τέτοιου τύπου βγαίνουν και στα 2 συστήματα με την διαφορά ότι στο PS 4, όπως ξέρεις είναι λίγο/πολύ  τεχνικά καλύτερα.Το Xbox One βέβαια παίζει και παιχνίδια του 360 με μια λίστα που αυξάνεται ανά εβδομάδα (περίπου) . Σε κάθε περίπτωση, νομίζω ότι αυτή η διαφορά στην περίπτωσή σου δεν είναι σημαντική για να την λάβεις υπόψην μιας και στην ουσία τα ίδια games είναι. Προτίμησε την πιο οικονομική πρόταση που θα βρεις ανάμεσα σε PS 4/Xbox One και θα είσαι GG. Δεν θα σου πρότεινα PS 4 Pro ή Scorpio και όπως αναμενόμενα γνωρίζεις, στην Ελλάδα είναι ευκολότερο να αγοράσεις/νοικιάσεις, βρεις PS 4 games σε σχέση με τα του One. Στην τελική μην σκοτίζεσαι και πολύ με το τι να επιλέξεις. Πάρε μια κονσόλα και θα γεμίζεις όμορφα το υπόλοιπο της ημέρας σου.

Απλά το One S μου φαίνεται πιο ολοκληρωμένη πρόταση καθώς μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να βλέπω ταινίες κτλ στη tv....αλλά κυρίως για gaming. Άμα στη τελική θέλω να παίξω τόσο πολύ ένα game στο PS4, θα πάω στον κολλητό μου. Αυτό για τα παιχνίδια το ότι είναι πιο δυσεύρετα σε σχέση με το PS4 το ξέρω, αλλά δε ζητάω και πολλά....στη τελική αγοράζω used, να νοικιάσω, για κανένα λόγο. 

Μα αν δεν βρισκει παιχνιδια του one να νοικιαζει τι να το κανει;Μονο θα τα αγοραζει;Αρα ειναι μονοδρομος το ps4!

Δεν θέλω να νοικιάσω, μόνο αγορά. Αυτό που θα το έχω για τόσες μέρες κτλ το έχω κόψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αν δεν βρισκει παιχνιδια του one να νοικιαζει τι να το κανει;Μονο θα τα αγοραζει;Αρα ειναι μονοδρομος το ps4!

Δανείζομαι τα γραφόμενα του SIP1995.

 

Δεν θέλω να νοικιάσω, μόνο αγορά. Αυτό που θα το έχω για τόσες μέρες κτλ το έχω κόψει.

Άμα στη τελική θέλω να παίξω τόσο πολύ ένα game στο PS4, θα πάω στον κολλητό μου. Αυτό για τα παιχνίδια το ότι είναι πιο δυσεύρετα σε σχέση με το PS4 το ξέρω, αλλά δε ζητάω και πολλά....στη τελική αγοράζω used, να νοικιάσω, για κανένα λόγο. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αν δεν βρισκει παιχνιδια του one να νοικιαζει τι να το κανει;Μονο θα τα αγοραζει;Αρα ειναι μονοδρομος το ps4!

Που είναι το περίεργο?

Δεν έχω νοικιάσει ποτέ παιχνίδι τόσα χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είναι το περίεργο?

Δεν έχω νοικιάσει ποτέ παιχνίδι τόσα χρόνια.

Γενικά πλέον, δεν είμαι για να νοικιάζω games....θεωρώ καλύτερο (για μένα τουλάχιστον) να μαζέψω λίγα λεφτά και να πάρω used.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου λοιπον δεν νοικιαζεις παιχνιδια εγω αυτο που θα εκανα θα ηταν να παρω ενα ps4 (απο αγγελιες 180-200 ευρω για τα πιο καινουρια παιχνιδια) κι ενα xbox 360 rgh (απο αγγελιες 80-100 ευρω για ολα τα προηγουμενα παιχνιδια δωρεαν μεσα στον σκληρο δισκο) με συνολο 260-300 ευρω  και θα ημουν KING!!!!! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου λοιπον δεν νοικιαζεις παιχνιδια εγω αυτο που θα εκανα θα ηταν να παρω ενα ps4 (απο αγγελιες 180-200 ευρω για τα πιο καινουρια παιχνιδια) κι ενα xbox 360 rgh (απο αγγελιες 80-100 ευρω για ολα τα προηγουμενα παιχνιδια δωρεαν μεσα στον σκληρο δισκο) με συνολο 260-300 ευρω  και θα ημουν KING!!!!! :-D

Προτιμώ να πάρω καινούριο καλύτερα από το δώσω λεφτά για used. Θέλω να είναι κάτι που θα κρατήσει τουλάχιστον 3 χρόνια. Δεν είναι κινητό να το αλλάζω. Από αγγελίες μόνο games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω απο τοτε που βγηκε το ps4 την ιδια χρονια το πηρα μεταχειρισμενο και δουλευει μια χαρα τοσα χρονια!!!!και ξερω παιδια με το xbox360 απο τοτε που βγηκε κι ακομα το εχουν και δουλευει κι αυτο μια χαρα!!!Αρα αυτο με την 3ετια μεταχειρισμενου δεν ισχυει.Αλλο αν θες κατι καινουριο.Τοτε αλλαξει το πραγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα για να κατάφερει κάποιος να χαλασει κονσολα σε 3 χρόνια πρεπει να τις ριχνει μπουνιες καθε μερα... εκτος αν βγαλει προβλημα εργοστασιακο. Εχω playstation απο τα 6 μου μεχρι σημερα, τσιπαρισμενες και οι 3 εκτος απο το 4 και δουλευουν ακόμα στη πενα ολα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα για να κατάφερει κάποιος να χαλασει κονσολα σε 3 χρόνια πρεπει να τις ριχνει μπουνιες καθε μερα... εκτος αν βγαλει προβλημα εργοστασιακο. Εχω playstation απο τα 6 μου μεχρι σημερα, τσιπαρισμενες και οι 3 εκτος απο το 4 και δουλευουν ακόμα στη πενα ολα

Σωστος φιλε μου.Εχω ακομα και το ps3 και δεν εχει το παραμικρο προβλημα!!!!!! Εδω βρε παιδια κανα δυο φιλοι μου εχουν ακομα το ps1 και ps2 και παιζουν μια χαρα!!!!!Τι να λεμε τωρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι,ετσι!Αυτα ειναι!Μακαρι να μπορουσα να τσιπαρω και το δικο μου αλλα δεν τσιπαρετε  :-( Ισως αργοτερα παρω καμια κονσολα xbox 360 rgh και γεμισω εναν δισκο 1tb παιχνιδια!!!! :-D  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει φιλε, απειρες επιλογες, και ξεφευγεις και σε παιχνιδια που δεν εδινες τοση σημασια λόγο οικονομικής δυνατοτητας, εννοω οτι χωρις τσιπαρισμα θα επερνες βασικα που σου αρεσουν, αλλα μετα παιζεις και πιο αγνωστα παιχνιδια και ψαχνεσαι με διάφορους τιτλους

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...