Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με γεια το μηχανημα.ευχομαι να το ευχαριστηθειτε με τον μικρο.φτιαξτε playstation account τωρα και ειστε ετοιμοι!κατα καιρους να ξερεις το psstore βγαζει καλες προσφορες για τον μικρο με 5-6 ευρο.και αν βαλεις και ps plus εχεις δωρεαν καποια παιχνιδια καθε μηνα.

Ευχαριστω φιλε μου να εισαι καλα!!! Εχω ηδη account απο το ps vita που ειχα παρει πριν δυομιση χρονια περιπου οποτε ειμαι ετοιμος.....Απλα επειδη ειναι η πρωτη μου φορα με ps εχω αρκετα να μαθω ακομα υποθετω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επειδη ειμαι καινουργιος και εγω με το ps4

 

 

Σε τι τιμη παιζει το ps plus με τι περιοδο διαρκειας;

 

Και τα δωρεαν παιχνιδια που βαζει καθε μηνα ειναι φουλ η demo;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειμαι καινουργιος και εγω με το ps4

 

 

Σε τι τιμη παιζει το ps plus με τι περιοδο διαρκειας;

 

Και τα δωρεαν παιχνιδια που βαζει καθε μηνα ειναι φουλ η demo;;

https://www.skroutz.gr/c/875/video_game_cards.html?from=catspan&keyphrase=ps+plus

 

Ναι ειναι ολοκληρα παιχνιδια οσο εχεις την συνδρομη εχεις προσβαση και σε αυτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν έχω την 90 ημερών συνδρομή και τελειωσει και δεν ανανέωσω δεν μπορώ να παίξω τα παιχνίδια;;; Αφού θα είναι περασμένα στον σκληρό δισκο.

 

(Sorry αν λέω βλακεία αλλά δεν ξέρω τι και πώς ακομα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ps4 ή Xbox One μόνο για exclusives!

 

Καλησπέρα σε όλους είπα να κάνω ενα δώρο στον εαυτό μου μια απο τις δύο κονσόλες.

 

όλα αυτα τα χρόνια ήμουν από Xbox σε Xbox 360.

 

Πλέον όμως λόγω και περιορισμένου χρόνου δεν μπορώ να αφιερώσω πάνω από 10 ώρες την εβδομάδα στο Gaming.

 

Σκέφτομαι να αγοράσω μια από τις δυο κονσόλες μόνο για τα exclusives και θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας.

 

Uncharted και The last of us δεν έχω παίξει ποτέ Btw και για να πω την αλήθεια είναι ένας λόγος που κλίνω στο PS4.

 

Ωστόσο δεν έχω ψαχτεί όσον αφορά το Xbox One, μελλοντικά τουλάχιστον....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού αναφέρεις Uncharted και TLOU δε νομίζω ότι πρέπει να το ψάχνεις παραπάνω... παίζουν ενδιαφέροντα slim bundleς πάντως:

 

- με Uncharted 1-2-3-4 (πχ: http://www.plaisio.gr/games/playstation4/ps4-konsola/Sony-PS4-1%CE%A4%CE%92D-Chassis-Slim-Uncharted4-Athiefsend-Nathan-Drake-PS719813668.htm )

 

- με Uncharted 4 , TLOU και Driveclub (πχ: http://www.plaisio.gr/games/playstation4/ps4-konsola/Sony-PS4-1%CE%A4%CE%92D-Chassis-Slim-Uncharted4-Super-Bundle-Gamer-Pack-PS719807469.htm )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις λεφτά, πάρε και τα 2. Στο Black Friday με λιγότερα από €400 είχες και τις 2 κονσόλες αν τις ήθελες...

 

Ναι μεν μπορείς να παίζεις τα αποκλειστικά του XB1 στο PC, αλλά θα πρέπει να πληρώνεις 70 ευρώ τον τίτλο, ενώ σε κονσόλα (που κοστίζει όσο 2 τίτλοι από Windows Store) τα βρίσκεις φθηνότερα σε δισκάκι και τα κάνεις ό,τι θες. ΟΚ, συμβιβάζεσαι μεν σε 1080p30, αλλά σου βγαίνει φθηνότερα. Ακόμα και συνδρομή να πληρώνεις, πάλι φθηνότερα βγαίνει (€35 ο χρόνος είναι μισό παιχνίδι από Windows Store).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αγορα Κονσολας

 

Καλησπερα και καλη χρονια.Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση επειδη ακουω περι Xbox Scorpio αν αγορασω το One τα παιχνιδια που θα βγαινουνε για το Scorpio θα παιζουνε και για το one και το αντιθετο η θα ειναι μια next gen console οπως απο 360 σε One.Ακομα το PS4 και το one ποσα χρονια ζωης εχουνε ακομα αξιζει η αγορα η σε ενα δυο χρονια βγουν PS5 και νεο xbox?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...