Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Troll με 1000+ posts?

 

Υπο κατεδάφιση πρέπει να φαίνεται στο σύστημα τους το Pro.. Πήγαινε και πες της να ξανάcheckarei..

 

Καλόπιστα σκεπτόμενος, ίσως ισχύει το εξής: κατάργηση του σκέτου PS4 Pro (δεν θα έρθουν άλλα κομμάτια για φέτος, συν η υψηλή ζήτηση) και το γεγονός ότι μπορεί να είχε εντολές να σπρώξει PS4 Slim (απούλητα θα μείνουν?)...

 

Πάντως αυτό με το Halo με κούφανε! Ελπίζω να μην του το είπε η πωλήτρια. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια απο θέμα γραφικών ποια κοσνολα προτεινεται καλυτερα;;

 

PS4 Pro ή Xbox One S

 

απο παιχνιδια παιζω tomb raider, halo, PS4, Cod  assasins creed κλπ..

Παιδια γιατι πιανεστε απο μια κουβεντα και δεν ρωτατε πρωτα το παιδι τι εννοουσε και το πειραζετε;

Εγω καταλαβα πως ηθελε να πει απο την ερωτηση ''ποια κονσολα προτεινετε καλυτερα'' και μας λεει οτι παιζει τα συγκεκριμενα παιχνιδια ως παραδειγμα.

Η απαντηση φιλε μου ειναι λοιπον.

Ολα τα παιχνιδια που ανεφερες υπαρχουν και στις δυο κονσολες,μοναχα το halo ειναι αποκλειστικα για xbox.

Για μενα παρε (γιατι υπαρχουν τα περισσοτερα απο αυτα που θες) το ps4.

Αυτη ειναι η απαντηση που ζηταγε το παιδι.Τοσο απλα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια γιατι πιανεστε απο μια κουβεντα και δεν ρωτατε πρωτα το παιδι τι εννοουσε και το πειραζετε;

Εγω καταλαβα πως ηθελε να πει απο την ερωτηση ''ποια κονσολα προτεινετε καλυτερα'' και μας λεει οτι παιζει τα συγκεκριμενα παιχνιδια ως παραδειγμα.

Η απαντηση φιλε μου ειναι λοιπον.

Ολα τα παιχνιδια που ανεφερες υπαρχουν και στις δυο κονσολες,μοναχα το halo ειναι αποκλειστικα για xbox.

Για μενα παρε (γιατι υπαρχουν τα περισσοτερα απο αυτα που θες) το ps4.

Αυτη ειναι η απαντηση που ζηταγε το παιδι.Τοσο απλα!!!

 

 

Αφού έγραψε ξεκάθαρα "Παιδια απο θέμα γραφικών ποια κοσνολα προτεινεται καλυτερα;;". Τέσπα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ερωτηξη εκανα για ειχα διαβάσει φήμες οτι θα έβγαινε το halo σε PS αλλα μπα..

 

Τωρα οντως μου ειπε αυτη οτι παει για κατάργηση και στην ερωτηση "τι εννοείται;"

-μου ειπε το βλεπει σαν να μην το φερει ο Κοτσωβολος 

 

Νομιζω απλα λαθος εκανε μιας και δεν εχει ερθει ακομα και ειναι pre-order με 20 μερες παράδοση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες πριν μερικές μέρες γνωστός μου επέμενε ότι το rdr 2 θα είναι PS4 exclusive επειδή έτσι άκουσε κάπου.Υπαρχουν και άτομα που δεν είναι μέσα στα κόλπα και πιστεύουν ότι τους πούνε.Δεν είναι ανάγκη να τρολαρει ο φίλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια,

σκεφτομαι να αγορασω xbox one ή ps4 , πριν 2 χρόνια αγορασα xbox 360 , και το μετανιωσα απο την πρωτη στιγμη οχι λογο αποδωσης της κονσολας,αλλα λογο οτι με λιγα χρηματα παραπανω θα μπορουσα να αγορασω next gen . 

Στο 360 έχω 30 παιχνιδια και άντε με τα 2-3 να έχω ασχοληθει (τα άλλα τα βαριεμαι), κυριως πολεμικα , που τα εχω καψει πχ black ops 2 , 

εδώ έρχεται το πρωτο δηλλημα και συμαντικοτερο (για μενα)...μηπως τελικα σιγα-σιγα παβουν να με ενδιαφερουν τα βιντεοπαιχνιδια? και ως εκ τουτου,να δωσω χρηματα τζαμπα για next gen? επίσης φωβαμαι αν παρω,μηπως με πιασει κατι και κολλησω,και παραμελησω το σχολειο , τωρα που παω 2 λυκειου...

επισης , εγω πριν σκεφτω να αγορασω next gen , είχα σιγουρο οτι μαζευω τα λεφτα για κινητο,τελικα να παρω κινητο?

εχετε κατι αλλο να μου προτεινεται μεχρι 150 ευρω?? οτιδηποτε!

ευχαριστω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια,

σκεφτομαι να αγορασω xbox one ή ps4 , πριν 2 χρόνια αγορασα xbox 360 , και το μετανιωσα απο την πρωτη στιγμη οχι λογο αποδωσης της κονσολας,αλλα λογο οτι με λιγα χρηματα παραπανω θα μπορουσα να αγορασω next gen . 

Στο 360 έχω 30 παιχνιδια και άντε με τα 2-3 να έχω ασχοληθει (τα άλλα τα βαριεμαι), κυριως πολεμικα , που τα εχω καψει πχ black ops 2 , 

εδώ έρχεται το πρωτο δηλλημα και συμαντικοτερο (για μενα)...μηπως τελικα σιγα-σιγα παβουν να με ενδιαφερουν τα βιντεοπαιχνιδια? και ως εκ τουτου,να δωσω χρηματα τζαμπα για next gen? επίσης φωβαμαι αν παρω,μηπως με πιασει κατι και κολλησω,και παραμελησω το σχολειο , τωρα που παω 2 λυκειου...

επισης , εγω πριν σκεφτω να αγορασω next gen , είχα σιγουρο οτι μαζευω τα λεφτα για κινητο,τελικα να παρω κινητο?

εχετε κατι αλλο να μου προτεινεται μεχρι 150 ευρω?? οτιδηποτε!

ευχαριστω!

 

Ρώτα εδώ.Υπάρχει ήδη θέμα:

 

 

 

http://www.insomnia.gr/topic/482979-%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CF%83%CF%8C%CE%BB%CE%B1-%CE%BD%CE%B1-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC%CF%83%CF%89-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-gaming/page-63?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αγορα ps3 ή ps4?

 

Καλησπερα. Σκεφτομαι να αγορασω για τον γιο μου μια παιχνιδομηχανη για δωρο για τις γιορτες. Σκεφτομαι για το ps3 ως πρωτη επιλογη μιας και δεν ειναι κανενας φοβερος gamer απλα θα κανει τα πρωτα του βηματα στο χωρο και επιπλεον ειναι και φθηνο....

Σκεφτομαι αυτο

http://www.electroholic.gr/gr/gaming/konsoles/gamson00001/console-sony-playstation-ps3-12gb-black.

Απο την αλλη σκεφτομαι για το ps4 ως επενδυση για το μελλον, δλδ θα το παρει τωρα και θα τοκρατησει χρονια. Τι λετε ποι ειναι η γνωμη σας?

Επισης για το ps3 επειδη ο σκληρος που εχει ειναι μικρος αυτος κανει για αλλαγη?

http://www.e-shop.gr/hdd-western-digital-wd5000lpcx-blue-500gb-25-sata3-p-PER.303180

Ευχαριστω και παρακαλω την κατανοηση σας για οποιαδηποτε αγνοια μου για το θεμα των παιχνιδομηχανων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας στην κατηγορία με τις προσφορές θα δεις Xbox One + παιχνίδι + 3μηνη συνδρομή στα 180€. Όταν παίζουν τέτοιες προσφορές δεν υπάρχει καν λόγος συζήτησης για κονσόλες προηγούμενης γενιάς(PS3). Υπάρχει λόγος που θέλεις συγκεκριμένα PlayStation?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ηλικία έχει ο μικρός?

Η ουσιαστική διαφορά ανάμεσα σε Xbox και playstation είναι τα exclusives.
Αν η κονσόλα προορίζεται για multiplatform παιχνίδια (παιχνίδια που βγαίνουν και στις 2 πλατφόρμες), δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά.

Εχει κάποια συγκεκριμένα παιχνίδια κατά νου που θέλει να παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα υπερ που εχει η προηγουμενη γενια (xbox 360/ps3) ειναι οτι εχουν τεραστια βιβλιοθηκη με παιχνιδια που τα βρισκεις σε τιμες χωμα.

Το xbox 360 και καποια μοντελα ps3 παιρνουν ''σπασιμο'' και παιζεις τσαμπε.

Αν αποφασισεις κονσολα προηγουμενης γενιας θα ψαξεις μεταχειρισμενο με προικα(παιχνιδια, 2ο χειριστηριο)

Στα θετικα της νεας γενιας ειναι τα καλυτερα γραφικα και οτι για αρκετο καιρο θα βγαινουν νεα παιχνιδια.Οι τιμες των παιχνιδιων ειναι αρκετα τσουχτερες,γιαυτο θα κοιτας μεταχειρισμενα η προς ενοικιαση απο video club.

Ζυγισε τα υπερ και κατα και αποφασισε.

Αποψη μου επειδη λες ο μικρος δεν ειναι απαιτητικος gamer το ps3 θα του κανει μια χαρα

Εχουν εμφανιστει προσφορες απο μεγαλες αλυσιδες καταστηματων σε xbox one και ps4 ξεκινανε απο 180 το xbox one με ενα παιχνιδι μαζι και ps4 slim με 2 παιχνιδια στα 300 ευρω..δες και αποφασισε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ηλικία έχει ο μικρός?

 

Η ουσιαστική διαφορά ανάμεσα σε Xbox και playstation είναι τα exclusives.

Αν η κονσόλα προορίζεται για multiplatform παιχνίδια (παιχνίδια που βγαίνουν και στις 2 πλατφόρμες), δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά.

 

Εχει κάποια συγκεκριμένα παιχνίδια κατά νου που θέλει να παίζει?

Ειναι 10 ετων και περισσοτερο θελει να παιζει nba, fifa και αργοτερα (λιγο πιο μεγαλος) call of duty...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα μαγκες. Ωπα...

 

Εξαρταται ποσο μικρος ειναι. Γιατι δε ρωτας το παιδι? Αυτος ξερει σιγουρα παραπανω, εχει αποψη, ξερει απο το σχολειο.

Να του παρεις οτι θελει το παιδι. Ετσι κι αλλιως αυτος θα το δουλεψει το μηχανημα.

 

Αν ητανε για σενα η κονσολα, θα ελεγα ps3 ασυζητητη. Το απολαμβανω περισσοτερο στα παιχνιδια. Εχει πληθωρα και ειναι κι οικονομικο.

Το ps4 δε με εχει πεισει ακομα. Θελει καποια χρονια ακομα στην αγορα για να πω οτι μπορει να συγκριθει με το βασιλια, το ps3.

Ασε τα λεφτα στα παιχνιδια, που ειναι φαρμακειο.

 

Πρωτα ρωτα το παιδι. Εχουν περισσοτερο μυαλο απ οτι νομιζουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...