Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτή δηλαδή θα είναι ή μόνη διαφορά τους;

 

Αν θα είναι ή μόνη διαφορα ζω και χωρίς αυτό :P

Α, εγω δεν μπορω να εχω μια τετοια κονσολαρα και να μη μπορω να την αξιοποιησω πληρης σε gaming/cinema player!!!!

Εχω να φανταστεις ενα επιπλο τηλεορασης με ενσωματωμενα ηχεια 5.1 sony (και συγκεκριμενα αυτο στη δευτερη φωτογραφια του λινκ http://techblog.gr/homecinema/sony-rht-g-series-home-cinema/ )και μια τηλεοραση 50αρα plasma panasonic και βλεπω τις ταινιες μου (σε μορφη bluray) απο τον υπολογιστη μου!!!Ε,πες μου τωρα...Ειναι δυνατον να μη μπορω να το συνδεσω με ψηφιακο ηχο;!!!!!!!!! :-D

 

Σημειωση.

Εχει φυσικα και θυρες hdmi αλλα εχω βαλει κι αλλες συσκευες!!!!

Εχω σωθει με αυτο το επιπλο home cinema!!!!!!!! :-)  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α εντάξει είναι και τι χρήση κάνει ο καθένας

 

Εγώ πχ το θέλω μόνο γ παιχνίδια οπότε θα είμαι οκ.

 

Για ήχο και ταινίες έχω άλλο σύστημα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε,τοτε θα σου προτεινα το ps4 pro γιατι απ'οτι καταλαβα (λιγο πολυ δεν γνωριζω και καλα αγγλικα) εχει διαφορα σε αναλυσεις καποιων παιχνιδιων,σε πιο γρηγορη cpu,hdmi 2.0 κτλ σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στελιο, αν διαβασες το αρθρο του techradar, στην ουσια επαφιεται στους devs το κατα ποσον θα εκμεταλλευθουν την εξτρα δυναμη του νεου συστηματος με ρυθμισεις στα 1080ρ. Κατα τη γνωμη μου θα πρεπει να περιμενεις την κυκλοφορια του εκτος κι αν εχεις ηδη ή προγραμματιζεις την αγορα 4κ τηλεορασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σε δίλημμα

 

Έχω βρει σε πολύ καλή τιμή το ps4 με 2 χειριστήρια και παιχνιδια.

 

Από την άλλη σκέφτομαι το καινούργιο που θα βγει σε λίγο καιρό.

 

Τι να κάνω; Θα έχει μεγάλες διαφορές το απλό από το pro;

Αξίζει να πάρω τώρα το απλό ps4;;

αν είναι οντως ευκαιρια, χτυπα το.

και αργοτερα το πουλας (τιμη ευκαιρίας ή παραπάνω) και παίρνεις το προ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις Ps4 δεν βλέπω το λόγο να πάρεις απλό Ps4 για 50 ευρώ παραπάνω (Το PRO είναι με 1ΤΒ δίσκο vs του baby ps4 με 500gb). Εγώ πάντως το PRO θα πάρω -και έχω 1080P TV. Η διαφορά τιμής είναι γελοία για ΟΠΟΙΟΝ δεν έχει ήδη PS4. Απορώ με την sony - το σκότωσε το slim και αυτό φαίνεται στις πωλήσεις - μέχρι και το one - s είναι καλύτερη επιλογή από το slim..

 

Ακόμα και τα games που το pro patch θα είναι 4k ή και 1800p (checkerboard) μόνο και μόνο το downsampling Που θα γίνεται σε 1080P (και ΟΧΙ supersampling όπως πολλοί το μπερδεύουν) αξίζει. Όπως ακριβώς στα pc...

 

 

(Μπορώ να αλλάξω το όνομά μου πλέον σε Steve_Cow? το sheep το έσφαξα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους λόγους που ανέφερες με απόλυτη ακρίβεια, η τιμή του σλιμ πρόκειται να ξεφτιλιστεί, συμπαρασυροντας και την τιμή των 2 αρχικων εκδόσεων σε γελοία επίπεδα, ιδίως ως μεταχείρισμενα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα τις διαφορες εδω http://www.techradar.com/news/gaming/consoles/ps4-pro-vs-ps4-what-s-the-difference--1328341. Το μονο που με χαλασε ομως στο ps4 pro ειναι οτι δεν εχει optical fiber sound. :-(

 

 

Το pro έχει είσοδο για οπτική. Το slim δεν έχει. Το αναφέρει και στο link που δίνεις "Unlike the new slimmer PS4, the PS4 Pro does include an optical audio output on its rear like the original launch PS4".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα;!!! :confused: Ε,αφου ειπα δεν γνωριζω καλα αγγλικα. :-( Αλλα απο τη μεταφραση  google που το εβαλα δες τι βγαζει!!!

 

''Σε αντίθεση με τη νέα αδυνατίζουν PS4, το PS4 Pro δεν περιλαμβάνει μια οπτική έξοδο ήχου στην πίσω της, όπως το πρωτότυπο PS4 έναρξη'' γι'αυτο ειπα οτι δεν εχει το PS4 Pro.Αστα να πανε ειναι η μεταφραση δηλαδη ε;Δηλαδη κι εγω που εχω το απλο PS4 αξιζει αργοτερα να το αλλαξω για το Pro η δεν αξιζει η αναβαθμιση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μια ερώτηση ρε παιδιά έχω βρει σε πολύ καλή προσφορά ένα ps4 απλό το θέλω μόνο για παιχνίδια έχω τηλεόραση 1080p αλλά δε σκοπεύω να πάω σε 4Κ για μεγάλο χρονικό διάστημα καθώς είμαι φοιτητής.Αξίζει να το πάρω η να περίμενω το προ όταν πέσει η τιμη του τα Χριστούγεννα;Ή να πάω σε xbox one s;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση ρε παιδιά έχω βρει σε πολύ καλή προσφορά ένα ps4 απλό το θέλω μόνο για παιχνίδια έχω τηλεόραση 1080p αλλά δε σκοπεύω να πάω σε 4Κ για μεγάλο χρονικό διάστημα καθώς είμαι φοιτητής.Αξίζει να το πάρω η να περίμενω το προ όταν πέσει η τιμη του τα Χριστούγεννα;Ή να πάω σε xbox one s;

Εγω θα επαιρνα στη θεση σου (οπως κι εχω παρει πριν απο 8 μηνες στα 270 ευρω) ps4!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...