Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διάφορα δεν θα υπάρχει στα γραφικά.Και για το hdr που λέει θα πρέπει να έχεις και την κατάλληλη τηλεόραση.Και η διαφορά θα είναι στα χρώματα και όχι σε κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

τις πηρα γιατι τοτε ηθελα να τις παρω και μετα τις βαρεθηκα και τωρα θελω να ξαναπαρω και νεο...ο καθε ανθρωπος εχει τα δικα του ετσι και εγω, δεν ειναι αναγκαιο να βγαζεις ακρη απο τα θελω του καθενος

Ναι αλλα ξερεις εδω εμεις προσπαθουμε να λειτουργουμε(οσον αφορα τις προτασεις σε αλλους)με βαση την λογικη,αρα αν δεν βγαινει ακρη καταλαβαινεις και τι ειδους απαντησεις θα γραφονται. Αφου πηρες την απαντηση που εψαχνες,καλως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δεν φτανει μια ζωη να παιξεις τις παιχνιδαρες που εχει η κονσολα.

Αν δεν εχεις προβλημα με τα γραφικα που βγαζει η κονσολα, ναι αξιζει να παρεις.

Μπορεις να παιζεις και ps1 παιχνιδια.

Δες στις αγγελιες θα βρεις σε τιμη χωμα ps2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειμαι μεταξυ ps4 κ xbox one. Μετα απο αρκετο καιρο κυκλοφοριας των 2 κονσολων θα ηθελα να μου προτινει καποιος ποια να παρω.

 

Οποια κονσολα παρω θα παιξω στο pc ειτε με το ps4 remote play η με το xbox streaming απο την εφαρμογη των windows. Ο λογος γιατι δεν εχω δευτερη τηλεοραση. Η μια που εχω ειναι κατειλλημενη απο την οικογενεια.

 

Ποια κονσολα μου προτινετε με βαση των 2 συνδεσεων που ανεφερα απο πανω; δε θελω να εχω latency και lagging.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ υπάρχουν απαντήσεις που θα σε βοηθήσουν να επιλέξεις http://www.insomnia.gr/topic/482979-ποια-κονσόλα-να-αγοράσω-για-gaming/

 

Προς το παρόν έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα με τις κονσόλες καμία! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδιά δεν ηξερα σε ποιο topic να το γραψω θα το πω εδω :P

Βρηκα αυτη την αγγελια xbox one 1tb http://www.insomnia.gr/classifieds/videogames/xbox/722758-πωλειται-ολοκαινουργιο-xbox-one-1tb/

 

Προφανώς καλυτερη τιμη εχω τις εξης ερωτησεις...

Το παλικαρι μου ειπε οτι το πηρε απο διαγωνισμο δεν έχει αποδειξη εχει όμως εγγυηση μεσω imei ?ισχυει κατι τετοιο?θα ειμαι καλυμμένος?

Επισησ τα παιχνιδια αυτα θα είναι σε digital μορφη ...η συσκευασια ειναι σφραγισμενη δεν μπορει να την ανοιξει να δει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδιά δεν ηξερα σε ποιο topic να το γραψω θα το πω εδω  :P

Βρηκα αυτη την αγγελια xbox one 1tb http://www.insomnia.gr/classifieds/videogames/xbox/722758-πωλειται-ολοκαινουργιο-xbox-one-1tb/

 

Προφανώς καλυτερη τιμη εχω τις εξης ερωτησεις...

Το παλικαρι μου ειπε οτι το πηρε απο διαγωνισμο δεν έχει αποδειξη εχει όμως εγγυηση μεσω imei ?ισχυει κατι τετοιο?θα ειμαι καλυμμένος?

Επισησ τα παιχνιδια αυτα θα είναι σε digital μορφη ...η συσκευασια ειναι σφραγισμενη δεν μπορει να την ανοιξει να δει..

 

 

Μηπως εννοουσε μεσω σειριακου αριθμου?Βλεπω στις αγγελιες του οτι ειχε πουλησει ενα xbox one elite το οποιο λεει οτι το κερδισε απο τουρνουα...(ολο κερδιζει?)Κατι μου βρωμαει εμενα εδω.Αμα δεν το ελεγξεις απο κοντα μην προχωρησεις στην αγορα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες ε ...θα μ

Μηπως εννοουσε μεσω σειριακου αριθμου?Βλεπω στις αγγελιες του οτι ειχε πουλησει ενα xbox one elite το οποιο λεει οτι το κερδισε απο τουρνουα...(ολο κερδιζει?)Κατι μου βρωμαει εμενα εδω.Αμα δεν το ελεγξεις απο κοντα μην προχωρησεις στην αγορα

 

Λες ε θελει να μου το στείλει με αντικαταβολή...εχει καλες κριτικες παντως
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 3 αξιολογησεις και καλες κριτικες :-D ;

Ο αδερφος μου καποτε αγορασε ενα λαπτοπ με αντικαταβολη 200-250 ευρω και ηταν πραγματικα για πεταμα!!! :mad:

Το ανοιξε ολο χαρα και τι να δει...Ηταν κιτρινισμενο και μυριζε τσιγαριλας!!! :shock:

Ειχε ελαφριες γρατζουνιες και διαφορα σημαδακια χρησης.

Στην αγγελια εδειχνε εικονες και φαινοταν πολυ ωραιο,διχως σημαδια κτλ κι ελεγε σε αριστη κατασταση!!! :-)

Τον πηρε με το καλο,κλαφτηκε κιολας οτι εχει οικογενεια και δεν του τρεχουν κι οτι το ηθελε για τη δουλεια του κτλ κι ευτυχως του το επεστρεψε. :-)

 

Το μελος αυτο ειχε 83 θετικες αξιολογησεις!!! :confused:

 

Τα συμπερασματα με τις ''αξιοπιστες'' αξιολογησεις δικα σας... :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 3 αξιολογησεις και καλες κριτικες :-D ;

Ο αδερφος μου καποτε αγορασε ενα λαπτοπ με αντικαταβολη 200-250 ευρω και ηταν πραγματικα για πεταμα!!! :mad:

Το ανοιξε ολο χαρα και τι να δει...Ηταν κιτρινισμενο και μυριζε τσιγαριλας!!! :shock:

Ειχε ελαφριες γρατζουνιες και διαφορα σημαδακια χρησης.

Στην αγγελια εδειχνε εικονες και φαινοταν πολυ ωραιο,διχως σημαδια κτλ κι ελεγε σε αριστη κατασταση!!! :-)

Τον πηρε με το καλο,κλαφτηκε κιολας οτι εχει οικογενεια και δεν του τρεχουν κι οτι το ηθελε για τη δουλεια του κτλ κι ευτυχως του το επεστρεψε. :-)

 

Το μελος αυτο ειχε 83 θετικες αξιολογησεις!!! :confused:

 

Τα συμπερασματα με τις ''αξιοπιστες'' αξιολογησεις δικα σας... :-)

Ενταξει φιλε δεν θα προχωρησω
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η συναλλαγη γινει χερι με χερι παντως ειναι καλη η τιμη που δινει την κονσολα και εν μερη λογικο αν δεν υπαρχει και αποδειξη.

 

28ευρω το Halo 5

45ευρω Forza 6

40ευρω το Rise.

 

Αυτες ειναι οι τωρινες χαμηλοτερες τιμες των παραπανω παιχνιδιων απο skroutz(βεβαια ειναι κουτατα τα παιχνιδια ενω στο παραπανω βλεπω να ειναι κυριως digital) αλλα δεν ειναι κακη τιμη. Ειναι και το 1tb μοντελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η συναλλαγη γινει χερι με χερι παντως ειναι καλη η τιμη που δινει την κονσολα και εν μερη λογικο αν δεν υπαρχει και αποδειξη.

 

28ευρω το Halo 5

45ευρω Forza 6

40ευρω το Rise.

 

Αυτες ειναι οι τωρινες χαμηλοτερες τιμες των παραπανω παιχνιδιων απο skroutz(βεβαια ειναι κουτατα τα παιχνιδια ενω στο παραπανω βλεπω να ειναι κυριως digital) αλλα δεν ειναι κακη τιμη. Ειναι και το 1tb μοντελο.

 

Εχω την εντυπωση ότι το συγκεκριμένο πακέτο δεν εχει αυτά τα παιχνίδια.... Εκτος αν είναι μτχ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...