Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενταξει δεν ειναι κακο να παρω και απο εδω μερικες γνωμες. Ε πονανε λιγο τα 300. Για 600 ουτε λογος. Εδω δεν τα δινω για 4k tv και περιμενω να πεσει στα 400 για να την αγορασω!!!! Μαλακια αυτο της Sony. Αν το ηξερα θα επαιρνα απο την αρχη το ps4 να το ειχα καταχαρει. Αλλα πηγα με την λογικη που ειπε πως η κονσολα θα ειναι 10 χρονια στην αγορα και ειπα ας το αφησω 2-3 χρονια να πεσει η τιμη της!!!! Και τωρα που επεσε μου βγαζει νεο PS! Tι να πεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κι εγώ έτσι έκανα. Περίμενα να πέσει η τιμή. Το έχω 7-8 μήνες.

Το θέμα είναι αν το χάρηκα? Η απάντηση είναι οχι τόσο όσο το ps3. Ακόμα παίζω με το παλιό.

 

Αξίζει τα λεφτά του? Ναι αξίζει. Άλλωστε τα 300 δεν έχουν αξία τη σημερινή εποχή. Ενα μέτριο τηλ έχει τόσο.

 

Θα έπρεπε να τα δώσω σε πισι? Οχι, γιατί έφυγα συνειδητά απο το πισι, για 1000 λόγους.

 

Τα λεφτά έχουν άλλη αξία για τον κάθε άνθρωπο. Εσύ επιλέγεις στην τελική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ενταξει δεν ειναι κακο να παρω και απο εδω μερικες γνωμες. Ε πονανε λιγο τα 300. Για 600 ουτε λογος. Εδω δεν τα δινω για 4k tv και περιμενω να πεσει στα 400 για να την αγορασω!!!! Μαλακια αυτο της Sony. Αν το ηξερα θα επαιρνα απο την αρχη το ps4 να το ειχα καταχαρει. Αλλα πηγα με την λογικη που ειπε πως η κονσολα θα ειναι 10 χρονια στην αγορα και ειπα ας το αφησω 2-3 χρονια να πεσει η τιμη της!!!! Και τωρα που επεσε μου βγαζει νεο PS! Tι να πεις?

Εγώ σου προτείνω να πάρεις από τώρα την κονσόλα και όταν με το καλό βγει το ps4k βλέπεις... οι δυο κονσόλες δεν θα έχουν καμία διαφορά πέρα από το 4K. Άσε που δεν νομίζω να χρειάζεται καν η τεχνολογία 4Κ σε παιχνίδια. Αφού το έχεις ψήσει πάρε την κονσόλα παίξε ότι θες να παίξεις... και αν τελικά είναι για εσένα τόσο σημαντικό το 4K μπορείς να την πουλήσεις και να πάρεις το νέο. Αν και δεν πιστεύω ότι θα χρειαστείς ποτέ 4Κ σε αυτήν την γενιά για παιχνίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ενδεχομενο να βγουν παιχνιδια για το ps4.5 που το ps4 να μην μπορει να τα παιξει λογο κατωτερης καρτας γραφικων η να λαγκαρουν τα γραφικα του και να ψηνεται παιζει σαν σεναριο? Σε πολλα comments ειδα αυτον τον φοβο.

 

(Το να το πουλησεις ειναι μια κουβεντα. Ολοι θα πουλανε τα ps4 τους, στις αγγελειες θα γινεται πανικος και ουσιαστικα θα φευγουν μονο αυτα που τα σκοτωνουν για ενα κομματι ψωμι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θές σύντομα να παίξεις παίρνεις το PS4 Chassis καινούριο η μεταχειρισμένο 6-12 μηνών σε άριστη κατάσταση,αν είναι εντός εγγύησης ακόμα καλύτερα.

 

Αλλιώς περιμένεις να βγεί το PS4 Neo και να πέσει η τιμή του παλιού που θα μπορείς η να πάρεις το παλιό λίγο πιο φθηνά η το PS4 Neo.Αλλά πότε θα βγεί,σε μισό η σε 1 χρόνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Δεν ειμαι απο τους τυπους που καιγονται αλλα το ανοιγω για καμια ωρα την μερα 2 - 3 φορες την εβδομαδα

 

Έπρεπε να μείνεις με το 360, είναι πολλά τα λεφτά για καινούρια κονσόλα για 2-3 ώρες gameplay την εβδομάδα και φαντάζομαι απ την προηγούμενη γενιά δεν θα πρόλαβες να δεις και πολλά ε; Γνώμη μου είναι ειδικά αν ήσουν συνδρομητής gold και έχτιζες την ψηφιακή σου βιβλιοθήκη με τα δωρεάν παιχνίδια(4 παιχνίδια το μήνα είναι αυτά), το one είναι μονόδρομος. Στο τέλος αυτής της γενιάς ο κάτοχοι του θα έχουν την πιο ολοκληρωμένη βιβλιοθήκη με τα καλύτερα παιχνίδια της τωρινής και της προηγούμενης γενιάς(είναι το μόνο που έχει backwards compatibility) με ελάχιστα χρήματα. 

 

Όσον αφορά τις καινούριες κονσόλες σύμφωνα με τις φήμες, το neo θα είναι σημαντικά πιο αδύναμο από το scorpio, οπότε μέχρι να κυκλοφορήσουν και οι δύο κονσόλες να δούμε τελικά τι θα ισχύει, πιστεύω δεν υπάρχει λόγος να βιαστείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή το πήρα απόφαση να αγοράσω το ps4 σε κάνα εξάμηνο από τώρα και επειδή έχω ps3, ποιά παιχνίδια θα μου προτείνατε να παίξω στο ps3 και μετά να πάω στην καινούργια κονσόλα; Τα παιχνίδια που έχω παίξει μέχρι στιγμής είναι τα εξής:

 

  • Red Dead Redemption
  • GTA V
  • Hitman: Absolution
  • God Of War 1 & 2
  • BattleField: Bad Company 2
  • Uncharted 1, 2 & 3
  • Watchdogs
  • The Last Of Us
  • Dirt 2
  • Assasin's Creed 1, 2, Brotherhood & Revelations
  • Heavy Rain
  • Killzone 2
  • Gran Turismo 5
  • Little Big Planet 1

Μπήκα στην διαδικασία να ρωτήσω γιατί αν είναι να πάρω ps4 καλύτερα παιχνίδια όπως το God Of War 3 κτλ, να τα παίξω στο ps4, λόγω καλύτερν γραφικών. Οπότε τι μου μένει να παίξω ακόμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά,

 

Είμαι ανάμεσα σε Xbox One και PS4. 
Μέχρι τώρα έχω το PS3 και το μόνο παιχνίδι που παίζω είναι το Pro! 

 

Ουσιαστικά τα παιχνίδια που θα παίζω θα είναι: Pro ή FIFA, κανα με αυτοκίνητα και μετά τύπου Assassins Creeds/HALO. 

 

Ποιές απο τις 2 κονσόλες προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά,

 

Είμαι ανάμεσα σε Xbox One και PS4. 

Μέχρι τώρα έχω το PS3 και το μόνο παιχνίδι που παίζω είναι το Pro! 

 

Ουσιαστικά τα παιχνίδια που θα παίζω θα είναι: Pro ή FIFA, κανα με αυτοκίνητα και μετά τύπου Assassins Creeds/HALO. 

 

Ποιές απο τις 2 κονσόλες προτείνετε;

Την πιο φθηνη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Παιδιά επειδή το πήρα απόφαση να αγοράσω το ps4 σε κάνα εξάμηνο από τώρα και επειδή έχω ps3, ποιά παιχνίδια θα μου προτείνατε να παίξω στο ps3 και μετά να πάω στην καινούργια κονσόλα; Τα παιχνίδια που έχω παίξει μέχρι στιγμής είναι τα εξής:

  • Red Dead Redemption
  • GTA V
  • Hitman: Absolution
  • God Of War 1 & 2
  • BattleField: Bad Company 2
  • Uncharted 1, 2 & 3
  • Watchdogs
  • The Last Of Us
  • Dirt 2
  • Assasin's Creed 1, 2, Brotherhood & Revelations
  • Heavy Rain
  • Killzone 2
  • Gran Turismo 5
  • Little Big Planet 1
Μπήκα στην διαδικασία να ρωτήσω γιατί αν είναι να πάρω ps4 καλύτερα παιχνίδια όπως το God Of War 3 κτλ, να τα παίξω στο ps4, λόγω καλύτερν γραφικών. Οπότε τι μου μένει να παίξω ακόμα;

 

Παίζεις μόνο αυτές τις κατηγορίες παιχνιδιών που έχεις παίξει;

Είσαι ανοιχτος και σε άλλα είδη;

 

Πάντως σίγουρα έχεις παίξει πολύ λίγα.

Κρίμα είναι με το library που έχει το ps3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά,

 

Είμαι ανάμεσα σε Xbox One και PS4. 

Μέχρι τώρα έχω το PS3 και το μόνο παιχνίδι που παίζω είναι το Pro! 

 

Ουσιαστικά τα παιχνίδια που θα παίζω θα είναι: Pro ή FIFA, κανα με αυτοκίνητα και μετά τύπου Assassins Creeds/HALO. 

 

Ποιές απο τις 2 κονσόλες προτείνετε;

αν θες αυτοκίνητα χαλάρα το ΧΟΝΕ, forza horizon 2, σε λίγο και το 3, forza motorsport 6. ολα τα άλλα είτε στη μία κονσόλα είτε στην άλλη τα ίδια φένονται. Παρε ΧΟΝΕ που είναι και 100% αθόρυβο.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζεις μόνο αυτές τις κατηγορίες παιχνιδιών που έχεις παίξει;

Είσαι ανοιχτος και σε άλλα είδη;

 

Πάντως σίγουρα έχεις παίξει πολύ λίγα.

Κρίμα είναι με το library που έχει το ps3.

Όχι δεν έχω θέμα με το είδος. Ένα εξάμηνο ακόμα δίνω στο ps3. Πείτε προτάσεις,
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά,

 

Είμαι ανάμεσα σε Xbox One και PS4. 

Μέχρι τώρα έχω το PS3 και το μόνο παιχνίδι που παίζω είναι το Pro! 

 

Ουσιαστικά τα παιχνίδια που θα παίζω θα είναι: Pro ή FIFA, κανα με αυτοκίνητα και μετά τύπου Assassins Creeds/HALO. 

 

Ποιές απο τις 2 κονσόλες προτείνετε;

Χαλαρά Xbox one.

 

Ειδικά τώρα τον Αύγουστο που βγαίνει το Xbox one S με 299€ είσαι άρχοντας.

 

Καλύτερο Racing στην gaming βιομηχανία από το forza απλά δεν υπάρχει (και για να προλάβω μερικούς το Gran turismo είναι ένα άσχημο ανέκδοτο μπροστά στο Forza).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...