Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν αξίζει με τίποτα πλέον αν θες τη γνώμη μου αγορά κονσόλας με hardware του 2005 και μάλιστα σε τιμές οι οποίες είναι υπερβολικά υψηλές ακόμα και μετά απο πόσα χρόνια.

 

Αυτή τη στιγμή στο Skroutz PS3 500GB καινούργιο έχει 294€ όταν με 20 ευρώ παραπάνω αγοράζεις.. PS4.

Για μεταχειρισμένο έλεγα :D Σιγά μην σκεφτόμουν να δώσω ~300 ευρώ για PS3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σκέφτομαι να παρω ενα ps3 slim. Θελω για buzz, και κανα αλλο παιχνιδακι να περνάει η ωρα αραια και που.

Εχω ηδη 360 slim το οποιο το ανοιγω μια φορα στις 15 για κανα 20λεπτο(έλλειψη χρόνου)

 

Αξιζει η αγορα ή να το δοαγραψω τελειως απ το μυαλο μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να παρω ενα ps3 slim. Θελω για buzz, και κανα αλλο παιχνιδακι να περνάει η ωρα αραια και που.

Εχω ηδη 360 slim το οποιο το ανοιγω μια φορα στις 15 για κανα 20λεπτο(έλλειψη χρόνου)

 

Αξιζει η αγορα ή να το δοαγραψω τελειως απ το μυαλο μου?

Μείνε με το 360 slim και πάρε κανένα παιχνιδάκι εκεί. Γιατι να δώσεις λεφτά για κονσόλα εαν την ανοίγεις σπάνια για να παίξεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω το buzz, άντε και κανα last of us, uncharted που και που...

Δε ξερω. Αν το βρω σε καλη τιμή θα το τιμησω

Και δεν πας να ριξεις μια ενοικιαση απο το seven να τα παιξεις ολα αυτα???Κριμα δεν ειναι να αγορασεις ολη την κονσολα και μετα να καθεται???

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δικιο, αλλα μπορει καποια στιγμη να εχω free χρονο και να ασχοληθω παραπανω!

πχ οταν πηρα το xbox ασχοληθηκα αρκετα! 

 

 

αν βρω καλη τιμη και τα 2 μαζι, θα το τιμησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε προσφορά το Public xbox με 260€ + κάτι παιχνίδια, δε ξέρω αν το έχει ακόμα. Υπάρχει θέμα στην ενότητα των προσφορών.

 

Μπα, το κοίταξα και λένε τελείωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαγκίτες, έλεος με αυτές τις ερωτήσεις... πάμε πάλι:

 

α. κοιτάς ποιά ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ έχει το ΟΝΕ και ποιά το 4.

β. αποφασίζεις ποιά σου αρέσουν παραπάνω

γ. αγοράζεις το ανάλογο μηχάνημα.

 

Οτιδήποτε άλλο είναι για να χαλάμε την ώρα μας με θεωρίες και αψιμαχίες  :ph34r:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολο και περισσοτερο σκεφτομαι την αγορα του ps3(μονο σλιμ εκτος αν βρω σουπερ σλιμ σρ τιμη χωμα)

 

Ομως, να ψαξω με cfw(μαθημενος απ το rgh/j tag του 360) ή οριτζιναλ(δε θα βαλω psn)?

Απο παιχνιδια, μονο καποια αποκλειστικα αν παιξω(uncharted, gow, buzz) που τα βρισκω σε χαμηλες τιμες μεταχειρισμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια θελω την γνωμη σας. Πουλησα το xbox 360 και θελω να παρω ps4. Το εχω βρει καινουργιο το C chassis με 500gb δισκο στα 320 ευρω απο το you.gr. Εκει που ημουν ετοιμος να το παρω σκαει το ps4.5 και δεν ξερω. Να το παρω η να περιμενω για το ps4.5?

 

- Δεν ειμαι απο τους τυπους που καιγονται αλλα το ανοιγω για καμια ωρα την μερα 2 - 3 φορες την εβδομαδα

 

- Δεν εχω 4K Tv αλλα θα παρω (ειναι μεσα στα σχεδια μου)

 

- Χεστηκα για το VR

 

- Δεν θελω να δωσω 600 ευρω (Ο λογος που αργησα να το παρω ειναι γιατι δεν ηξερα οτι θα βγει καινουργιο και περιμενα να πεσει η τιμη του)

 

- Απο την αλλη ομως θα ηθελα το καινουργιο και ανανεωμενο αλλα ποσο θα περιμενω? Και ποσο θα κοστιζει οταν βγει? Και θα αξιζει τον κοπο η αναμονη?

 

- Το ps4.5 θα ειναι ταμαμ με 4k Tv αλλα δεν μπορω να μην εχω του νου μου οτι δεν ειναι 4k αλλα upscale σε 4k.

 

Τελος δεν ειμαι τερμα κολλημενος. Θελω να περναω απλα την ωρα μου ευχαριστα παιζοντας ενα uncharted 4, gta, call of duty, need for speed κλπ. Οποτε  θεωρητικα θα μπορουσα να παω και για το xbox scorpio αν οντως ειναι ισαξιο του ps4.5. Θα μπορουσα να κανω και την δουλεια μου με το απλο ps4 αλλα αν τα παιχνιδια δεν μπορει να τα παιξει στο μελλον γιατι το 4.5 εχει gpu που τραβαει ενω του 4 οχι?

 

Το θεμα ειναι πως με ολα αυτα εγω εχω μπλεχτει και δεν ξερω τι να διαλεξω. Oποτε αφου οσους ρωτησα ουτε εκεινοι ηξεραν τι να μου απαντησουν, βασιζομαι πανω σας μπας και δουμε ασπρη μερα.

 

PS: Μην μου πειτε για gaming στο pc. Εχω pc 10ετιας και τρεχει πανω Unix και κανει τα παντα εκτως απο gaming (Aντε κανενα Supertuxkart, oad και Warzone 2100) και δεν θα αλλαξω pc οσο αυτο μου κανει αυτα που χρειαζομαι. Θα αλλαξω οταν πεθανει οποτε δεν τιθεται θεμα για pc gaming. Aλλιως αν ειχα pc που μαμει και δερνει χαιρω πολυ. Θα τα κατεβαζα απο torrent.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πούμε εμείς τι να πάρεις? Εδώ δε μπορεί να απαντήσει ολόκληρη Sony σε τέτοια ερωτήματα.

 

Μια γνώμη, λέω μη πάρεις τίποτα. Περίμενε μισό-1χρονο. Να πέσουν κι άλλο οι τιμές. Να βγουν περισσότερα παιχνίδια. Να δούμε τι πιάνει το PS4.5. Αν αξίζει τα λεφτά του. Πόσο θα το στηρίξει η Sony.

 

Και πάλι πολύ αδυναμο είναι για 4Κ και VR. Ενα οverclocked PS4 είναι στην ουσία.

 

Δε ξέρω πόσο σε πονανε τα 300 του παλιού και τα 5-600 του NΕΟΥ. Μη νομίζεις οτι θα βγάλεις 5ετια οτι και να πάρεις. 2χρόνια μαξιμουμ.

Καταλαβαινεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...