Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν αξίζει για κανένα λόγο η αγορά καινούριας κονσόλας ps360. Για κάποιο λόγο οι κονσόλες της τωρινής γενιάς είναι πάμφθηνες για τα χρόνια κυκλοφορίας τους και αυτές τις προηγούμενης γενιάς πανάκριβες. Φίλος μου είχε αγοράσει το χειμώνα του 10 το PS2 από κατάστημα λιανικής με δύο παιχνίδια αν θυμάμαι καλά στα 99e. Τόσο θα έπρεπε να κοστίζουν πλέον και τα ps360, η τιμή τους είναι ιδιαίτερα αποτρεπτική συγκριτικά με τις νέες κονσόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα ,επανερχομαι και εχοντας σκεφτει ολα οσα ειπωθηκαν αποφασισα να παρω ps4 δευτερο χερι ομως.

Λοιπον εχω βρει ενα στα 230 με μισο χρονο εγγυηση ακομα. Ειναι καλη τιμη αξιζει ; το 500αρι ειναι με ενα κοντρολ τιποτα αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εψαξα, αλλα ειδα οτι οι περισσοτεροι ενδιαφερονται για συνδεση στο ιντερνετ. Εγω δεν εχω ιντερνετ και παιζω κυριως αθλητικα και πολεμικα παιχνιδια.

Πουλαω xbox 360 πες μου εαν ενδιαφεραισε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα,

Επειδή λεφτά για gaming PC ή PS4/XB1 δεν υπάρχουν, σκέφτομαι να τσιμπήσω κάνα PS3 ή Xbox 360 για κάνα NBA 2k16/PES 2016.

Αξίζει λέτε;;Θα μπορώ να βρω άτομα για online ματσάκια;; (κυρίως για 2k16 online ενδιαφέρομαι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλαω xbox 360 πες μου εαν ενδιαφεραισε

Περιμενε απαντηση απο post 3ετων  :rolleyes:

καλημερα ,επανερχομαι και εχοντας σκεφτει ολα οσα ειπωθηκαν αποφασισα να παρω ps4 δευτερο χερι ομως.

Λοιπον εχω βρει ενα στα 230 με μισο χρονο εγγυηση ακομα. Ειναι καλη τιμη αξιζει ; το 500αρι ειναι με ενα κοντρολ τιποτα αλλο.

Οταν στα λεγα εγω στην προσφορα του Κωτσοβολου μου ελεγες μα μου σου ξου http://www.insomnia.gr/topic/604947-sony-ps4-1terrabyte-%CE%B1%CF%80%CE%BF-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%BA%CF%89%CF%84%CF%83%CF%8C%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%BF/

.Και εβγαινε 269 με γεματη εγγυηση και 1tb δισκο αν εβγαζες τα extra. Προφανως και στα 230ευρω δεν αξιζει παρολο που ειναι στην εγγυηση γιατι ειναι χωρις τπτ μαζι

 

Για μενα παντως δεν αξιζει.Αν σε ενδιαφερει το Street fighter V πχ απο Public το πακετο που βγαινει με 2 controller 1tb +το παιχνιδι στα 409ευρω(ή και καποιο αλλο πακετο φθηνοτερο ξερω γω)ειναι καλυτερη επιλογη.Γιατι σκεψου οτι 100ευρω κοστιζουν 2ρο controller και παιχνιδι και αρα η κονσολα βγαινει στα 300-309ευρω.Ομως η διαφορα ειναι οτι μιλαμε για το νεο μοντελο C chassis και 1tb σκληρο +σφραγισμενη κονσολα.

 

Δεν εχω δει τι πουλανε στις αγγελιες αλλα προσωπικα τα θεωρω πολλα,ειδικα μιας και μιλαμε για σκετη κονσολα,used και 500gb μοντελο(ακομα χειροτερα αν δεν ειναι το C Chassis).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα,

Επειδή λεφτά για gaming PC ή PS4/XB1 δεν υπάρχουν, σκέφτομαι να τσιμπήσω κάνα PS3 ή Xbox 360 για κάνα NBA 2k16/PES 2016.

Αξίζει λέτε;;Θα μπορώ να βρω άτομα για online ματσάκια;; (κυρίως για 2k16 online ενδιαφέρομαι)

 

Δεν αξίζει με τίποτα πλέον αν θες τη γνώμη μου αγορά κονσόλας με hardware του 2005 και μάλιστα σε τιμές οι οποίες είναι υπερβολικά υψηλές ακόμα και μετά απο πόσα χρόνια.

 

Αυτή τη στιγμή στο Skroutz PS3 500GB καινούργιο έχει 294€ όταν με 20 ευρώ παραπάνω αγοράζεις.. PS4.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζει με τίποτα πλέον αν θες τη γνώμη μου αγορά κονσόλας με hardware του 2005 και μάλιστα σε τιμές οι οποίες είναι υπερβολικά υψηλές ακόμα και μετά απο πόσα χρόνια.

 

Αυτή τη στιγμή στο Skroutz PS3 500GB καινούργιο έχει 294€ όταν με 20 ευρώ παραπάνω αγοράζεις.. PS4.

Προφανως και θα αναφερεται σε μτχ κονσολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος, σε περισσεύουνε λεφτά πάνε πάρτη να την χαρείς.την πάτησα με το ps3 που περίμενα να ρίξουν την τιμή και τη έφαγα στο κωλο με την νέα κονσόλα που δεν έσπαγε.βρήκα άκρη και πήρα σπασμένη και έπαιζα παιχνίδια 3 χρόνων και βάλε εγώ άλλοι έπαιζαν στο ps4.Ούτε την βοήθεια θα έχεις Ούτε θα μοιράζεστε την ίδια καϋλα να παίζετε παρέα κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενε απαντηση απο post 3ετων  :rolleyes:

Οταν στα λεγα εγω στην προσφορα του Κωτσοβολου μου ελεγες μα μου σου ξου http://www.insomnia.gr/topic/604947-sony-ps4-1terrabyte-%CE%B1%CF%80%CE%BF-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%BA%CF%89%CF%84%CF%83%CF%8C%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%BF/

.Και εβγαινε 269 με γεματη εγγυηση και 1tb δισκο αν εβγαζες τα extra. Προφανως και στα 230ευρω δεν αξιζει παρολο που ειναι στην εγγυηση γιατι ειναι χωρις τπτ μαζι

 

Για μενα παντως δεν αξιζει.Αν σε ενδιαφερει το Street fighter V πχ απο Public το πακετο που βγαινει με 2 controller 1tb +το παιχνιδι στα 409ευρω(ή και καποιο αλλο πακετο φθηνοτερο ξερω γω)ειναι καλυτερη επιλογη.Γιατι σκεψου οτι 100ευρω κοστιζουν 2ρο controller και παιχνιδι και αρα η κονσολα βγαινει στα 300-309ευρω.Ομως η διαφορα ειναι οτι μιλαμε για το νεο μοντελο C chassis και 1tb σκληρο +σφραγισμενη κονσολα.

 

Δεν εχω δει τι πουλανε στις αγγελιες αλλα προσωπικα τα θεωρω πολλα,ειδικα μιας και μιλαμε για σκετη κονσολα,used και 500gb μοντελο(ακομα χειροτερα αν δεν ειναι το C Chassis).

Δεν χρειαζομαι ουτε το SF ουτε δευτερο κοντρολ γιαυτο ρωτησα για δευτερο χερι ! Δηλαδη ποσα παει ενα ps4 δευτερο χερι ; 200 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τα παραπανω στα ανεφερα γιατι τοσο περιπου εβγαινε η κονσολα αν τα πουλαγες(σφραγισμενα)στο περιπου.Και μιλαμε και για 1tb μοντελο.

 

Επισης η προσφορα του Γεναρη ηταν ps4 500gb στα 300ευρω αν θυμαμαι καλα.

 

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι με τοσα bundle που κυκλοφορουνε για το ps4 πλεον ναι η τιμη για ps4 500gb(πρεπει να κυμαινονται γυρω στα 200ευρω).Οσο δηλαδη εκανε και το XboxOne refubrished με 1 χρονο εγγυηση στα εγκαινια του media markt πριν κατι μερες στα 199ευρω.


Εκτως αν μιλαμε για 500gb μοντελο μεν,αλλα για καποια limited εκδοση του πχ Metal gear solid,Batman κλπ οπου εκει αναγκαστικα πιανει λιγο παραπανω λογω σπανιοτητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...