Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Ναι βρε συ αλλα το εχει πει 1000 φορες οτι δεν θελει χειριστηριο, αλλα αγορα κονσολας.

 

Εγω του απαντησα αφου το ειχε πει τοσες φορες.

 

Οσο για το Οne του τα ειπαμε και πριν...

 

Για το ps3 συμφωνω αν δεν ηθελε αθλητικους τιτλους, αλλα δεν ειναι κριμα να τους παιξει με τις παλιες μηχανες gameplay γραφικων?

Apo to 2013 υπαρχουν νεες που παιζουν στα νεα συστηματα μονο.

 

αν δεν τον πειραζει αυτο, ας παρει ,ps3 ή 360.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι βρε συ αλλα το εχει πει 1000 φορες οτι δεν θελει χειριστηριο, αλλα αγορα κονσολας.

 

Εγω του απαντησα αφου το ειχε πει τοσες φορες.

 

Οσο για το Οne του τα ειπαμε και πριν...

 

Για το ps3 συμφωνω αν δεν ηθελε αθλητικους τιτλους, αλλα δεν ειναι κριμα να τους παιξει με τις παλιες μηχανες gameplay γραφικων?

Apo to 2013 υπαρχουν νεες που παιζουν στα νεα συστηματα μονο.

 

αν δεν τον πειραζει αυτο, ας παρει ,ps3 ή 360.

Δεν θα καθομουν να αναφερω οτι ανεφερα αλλα πηρε μια μικρη εκταση το θεμα οπως βλεπεις με διαφορα σχολια εξου και οτι εγραψα. Γνωριζεις αλλωστε οτι σιγα μην προτεινω αγορα ps3 εν ετη 2016 :P

 

Αλλωστε και για τις δυο παραπανω κονσολες οπως βλεπεις λεει για used γυρω στα 70ευρω και αρα δεν νομιζω να εχει ορεξη να πληρωσει πανω απο τα μισα χρηματα καθε χρονο σε συνδρομη για το online :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ηρεμια....εγω ζητησα απλα ενα μηχανακι να παιζω που και που ( 1 -2 φορες την εβδομαδα το πολυ) κανα ποδοσφαιρακι η μπασκετ

γιατι στο pc ΔΕΝ μου αρεσει λογο μικροτερης οθονης και λογο οτι ειναι αλλιως στην κονσολα .

 

Αν πεσουν οι τιμες το πασχα θα παρω one αν οχι θα παρω 360 με 50-70 ευρω ,τοσο βλεπω τα εχουν στις αγγελιες.

Και προτιμω το 360 γιατι εχει πιο καλα χρωματα απο οσο εχω παρατηρησει σε φιλους που εχουν και τις κονσολες ( ps3-360).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά εδώ στην Κύπρο οι τιμές είναι απίστευτες.. ps4 500gb 350 ευρώ(μόνο σε 2 μαγαζιά παρακαλώ!!!) ενώ στο link που έστειλα 330 ευρώ με παιχνίδι.. Και να περιμένω τις προσφορές αυτό που σκέφθηκα είναι πως άντε να έχουν κανά 500αρι ps4 στα 300 ευρώ.

Για Ελλάδα περιμένω από εσάς να μου πείτε, αν και φοβάμαι τα μεταφορικά.

 

Υ.Γ

Και για εγγύηση εδώ στα δικά μας μαγαζιά είναι άστα να πάνε.. Τραγικοί.

Το game στέλνει hardware μόνο στην Αγγλία.

Οπότε δεν μπορείς να παραγγειλεις κονσόλες από εκεί.

Ε και στην Ελλάδα κάπου εκεί είναι οι τιμές.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το game στέλνει hardware μόνο στην Αγγλία.

Οπότε δεν μπορείς να παραγγειλεις κονσόλες από εκεί.

ΕΕ και στην Ελλάδα κάπου εκεί είναι οι τιμές.

 

Είσαι σίγουρος? δεν το έψαξα αυτό που λες.. Που ακριβώς στην Ελλάδα είναι εκεί οι τιμές? ( 340 ευρώ με παιχνίδι{που πάει 60 καινούριο..} ) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Είσαι σίγουρος? δεν το έψαξα αυτό που λες.. Που ακριβώς στην Ελλάδα είναι εκεί οι τιμές? ( 340 ευρώ με παιχνίδι{που πάει 60 καινούριο..} ) :P

Ναι είμαι σίγουρη. Αν πας στο Game και πας στο shipping λέει ότι στέλνουν hardware μόνο στο Η.Β

Όχι, 320-360 χωρίς παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είμαι σίγουρη. Αν πας στο Game και πας στο shipping λέει ότι στέλνουν hardware μόνο στο Η.Β

Όχι, 320-360 χωρίς παιχνίδι.

 

Τεσπα, το λινκ που εγραψα ειναι 340 ευρω με παιχνιδι, αλλα τελος παντων, ευχαριστω για τις απαντησεις..

Μαλλον το καλυτερο ειναι να περιμενω τις προσφορες, λογικα 1-2 βδομαδες θα βγουν ps4 στα 300 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ηρεμια....εγω ζητησα απλα ενα μηχανακι να παιζω που και που ( 1 -2 φορες την εβδομαδα το πολυ) κανα ποδοσφαιρακι η μπασκετ

γιατι στο pc ΔΕΝ μου αρεσει λογο μικροτερης οθονης και λογο οτι ειναι αλλιως στην κονσολα .

 

Αν πεσουν οι τιμες το πασχα θα παρω one αν οχι θα παρω 360 με 50-70 ευρω ,τοσο βλεπω τα εχουν στις αγγελιες.

Και προτιμω το 360 γιατι εχει πιο καλα χρωματα απο οσο εχω παρατηρησει σε φιλους που εχουν και τις κονσολες ( ps3-360).

Δεν ισχυει το παραπανω για τα χρωματα παντως.

Τελος λες για πτωση τιμων αλλα αν μιλαμε για κατω απο 200ευρω κονσολα δεν νομιζω να βρεις ουτε μετα το Πασχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το game στέλνει hardware μόνο στην Αγγλία.

 

Δεν ισχύει αυτό.

 

Εγώ και τουλάχιστον άλλοι δύο χρήστες από εδώ, έχουμε παραλάβει Steam Link και Steam Controller από το game.co.uk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν ισχύει αυτό.

 

Εγώ και τουλάχιστον άλλοι δύο χρήστες από εδώ, έχουμε παραλάβει Steam Link και Steam Controller από το game.co.uk.

https://www.game.co.uk/en/info/Delivery

 

We are unable to ship orders outside of the UK over 1000g. This includes all hardware orders.

 

Κονσόλες δεν στέλνουν λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχυει το παραπανω για τα χρωματα παντως.

Τελος λες για πτωση τιμων αλλα αν μιλαμε για κατω απο 200ευρω κονσολα δεν νομιζω να βρεις ουτε μετα το Πασχα.

ισχυει και αν εισαι θεσσαλονικη σε προκαλω να παμε να δουμε τις κονσολες...ps3- xbox 360 . :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι γνωστό ότι τα Xbox πειράζουν το gamma και φαίνονται διαφορετικά τα χρώματα.

 

Προσωπικά το θεωρώ αχρείαστο έως και παραπλανητικό, αλλά περί ορέξεως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι γνωστό ότι τα Xbox πειράζουν το gamma και φαίνονται διαφορετικά τα χρώματα.

 

Προσωπικά το θεωρώ αχρείαστο έως και παραπλανητικό, αλλά περί ορέξεως...

Αυτο δεν το ηξερα φιλος αλλα και παλι  στο ps3 επικρατει μια θολουρα σε ολα τα παιχνιδια,εκτος αν ειναι εφε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

normal40 αυτό που λες ισχύει σε ορισμένους τίτλους που η έκδοση για PS 3 είναι κατώτερη από εκείνη του Xbox 360. Το έχω παρατηρήσει κι εγώ αυτό που λες (από δική μου ενασχόληση) σε Fallout 3, The Orange Box, Bayonetta, Red Faction: Guerilla, Virtua Fighter 5 και Skyrim όπου τα χρώματα δείχνουν λίγο πιο μουντά. Δεν ισχύει για την πλειοψηφία των τίτλων που έχουν κυκλοφορήσει για τα 2 συστήματα όπου οι διαφορές βασίζονται σε διαφορετικά display και calibration settings κονσόλων και τηλεοράσεων. 

 

 Άσχετο αλλά αυτό που ζητάτε μερικοί να αγοράσετε καινούρια κονσόλα με λιγότερα από 200 ευρώ είναι υπερβολή βρε παιδιά. Όσο κι αν τα μηχανηματάκια δεν είναι state of art για την τεχνολογία του σήμερα, 200 ευρώ από επίσημο κατάστημα και όχι από καμιά αγγελία δεν είναι ρεαλιστικό ποσό. Σε 2 χρόνια από τώρα θα ζητάμε να μας τις χαρίζουνε κιόλας για να μην πιάνουν χώρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ηρεμια....εγω ζητησα απλα ενα μηχανακι να παιζω που και που ( 1 -2 φορες την εβδομαδα το πολυ) κανα ποδοσφαιρακι η μπασκετ

γιατι στο pc ΔΕΝ μου αρεσει λογο μικροτερης οθονης και λογο οτι ειναι αλλιως στην κονσολα .

 

Αν πεσουν οι τιμες το πασχα θα παρω one αν οχι θα παρω 360 με 50-70 ευρω ,τοσο βλεπω τα εχουν στις αγγελιες.

Και προτιμω το 360 γιατι εχει πιο καλα χρωματα απο οσο εχω παρατηρησει σε φιλους που εχουν και τις κονσολες ( ps3-360).

 

Οι τιμές ειδικά στην Ελλάδα, λίγο χλωμό να πέσουν το πάσχα. Εγώ προτείνω τωρινής γενιάς κονσόλα. Αλλιώς αν το θες μόνο για αθλητικά, προτίμησε 360 λόγω μοχλού και online. Αν και πάλι είναι τόσο απαρχαιωμένα τα πράγματα στην προηγούμενη γενιά που σου λέω να μην σκεφτείς καν για PS3/360.

Το πασχα χλωμο :(

 

Απλα σε αυτη τη φαση τα 250 που ειδα για το One ειναι πολυ καλη τιμη, σε συγκριση με τα 400 του ps4.

Βεβαια δεν ξερω ποσο θα κρατησει αυτο το 250.

 

317 έχει το PS4 απο Skroutz, αν υποθέσουμε οτι αγοράζει έξτρα το PES 2016 στα 35, το όλο πακέτο θα του βγεί γύρω στα 350 και κάτι ψιλά (μαζί με μεταφορικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...