Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν έχεις PC έστω και μέτριο, αυτά που λες μπορείς να τα παιξεις εκεί. Είναι και καλύτερες οι τιμές οπότε μια χαρά θα είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα...για αθλητικα παιχνιδια και γενικως οτι παιζεται χωρις mouse ποια κονσολα να επιλεξω ;

Εχω ηδη υπολογιστη με καλα specs για την εποχη και παιζω εκει οτι ειναι με mouse .

Δεν θελω να δωσω πολλα χρηματα γιατι στην ουσια θα ειναι για μιση ωρα gaming την ημερα ( το πολυ!!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα...για αθλητικα παιχνιδια και γενικως οτι παιζεται χωρις mouse ποια κονσολα να επιλεξω ;

Εχω ηδη υπολογιστη με καλα specs για την εποχη και παιζω εκει οτι ειναι με mouse .

Δεν θελω να δωσω πολλα χρηματα γιατι στην ουσια θα ειναι για μιση ωρα gaming την ημερα ( το πολυ!!).

Παρε ενα χειριστηριο για τον υπολογιστη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε ενα χειριστηριο για τον υπολογιστη.

Δεν με καταλαβες...εχω κοντρολ για τον υπολογιστη δεν ειναι το προβλημα..στον υπολογιστη βαριεμαι να παιζω ποδοσφαιρο κλπ..

θελω να αραζω τηλεοραση :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με καταλαβες...εχω κοντρολ για τον υπολογιστη δεν ειναι το προβλημα..στον υπολογιστη βαριεμαι να παιζω ποδοσφαιρο κλπ..

θελω να αραζω τηλεοραση :)

 

Ασυρματο χειριστηριο και καλωδιο απο το pc στην τηλεοραση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασυρματο χειριστηριο και καλωδιο απο το pc στην τηλεοραση

βρε συ δεν γινεται ειναι αλλου ο υπολογιστης ( δεν θελω να βλεπουν τα παιδια video games) ...κονσολα θελω. Ποια ομως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε xbox360. Οικονομικο και θα κανεις μια χαρα τη δουλεια σου, αν δεν εχεις απαιτησεις

μαλλον παει για xbox το θεμα...εχω ηδη υπολογιστη παιδια δεν χρειαζομαι για πουθενα αλλου,σας ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τωρα ειδα οτι εγραψες 360.

 

Αν θες αθλητικους παρε xbox one η ps4. Εχουν και ενα-δυο αθλητικους τιτλους παραπανω απο το 360 και το pc πχ NBA live και MLB the show(ps4 exclusive)

Δεν θα βγαινουν για παντα αθλητικοι τιτλοι στο 360.

Ασε που εχουν νεες μηχανες γραφικων και gameplay στα νεα συστηματα(PS4,360).

 

Τι αθλητικους τιτλους παιζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα ειδα οτι εγραψες 360.

 

Αν θες αθλητικους παρε xbox one η ps4. Εχουν και ενα-δυο αθλητικους τιτλους παραπανω απο το 360 και το pc πχ NBA live και MLB the show(ps4 exclusive)

Δεν θα βγαινουν για παντα αθλητικοι τιτλοι στο 360.

Ασε που εχουν νεες μηχανες γραφικων και gameplay στα νεα συστηματα(PS4,360).

 

Τι αθλητικους τιτλους παιζεις?

τι νεα συστηματα γραφικων ; Σιγα την διαφορα...το PC μου με μια 660ti ειναι Ετη φωτος μπροστα απο τις κονσολες.

Κανα ποδοσφραιρο θα παιζω ,μπασκετ . Το ps4 δεν νομιζω οτι αξιζει πανω απο 150 ευρω με την καρτα γραφικων που εχει ειναι μετριων δυνατοτητων οποτε νομιζω συμφερει κανα 360 με 50-70 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

τι νεα συστηματα γραφικων ; Σιγα την διαφορα...το PC μου με μια 660ti ειναι Ετη φωτος μπροστα απο τις κονσολες.

Κανα ποδοσφραιρο θα παιζω ,μπασκετ . Το ps4 δεν νομιζω οτι αξιζει πανω απο 150 ευρω με την καρτα γραφικων που εχει ειναι μετριων δυνατοτητων οποτε νομιζω συμφερει κανα 360 με 50-70 ευρω.

Φιλε μου τα αθλητικα τα οποια θελεις, δεν ειναι ετη φωτος πανω στο pc. Για την ακριβεια πχ το PES ειναι πιο κατω. Παιζεις την καλογυαλισμενη εκδοση του PS3 στο pc σου.

Στα υπολοιπα ειναι οι ιδιες εκδοσεις με τις ιδιες μηχανες γραφικων και μαλιστα γραφικα MLB the show σαν του PS4 δεν εχεις στο pc σου...

 

 

Εν τελη, αν θες αθλητικους τιτλους και θες κονσολα θα πας σε PS4 ή Οne. Το 360 εχει τις απαρχαιωμενες μηχανες γραφικων gameplay-γραφικων του 2007. Υπαρχει τεραστια διαφορα απο τις εκδοσεις του One,ps4 Και του 360.

 

Τωρα για το ποσα αξιζει το hardware του ps4 , δες κανα trailer του Uncharted 4.

 

ΥΓ.Eπειδη αρχισα να φρικαρω παλι με αυτα που διαβαζω. Το σταματαω εδω.

Να βοηθησω πηγα και κατεληξα παλι να διαβαζω μουσταρδες παλι...

 

ΥΓ2. που ειναι ο  JohnVani18 που ελεγε ασχετους τους κονσολ gamers?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...