Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δες απλά τι γουστάρεις να παίζεις από exclusives και τίποτα περισσότερο..!Και 7 φορές δυνατότερη να ήταν μία κονσόλα τα παραπάνω pixels δεν σου προσφέρουν κάτι διασκεδαστικό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αναλόγως τι θέλεις. Πχ εμένα το racing και τα Halο δεν μου αρέσουν. Αλλα μου αρέσουν πιο rpg adventure games blood born uncharted κτλ. Οποτε δες τα παιχνίδια και αγόρασε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν κάποιες σταθερές που δεν αλλάζουν ποτέ. Αν θες (και) ιαπωνικά παιχνίδια τότε το PS4 είναι μονόδρομος μεταξύ των δυο. Από εκεί και πέρα όλα παίζουν ανάλογα τα γούστα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως λένε τα παιδιά , πρώτα θα δεις τι exclusive παιχνίδια σου αρέσουν και αποφασίζεις , αν είσαι σίγουρος από την αρχή για το τι παιχνίδια σου αρέσουν δεν πρέπει να μπαίνεις καν σε διαδικασία σύγκρισης τεχνικών χαρακτηριστικών / controller / εμφάνισης κλπ και να το καθυστερείς  :-D και δεν υπάρχει περίπτωση να μετανιώσεις .

Από την στιγμή που σε ελκύουν τα Gears of War , Halo , Forza ξέρεις.

Σε εμένα που δεν " αρέσουν " αυτά πήγα στο άλλο στρατόπεδο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά βασιζω την επιλογή μου ως προς την εύρεση μεταχειρισμενων τίτλων. Οπότε εκεί η επιλογή ήταν μονόδρομος, ps4 μιας και πουλάει πολύ περισσότερο, ειδικότερα στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ημουν στο διλημα αρκετες μερες..για το αν θα παρω one h ps4.χρονια με xbox 360 απολυτα ικανοποιημενος. με τρωγε καθαρα το θεμα hardware που ειναι πιο ισχυρο στο πσ4.δεν ειμαι φαν σε κανενα εxlusive απο καμια κονσολα.γερνω λιγο προς το granturismo απο παλια εποχη ps2.οποτε μονο και μονο επειδη εχει ισχυροτερο hardware και με την σκεψη οτι λογικα θα τρεξει πιο καλα και τα games  που θα βγουν στο μελλον πηγα σε πσ4.αν δεν τσιγκουνευοταν η microsoft στο hardware  θα πηγαινα καθαρα xbox. που πιστευω για μια καρτα γραφικων και μια μνημη ραμ ενα σταδιο παραπανω εχασε εκατομυρια πωλησεις.και το λαθος που εκανε στις αρχες.

 

εδω και λιγες μερες ειμαι κατοχος πσ4.ειμαι ικανοποιημενος μεχρι τωρα.ειδικα πιστευω στα online βρισκεις παρα πολυ ευκολα κοσμο σε σχεση με το xbox.το psn  που το φοβομουν δουλευει αψογα μεχρι τωρα.το μονο που μου ξυνισε λιγο ειναι οι μοχλοι και ειδικα οι σκανδαλες.στο xbox  πιστευω κλασης ανωτεροι.και γενικα οι ποιοτητα κατασκευης του xbox  ειναι ενα σταδιο πανω.αλλα ειπαμε μας εφαγαν τα τεραφλοπς :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως κατοχος ps4 ενα μεγαλο συν του xbox one ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ, ειναι τα forza. <br><br>

Περιμενουμε uncharted και last guardian που θα ειναι παιχνιδαρες συν τη συνεργασια με kojima<br><br>

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους

 

Θα ήθελα τη γνώμη σας καθώς από κονσόλες είμαι άσχετος. Είμαι casual pc gamer πια και θα ήθελα μια κονσόλα και για streaming αλλά πιο πολύ για gaming και co op φάσεις. Είμαι ψημένος να αγοράσω το xbox 360 καθώς δεν με ενδιαφέρουν οι όχι και τόσο τρελές διαφορές στα γραφικά κλπ σε σχέση με το xboxone. Το θέμα είναι, για πόσο θα είναι ζωντανό το 360; αξίζει να δώσω κάποια χρήματα και μέσα στο 2016 ή του χρόνου κατεβάσουν διακόπτες; Και αν κατεβάσουν διακόπτες και το έχω αγοράσει, τι θα συμβεί; Απλά δεν θα μπορώ να παίζω Online και δεν θα βγαίνουν νέοι τίτλοι ή θα το έχω σε πλήρη αχρηστία; 

 

Ευχαριστώ πολύ!!  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω για παλιας γενιας κονσολα καλυτερα να ψαχτεις μεσω αγγελιων μαζι με πακετο παιχνιδια να σου ερθει σε πολυ καλυτερη τιμη απο οτι να ξεκινησεις απο την αρχη με ολα καινουργια κλπ....βεβαια οι νεας γενιας κονσολες κοντευουν τα 300 ευρο οπως το ps4 τις γιορτες και τωρα το xbox σε μερικα καταστηματα,αν και δεν ειμαι κατοχος κονσολας θεωρω οτι η παλια γενια οτι ειχε να δωσει το εδωσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Youtube - netflix. Ευχαριστώ για την απάντηση! Γνωρίζεις όμως τι παίζει με το 360 αν αποφασίσουν να μην το υποστηρίζουν άλλο; 

Απο την στιγμη που τα παιχνιδια του 360 παιζουν πλεον και στο XboxOne Και αρκετα απο τα παιχνιδια του ps3 εχουν βγει και στο ps4,ας αφησουμε την προηγουμενη γενια να ξεκουραστει μετα απο αρκετα χρονια αρμεγματος. Οχι αλλο καρβουνο απο την προηγουμενη γενια κονσολων και μακαρι να σταματησουν τελειως να βγαινουν παιχνιδια σε αυτες.Δεν τραβανε πια και τα τελευταια παιχνιδια που βγαινουν σε αυτες ειναι οπτικα ενα χαλι και μισο υπερκοστολογημενο κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...