Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδη προσωπικα δεν με γεμισε τελικα η νεα γενια video game consoles γνωριζει κανεις αν υπαρχει καμια καλη προσφορα για ps3? μεχρι 200ευρω μαζι με το fifa 16? εκτος απο αυτες που υπαρχουν Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

επειδη προσωπικα δεν με γεμισε τελικα η νεα γενια video game consoles γνωριζει κανεις αν υπαρχει καμια καλη προσφορα για ps3? μεχρι 200ευρω μαζι με το fifa 16? εκτος απο αυτες που υπαρχουν Ελλαδα.

Τι εννοεις δεν σε γεμισε η νεα γενια video games.Στην ουσια τωρα εχει αρχησει.Από τελη του 2016 και μετα θα αρχισουν να βγαινουν οι αξιολογοι τιτλοι μην λεμε συνεχεια τα ιδια και τα ιδια. Ριξε μια ματια στα release του ps3 από όταν βγηκε η κονσολα να δεις ότι και παλια ετσι ηταν. Και στο Xbox ειχε τοτε βγει το Halo 3 όπως το Halo 5 τωρα,και Forza τοτε και παει λεγοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...
σημερα θα παω να αγορασω ενα ps4 και δυστηψως μπορω μονο απο τον κοτσοβωλο λογο αλλαγης ενος ταμπλετ....

το θεμα μου τωρα ειναι ποιο ps4 1tb να παρω ? 
ειναι δυο αν ειδα καλα το ενα ειναι το C Chassis και το αλλο το Ultimate Player....

γνωριζει κανεις να μου πει τις διαφορες ? 
θα παω σημερα κατα της 12 οποτε ψηλο βιαζομαι...

ευχαριστω πολυ...
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...

σημερα θα παω να αγορασω ενα ps4 και δυστηψως μπορω μονο απο τον κοτσοβωλο λογο αλλαγης ενος ταμπλετ....

το θεμα μου τωρα ειναι ποιο ps4 1tb να παρω ? 

ειναι δυο αν ειδα καλα το ενα ειναι το C Chassis και το αλλο το Ultimate Player....

γνωριζει κανεις να μου πει τις διαφορες ? 

θα παω σημερα κατα της 12 οποτε ψηλο βιαζομαι...

ευχαριστω πολυ...

 

To C Chassis είναι το καινούργιο μοντέλο  CUH-1216b ( b για 1TB a για 500TB) . To γράφει και πάνω στο κουτί για να είσαι 100% σίγουρος.

Τα πλεονεκτήματα του νεόυ μοντέλου είναι αυτά που έχουν αναφερθεί πολλές φορές. Αθόρυβο κτλ κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι από εμένα, έχω διαβάσει τα περισσότερα από τα σχόλια αλλά δεν έχω καταλάβει κάτι και χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια. Θέλω να αγοράσω μια κονσόλα για τα πιτσιρίκια μου και είμαι αναμεσα στο xboxone και στο ps4. Ποιά από τις δύο έχει περισσότερα παιδικά παιχνίδια;Ηλικίες κάτω από 10. Και μία δεύτερη ερώτηση, τα παιχνίδια του xbox360 είναι συμβατά με το xbox one;Ευχαριστώ εκ των προτέρων :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις πούλησα το wii και δεν μου αρέσει καθόλου σαν κονσόλα το wii u. την έχω αποκλείσει όπως και το wii πλέον γενικότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το Wii U έχει τα περισσότερα «παιδικά» και από τις 3 κονσόλες... εσένα μπορεί να μην σου αρέσει επειδή είσαι ενήλικας, αλλά ρωτάς για τα πιτσιρίκια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3ds XL τότε........εγω εκεί θα πήγαινα.

 

PS4 και XBOX one δεν θυμαμαι να έχουν καν καποιο παιχνίδι για τοσο μικρες ηλικίες. (ίσως κάνω λάθος)

 

Ακομα όμως και ps3 και XBOX360 να δεις με τοσο μεγαλη γκάμα που έχουν και πάλι δύσκολα θα βρεις για τόσο μικρές ηλικίες.

 

Με κλειστα ματια θα πήγαινα στην Nintendo μερια για αυτο που ζητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι από εμένα, έχω διαβάσει τα περισσότερα από τα σχόλια αλλά δεν έχω καταλάβει κάτι και χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια. Θέλω να αγοράσω μια κονσόλα για τα πιτσιρίκια μου και είμαι αναμεσα στο xboxone και στο ps4. Ποιά από τις δύο έχει περισσότερα παιδικά παιχνίδια;Ηλικίες κάτω από 10. Και μία δεύτερη ερώτηση, τα παιχνίδια του xbox360 είναι συμβατά με το xbox one;Ευχαριστώ εκ των προτέρων :-)

και εγω wiiu θα σου προτεινα.Για τις ηλικιες αυτη πιστευω η nintendo ειναι μονοδρομος.Με τα ανιψια μου ετων 10 και 7 εχουμε λιωσει super mario 3d world,new super mario bros,mario kart 8 ,super smash bros ,donkey kong tropical freeze,yoshi wooly world,lego marvel και γενικα η σεια lego games.Διαφορετικα κοιτα σε 3ds.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

xbox one ή ps4

 

καλησπερα και καλη χρονια

 

σκεφτομαι να παρω μια κονσολα μιας και πηρα μια 65inches tv τωρα, αλλα δεν μπορω να αποφασησω με τιποτα...

 

η αληθεια ειναι οτι το xbox one ειναι δελεαστικοτατο μιας και εχει το Halo, Forza, Gears of War etc...αλλα δεν ξερω ... δεν μπορω να αποφασησω!

 

τι προτεινετε εσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ακουστούν αρκετές γνώμες σε μία ερώτηση που αμφιταλαντεύει κάθε κάτοχο κονσόλας .. και από τα fanboys και από τους μη.. Για μένα, όσο πιο αντικειμενικά γίνεται πάντα, ώστε να μην σε επηρεάσω προς την μία ή την άλλη πλευρά,

 

Δεν θα αποφασίσεις αν θα πάρεις κονσόλα από τα τεχνικά χαρ/κά και οι αναλύσεις.. Αυτά είναι ψιλά-πολύ- ψιλά γράμματα! Και τα 2 είναι εξίσου δυνατές.. με λίγο παραπάνω το PS4. Αλλά δεν παίζει τόσο πια ρόλο-όσο προβάλλεται-θεωρώ- , δεν είναι PC που να το θες να κάνει τα πάντα... Παιχνίδια θες να παιζεις!

 

Αυτό που για μένα θα με έκανε να πάρω κοσνόλα (αν και έχω, όχι ολό-δική μου) θα ήταν τα exclusives και μόνο. Εκεί θα φανεί και η ιπποδύναμη της εκάστοτε κονσόλας. Τα multi-platform παιχνίδια θα τα παίζει όποια από τις 2 και αν πάρεις!

 

Αυτή είναι η γνώμη μου..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τα έχω και τα 2, πήρα πρώτα το ps4 και μετά το xbone, από τότε που πήρα το xbone το ps4 τρώει σκόνη.

Αυτό που λέει ο cpttony είναι σωστό, δες τα exclusives του καθενός, για μένα το xbone κερδίζει με κάτω τα χέρια

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...