Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πληρώνης 50 ευρώ για MULTIPLAYER PASS ενώ στο XBOX 60

 

60 η ΧΒL GOLD?...από φαρμακείο ψωνίζεις?

 

http://www.goldxbox.gr/

 

30-32 ευρώ ο χρόνος...με 60 έχεις για 2 χρόνια

 

ας το ψάχνουμε λιγάκι αν δεν το' χουμε το θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδια τι παιζει με μεταχειρισμενα ps4? υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω πριν αγορασω? υπαρχει λογος να παρω καινουριο?

Aν δεν φερει φθορες το δισκακι ή και η συσκευασια για τους πιο ''μυστηριους'', δεν εχεις λογο να προτιμησεις τα καινουργια, περαν ισως καποιων κωδικων για dlc περιεχομενο, που στην περιπτωση των μεταχειρισμενων ενδεχεται να εχουν χρησιμοποιηθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν δεν φερει φθορες το δισκακι ή και η συσκευασια για τους πιο ''μυστηριους'', δεν εχεις λογο να προτιμησεις τα καινουργια, περαν ισως καποιων κωδικων για dlc περιεχομενο, που στην περιπτωση των μεταχειρισμενων ενδεχεται να εχουν χρησιμοποιηθει.

θενξ! οχι, δε με αφορα η συσκευασια. Το δισκακι που ειναι τι ειναι πως το ελεγχω? Τι ειναι οκ τιμη για μεταχειρισμενο?

Λενε ανθρωποι για ελεγχο στο χωρο τους αλλα εγω δεν ξερω πως να ελεγξω και τι :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τι παιζει με μεταχειρισμενα ps4? υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω πριν αγορασω? υπαρχει λογος να παρω καινουριο?

Μεταχειρισμενο μόνο αν είναι εντός εγγύησης. Εγώ πήρα αλλά δεν χρειάστηκε ευτυχώς.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμαμαι ποτε μου να ειχα πετυχει παιχνιδι original που να μην δουλευε εκτως απο 2 ενοικιασεις στο seven(God Of war 3 και Metal Gear Solid 4)οπου το δισκακι απο κατω ηταν κυριολεκτικα χαλια(πως το καταφερανε σε blu ray ενας θεος ξερει)και δεν τα διαβαζε το playstation 4 σε καποιο σημειο.

 

 

θενξ! οχι, δε με αφορα η συσκευασια. Το δισκακι που ειναι τι ειναι πως το ελεγχω? Τι ειναι οκ τιμη για μεταχειρισμενο?
Λενε ανθρωποι για ελεγχο στο χωρο τους αλλα εγω δεν ξερω πως να ελεγξω και τι :(

Ελα ρε συ δεν μπορει να εισαι τοσο ασχετος :( Ενα unboxing αν κανεις στο Youtube βλεπεις τα παντα.Βεβαια αναλογα με τις περιοχες μπορει να αλλαζουν καποια πραγματα στο εσωτερικο βλεπε πχ στου Bloodborne

 

 

 

Οσο για την τιμη μεταχειρισμενου προφανως οκ τιμη ειναι οταν ειναι χαμηλοτερα απο την φθηνοτερη τιμη στο skroutz με βαση παντα την λογικη,ετσι δεν ειναι???


Xbox One ή PS4;

 

μπορει καποιος να με βοηθησει δε ξερω ποια απο τις 2 κονσολες να επιλεξω το μονο που ξερω  σαν θετικο ειναι οτι το ps4 εχει πιο βολικο πληκτρολογιο....

Σε τετοιες περιπτωσεις η καλυτερη μου προταση ειναι να τις αγορασεις και τις 2 αν μπορεις(ειδικα μεταχειρισμενες βγαινουν σχεδον οσο κοστιζει μια καινουργια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενε για PS 5 ή για Xbox the Whole One και θα είσαι άρχοντας. Αν δεν μπορείς να περιμένεις τόσο πολύ, απλά κρατήσου μέχρι το καινούριο σύστημα της Nintendo, το New Xenogamy να δεις τι μέρος του λόγου είναι και κανονίζεις μετά.

 Εγώ προσωπικά εμμένω στην γερασμένη γενιά και με βλέπω να πηδάω στην νέα αργόοοοοοοοοοοοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θενξ! οχι, δε με αφορα η συσκευασια. Το δισκακι που ειναι τι ειναι πως το ελεγχω? Τι ειναι οκ τιμη για μεταχειρισμενο?

Λενε ανθρωποι για ελεγχο στο χωρο τους αλλα εγω δεν ξερω πως να ελεγξω και τι :(

Αρχικά κλείστο και άνοιξε το 5 φορές (κάποια έχουν θέμα με το άνοιγμα) μετά από αυτά ζήτησε να τρέξεις ένα παιχνίδι κάποιο απαιτητικό (assasin/cod) και παράλληλα πήγαινε στο μενού και άνοιγε εφαρμογές. Δες πως ακούγεται αλλά πρώτα να έχεις δει ένα βιντεάκι πως ακούγεται ένα νορμάλ ps4 (γιατί κάνει θόρυβο γενικά).Βάλε τα χέρια σου στους ανεμιστήρες να δεις αν δουλεύουν, πιάσε να δεις θερμοκρασία Αν δεν λασκάρει τότε αγόρασε το και ο θεός βοηθός... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια μια γνωμη θελω... δεν ειμαι τρελος gamer παιζω ποδοσφαιρο και κανα race game και θελω να παρω playstation... ποιο ομως??? το playstation 3 ή playstation 4? και γιατι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια μια γνωμη θελω... δεν ειμαι τρελος gamer παιζω ποδοσφαιρο και κανα race game και θελω να παρω playstation... ποιο ομως??? το playstation 3 ή playstation 4? και γιατι???

Μεγαλα διλληματα ετσι οχι αστεια.....Προφανως ps3 αν θες οικονομικοτερα να παιξεις,ps4 αν θες να παιζεις και τους πιο προσφατους τιτλους(δεν γνωριζω πχ ποσα ποδοσφαιρακια θα βγουν ακομα στο Ps3).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά κλείστο και άνοιξε το 5 φορές (κάποια έχουν θέμα με το άνοιγμα) μετά από αυτά ζήτησε να τρέξεις ένα παιχνίδι κάποιο απαιτητικό (assasin/cod) και παράλληλα πήγαινε στο μενού και άνοιγε εφαρμογές. Δες πως ακούγεται αλλά πρώτα να έχεις δει ένα βιντεάκι πως ακούγεται ένα νορμάλ ps4 (γιατί κάνει θόρυβο γενικά).Βάλε τα χέρια σου στους ανεμιστήρες να δεις αν δουλεύουν, πιάσε να δεις θερμοκρασία Αν δεν λασκάρει τότε αγόρασε το και ο θεός βοηθός... 

τελεια απαντηση, με καλυψες απολυτα! Ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τι παιζει με μεταχειρισμενα ps4? υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω πριν αγορασω? υπαρχει λογος να παρω καινουριο?

 

να βρεις εκδοση με c-chassis. ή αλλιως cuh-12xx

είναι τα καινούρια που έχουν βγει και παίζουν αθόρυβα σε σχέση με τα παλιά μοντέλα. μεταχειρισμένο λίγο χλωμό να το βρεις, μιας και δεν έχει βγει πολύ καιρό στην αγορά. αν το πετύχεις πάντως κοίτα να έχει πολλές θετικες αξιολογήσεις αυτός που πουλάει.

 

αν το πάρεις καινούριο, ψαξε καμια προσφορά που να δίνει δώρο παιχνίδι και αν θες να το πουλήσεις καπάκια (το παιχνίδι), για να σου βγει η κονσόλα στο 320ευρω περίπου. σε σχέση με τα 250-280 που δίνουν τις μεταχειρισμένες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το playstation συνδεεται σε μια απλη οθονη οπως πχ του υπολογιστη? ή θελει τηλεοραση???

επισης σε υπολογιστη μπορει να συνδεθει?

Hdmi.Οτι οθονη εχει hdmi ειτε τηλεοραση ειτε monitor μπορει να συνδεθει το playstation. Στην περιπτωση του monitor υπολογιστη καλο ειναι να εχει το monitor ηχεια για να βγαινει απο εκει ο ηχος απο το Hdmi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω το ps4 ή 3 επειδη δν εχω στο δωματιο τηλεοραση αν το συνδεσω με υπολογιστη θα εχω εικονα και ηχο και θα παιζω κανονικα? γινεται? ή θελει μονο τηλεοραση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...