Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κανονικα στην ηλικια αυτη θα σου προτεινα με κλειστα τα ματια wiiu οπως γραφει και πανω ο Tilemaxx αλλα γιατι δεν κοιτας και προς 3ds μερια που εχει απιστευτη βιβλιοθηκη και ειναι ιδανικη επιλογη πιστευω για την ηλικια αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φορητή δεν είναι η 3ds; Θέλω να αποφύγω τις φορητές κονσόλες.

Ναι φορητη ειναι.Τοτε πας για wiiu.Εχει δεκαδες παιχνιδια που θα απολαυσει ο μικρος αλλα που θα μπορειτε να παιξετε και παρεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα αυτό μου γυάλισε από την πρώτη στιγμή. Έχω να πάρω Nintendo από την εποχή του game boy να φανταστείτε!!!

 

Είδα στο you.gr στα 199€ με 2 games, Mario u, Luigi u

 

Υπάρχει κάτι καλύτερο σε πακέτο ή εδώ είμαι;

 

PS: Έχω Xbox One και είχα PS4, ας πάμε και σε Nintendo τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα αυτό μου γυάλισε από την πρώτη στιγμή. Έχω να πάρω Nintendo από την εποχή του game boy να φανταστείτε!!!

Είδα στο you.gr στα 199€ με 2 games, Mario u, Luigi u

Υπάρχει κάτι καλύτερο σε πακέτο ή εδώ είμαι;

PS: Έχω Xbox One και είχα PS4, ας πάμε και σε Nintendo τώρα

Μαλλον αυτο ειναι το καλυτερο.Εχει βεβαια το ιδιο site στα 250 ευρω το ιδιο πακετο με αυτο που γραφεις αλλα με το smash bros επιπλεον.

Παντως θα σου προτεινω να παρεις και το super mario 3d world το οποιο σε διπλο ειναι απλα απιστευτο.Εγω το ελιωσα μαζι με τα ανιψια μου σε τριπλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wii U είναι η καταλληλότερη επιλογή θεωρώ για ένα παιδί 7 ετών. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην ευχαριστηθεί τα παιχνίδια.

 

Συμφωνώ, αλλά με €200 budget με το ζόρι παίρνει 1 παιχνίδι... επίσης, θέλει λίγη προσοχή το χειριστήριο λόγω οθόνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν παιρνεις το κινεκτ για το one?

Για 2 λόγους, γιατί θέλω να πάρω κονσόλα και να είναι δικιά του, δώρο δηλαδή για τα γενέθλια του, γιατί αν πούμε ότι τον βάζω στο τρυπακι με το ΧΒ1 δεν θα αφήνει εμένα να παίζω μετά.

 

Και ο άλλος είναι ότι δεν τον είδα να ενθουσιάζεται όταν το δοκιμάσαμε στο 360, επίσης τα παιχνίδια που του αρέσουν με Kinect δεν παίζονται, τα αγαπημένα του είναι τα lego.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλα ρε παιδια πατε και προτεινετε για παιδι κονσολα Xbox???Να την κανει τι να παιξει Gears of war,Halo,Call Of Duty και Forza???

 

Δηλαδη τι πιο χαρακτηριστικο παραδειγμα πρεπει να φερει καποιος για να του προτεινετε το Wii U,το οποιο παιζει και τα παιχνιδια του Wii και αρα μιλαμε για απειρες ωρες παιχνιδιου???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφού είναι για παιδί, σε Wii U πρέπει να πάει, να παίξει και ότι έχει βγει και στο wii. Βέβαια πρέπει να αγοράσεις και τα wii remote αλλά οκ, τουλάχιστον θα ευχαριστηθεί games.

 

Τώρα αν θέλει mature content games, η περίπτωση του 360 μοιάζει καλή και έχει επίσης μεγάλη γκάμα παιχνιδιών να παίξει. Θα πρότεινα xbone αφού μπορείς να παίξεις πλέον και αρκετά 360 games αλλά δεν ξέρω αν θέλει ο φίλος να διαθέσει περισσότερα χρήματα. 

 

Εγώ σε one θα πήγαινα αυτή την περίοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφού είναι για παιδί, σε Wii U πρέπει να πάει, να παίξει και ότι έχει βγει και στο wii. Βέβαια πρέπει να αγοράσεις και τα wii remote αλλά οκ, τουλάχιστον θα ευχαριστηθεί games.

 

Τώρα αν θέλει mature content games, η περίπτωση του 360 μοιάζει καλή και έχει επίσης μεγάλη γκάμα παιχνιδιών να παίξει. Θα πρότεινα xbone αφού μπορείς να παίξεις πλέον και αρκετά 360 games αλλά δεν ξέρω αν θέλει ο φίλος να διαθέσει περισσότερα χρήματα. 

 

Εγώ σε one θα πήγαινα αυτή την περίοδο.

Τι εννοεις Mature content games???Για 7 χρονο παιδι μιλαμε...

Θέλω να πάρω δώρο μια κονσόλα για τον γιο μου (7 ετών). Τα χρήματα είναι 200€ πάνω κάτω. Ανάμεσα σε PS3 / XBOX 360 / WII U ποια θα μου προτείνατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις Mature content games???Για 7 χρονο παιδι μιλαμε...

Όλα αυτά που παίζουμε τύπου cod, bf, last of us, gears of war. Το 7χρονο σε κανένα χρονάκι παίζει το ίδιο να το ζητήσει cod xD Προφανώς κονσόλα της nintendo είναι καλύτερη επιλογή αλλά με τα παιδιά δεν ξέρεις τι γίνεται.

 

Πρόσφατα πήραμε σε γνωστό μας παιδί ένα 360 (10 χρονών) και τώρα μας λέει για ps4. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...