Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε σεις,σοβαρευτειτε!τι ειναι αυτα που γραφετε? :-D

ολες οι κατηγοριες ιδιες ειναι..

ειδικα αν εισαι φοιτητης εχεις απεριοριστο χρονο για gaming..

οι παντρεμενοι με παιδια,παλι εχουν 2-3 ωριτσες καθημερινα αν το επιδιωξουν..

ο φυσιολογικα εργαζομενος,παλι βρισκει 2-3 ωριτσες καθημερινα για gaming..

Oποτε ΟΛΑ κανουν για ΟΛΟΥΣ.Τα γουστα του καθενος διαφερουν..

Σίγουρος? 10 ώρες δουλειά. Ίσως ώρες ύπνο. 1 ώρα φαΐ και φυσικές ανάγκες. Έμειναν 5 ωρες.1 ώρα γυμναστική και τις υπόλοιπες 4 με την οικογένεια. Που χρόνος για gaming όταν έχεις οικογένεια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις,σοβαρευτειτε!τι ειναι αυτα που γραφετε? :-D

ολες οι κατηγοριες ιδιες ειναι..

ειδικα αν εισαι φοιτητης εχεις απεριοριστο χρονο για gaming..

οι παντρεμενοι με παιδια,παλι εχουν 2-3 ωριτσες καθημερινα αν το επιδιωξουν..

ο φυσιολογικα εργαζομενος,παλι βρισκει 2-3 ωριτσες καθημερινα για gaming..

 Oποτε ΟΛΑ κανουν για ΟΛΟΥΣ.Τα γουστα του καθενος διαφερουν..

 

2-3 ώρες καθημερινά δεν παίζει ούτε για αστείο ακόμα και όταν είσαι μόνος σου και απλά εργάζεσαι. Γι αυτό και οι φορητές μου και τα emulators μου είναι αυτά που βλέπουν το 95% του gaming χρόνου μου. Γιατί πολύ απλά είναι pick up and play άμεσα χωρίς την παραμικρή ενόχληση και επίσης η ώρα που θα παίξω θα είναι 100% ώρα gaming. 

 

Αρα με βάση τα παραπάνω για εμένα η καλύτερη κονσόλα για gaming αυτή τη στιγμή εκεί έξω είναι σίγουρα το 3DS. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοι εργαζομενοι με οικογενεια και παιδια εχουν ακομα και sites για gaming και παιζουν πολλες ωρες για  να γραφουν reviews και επισης κανουν ενημερωση του site..

Μην αναφερω ονοματα.

Αν θες,βρισκεις χρονο..  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοι εργαζομενοι με οικογενεια και παιδια εχουν ακομα και sites για gaming και παιζουν πολλες ωρες για  να γραφουν reviews και επισης κανουν ενημερωση του site..

Μην αναφερω ονοματα.

Αν θες,βρισκεις χρονο..  :-D

 

Πούτσες μπλε. Είναι πλήρως ανάλογο με τη δουλειά που κάνεις. Αν η δουλειά σου είναι σταθερή και ανθρώπινη τότε ίσως και να ισχύει αυτό. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση απλά όχι. Κατηγορηματικά όχι κιόλας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

απλα εχω φιλο που μου δινει το xboxone 175 ευρω μεταχειρισμενο ενω για το πσ πρεπει να παρω καρτα γραφικων,μητρικη,ραμ,gamepad ωστε να μπορω να τα παιξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι

 

και για το πσ δεν πληρωνεις συνδρομη?

 

το xbox1 θελει το gold για να παιξεις οτιδηποτε online.Στο pc δεν χρειαζεται τιποτα.Στα 175 ειναι τσαμπα παντως.Αν το μετανιωσεις το πουλας και βγαζεις κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xbox one ή αναβαθμιση pc?

 

Μάγκες έχω περιπου 250 ευρώ και σκέφτομαι να παρω Xbox one ή να αναβαθμισω το PC..απτή μια το χβοχ one έχει πολύ καλά γραφικά σε μια τιμη που το PC δεν φτάνει τόσο οικονομικά για gaming αλλα πρεπει να πληρώνεις ακριβά κάθε παιχνίδι +Xbox live..απτην αλλη έχω ένα PC hp Intel i3 και λεω να του κάνω αναβάθμιση η οποια θα είναι ακριβή καθώς πρεπει να αλλάξω πολλα πράματα..τι είναι καλύτερο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα Xbox One και για τα παιχνίδια μην ανησυχείς. Δεν είναι τόσο ακριβά όσο νομίζεις, αλλά σίγουρα δεν φτάνουν τις πάρα πολύ χαμηλές τιμές του PC.

 

Για παράδειγμα με 25 ευρώ - αν δεν κάνω λάθος - μπαίνεις στο ΕΑ Αccess και έχεις 14 παιχνίδια της ΕΑ. Με άλλα 40 ευρώ παίρνεις Xbox Live Gold και κάθε μήνα έχεις δυο δωρεάν τίτλους. Όσον αφορά τους πρωτοκλασσάτους είτε τους παίρνεις από το εξωτερικό είτε περιμένεις να πέσει η τιμή τους (εκτός και αν καίγεσαι).

 

ΥΓ:

 

Αν είσαι graphics whore και μετράς τα frames ένα ένα, τότε άσε την κονσόλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πάρω δώρο μια κονσόλα για τον γιο μου (7 ετών). Τα χρήματα είναι 200€ πάνω κάτω. Ανάμεσα σε PS3 / XBOX 360 / WII U ποια θα μου προτείνατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...