Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να κάνω;;Θέλω να παίξω πολύ το Rise of the Tomb Raider (που η βγει μόνο σε 360) αλλά από την άλλη θέλω και Last of Us κτλ.Επίσης σε παλαιότερα παιχνίδια (Crysis 2,Far Cry 3),τα οποία επίσης θέλω να παίξω,ποια κονσόλα αποδίδει καλύτερα;;

 

Καλά θυμάσαι, το 360 αποδίδει και τρέχει καλύτερα τα multiplatforms. Από κει και πέρα δες τι exclusives σου προσφέρει η κάθε κονσόλα και αναλόγως αποφασίζεις. Αν εστιάζεις στα racing games το 360 είναι μονόδρομος και σε συνδυασμό με τα multiplatforms που θέλεις να παίξεις θα έλεγα ότι είναι η καλύτερη επιλογή.

 

Btw αυτές τις μέρες μιας και το έδωσαν με τα games with gold(και αφού το δισκάκι το έκανα δώρο σε φίλο που πήρε 360 πριν καιρό) ξανά έπαιξα το gears 3! Ακόμα και σήμερα εν έτη 2015 το παιχνίδι είναι epic!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν εστιάζεις στα racing το 360 δεν είναι μονόδρομος, για έναν απλό λόγο. Στο PS3 μπορείς να χρησιμοποιήσεις πολύ καλά προσιτά τιμόνια, όπως τα DF Pro/GT της Logitech, πράγμα που στο 360 δε γίνεται, καθώς δεν υπάρχουν προσιτές επιλογές που να είναι αξιόλογες. Ενα τιμόνι που είχε βγάλει η MS αρχικά ήταν ΟΚ, αλλά μετά το απέσυρε για αυτή τη motion ανοησία με τις σκανδάλες που την κρατάς στον αέρα λες και παίζεις Wii. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εστιάζεις στα racing το 360 δεν είναι μονόδρομος, για έναν απλό λόγο. Στο PS3 μπορείς να χρησιμοποιήσεις πολύ καλά προσιτά τιμόνια, όπως τα DF Pro/GT της Logitech, πράγμα που στο 360 δε γίνεται, καθώς δεν υπάρχουν προσιτές επιλογές που να είναι αξιόλογες. Ενα τιμόνι που είχε βγάλει η MS αρχικά ήταν ΟΚ, αλλά μετά το απέσυρε για αυτή τη motion ανοησία με τις σκανδάλες που την κρατάς στον αέρα λες και παίζεις Wii. 

 

Αναφερόμουν στα racing παιχνίδια αυτά κάθ' αυτά και το 360 είναι μονόδρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους

Ενδιαφερομαι να αγορασω μια κονσολα ειμαι πολυ κοντα στο Xbox One γιατι ημουν πολυ ικανοποιημενος απο τις προηγουμενες κονσολες αλλα καλο θα ηταν να ειχα και μια 2η γνωμη σας ευχαριστω για τον χρονο σας :-)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τι θες.

Καταρχας ισχυει οτι το xbox one εχει wifi ; και γνωστες εφαρμογες πχ Youtube ειναι free για να τις κατεβασεις;

Επισης σχετικα με αγορα καρτας 12 μηνων συμφερει του xbox one ή του PS4΄΄

Καλυτερα να κοιταξεις τι παιχνιδια σου αρεσουν και με βαση αυτο να παρεις κονσολα!

Συμφωνω Απολυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS4 έχω εγώ και ψάχνω για xbox αυτή την εποχή. Δυστυχώς δεν βρίσκω κάποιο ικανοποιητικό bundle/προσφορά για να παω να το πάρω.

 

Το xbox έχει σαφώς περισσότερα και καλύτερα apps (twitch πχ). To Live του xbox είναι φθηνότερο άν το αγοράσεις online. Άσε που με τα "capital controls" δεν βρίσκεις τόσο εύκολα κάρτες για το playstation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετράω αντίστροφα να δω πότε θα κλειδωθεί το υπάρχων topic. Ο λόγος γνωστός..

 

Αν θέλεις δεύτερη γνώμη μπες στα ανάλογα topic και των δύο και θα πάρεις πολλές απόψεις. Θα καταλήξεις κάπου σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS4 έχω εγώ και ψάχνω για xbox αυτή την εποχή. Δυστυχώς δεν βρίσκω κάποιο ικανοποιητικό bundle/προσφορά για να παω να το πάρω.

 

Το xbox έχει σαφώς περισσότερα και καλύτερα apps (twitch πχ). To Live του xbox είναι φθηνότερο άν το αγοράσεις online. Άσε που με τα "capital controls" δεν βρίσκεις τόσο εύκολα κάρτες για το playstation.

Μπορεις να παρεις αθτο με το witcher 3 και το batman εγω αυτο θα παρω για ειμαι μεγαλος θαυμαστης των Batman games

Επισης ειδα την τιμη της καρτας των 12 μηνων xbox live gold και ειναι 60 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω 1tb ή bundle στα 300 ευρώ, με game που θέλω να παίξω :P

Καλα πακετακια υπαρχουν..

αλλα με 300 μονο με assasins βρισκεις..

βεβαια μεγαλο μειον το οτι τα παιχνιδια μεσα ειναι digital!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα παλια nintendo ds και psp slim τωρα θελω να ξανα ασχολειθω με το gaming και ειμαι αναμεσα σε nintendo 3ds και psvita βεβαια πιο πολυ ψηνομαι για το nintendo. ποια η γνωμη σας, τι θα προτεινατε σε μια κοπελα;  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...