Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που να δεις τι γίνεται με το The last of us! δώρο ανεμιστήρα θα έπρεπε να δίνουν μαζί με κάθε αγορά.. 

ναι και πολυ φοβαμαι οτι τα ιδια θα εχουμε και με το Uncharted 4 δυστυχως..γενικα το βραδυ αργα που εχει ησυχια ειναι πολυ ενοχλητικος ο θορυβος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης

ναι και πολυ φοβαμαι οτι τα ιδια θα εχουμε και με το Uncharted 4 δυστυχως..γενικα το βραδυ αργα που εχει ησυχια ειναι πολυ ενοχλητικος ο θορυβος..

 

αυτό ακριβώς.. μόνο με ακουστικά γίνεται δουλειά με την προϋπόθεση βέβαια ότι δεν υπάρχει άλλο άτομο στον ίδιο χώρο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο πολυ σκεψη  λεω να παρω xbox!!!!ειχα ps3 και 360,μια απτα ιδια ειναι,τα περισσοτερα καλα games ειναι κοινα(gta 5,witcher κτλ)με τα αποκλειστικα τι να κανουμε δεν γινεται να τα χουμε ολα-στεναχωριεμαι για τους 360 που δεν επαιξαν το last of us και για τους ps3 την σειρα halo.τα υπολοιπα ειναι απλως καλα παιχνιδια!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχώ είχα wii και θα το πουλήσω επειδή το βαρέθηκα... 

Το αντικατέστησα με το xbox 360 και μπορώ να πω πως το xbox είναι χαλίφης στη θέση του χαλίφη σε σχέση με το wii  B)

Δεν είχα κονσόλα ps3 (και ούτε πρόκειται να έχω)  :devil:  αλλά πιστεύω πως το xbox είναι καλύτερο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχώ είχα wii και θα το πουλήσω επειδή το βαρέθηκα... 

Το αντικατέστησα με το xbox 360 και μπορώ να πω πως το xbox είναι χαλίφης στη θέση του χαλίφη σε σχέση με το wii  B)

Δεν είχα κονσόλα ps3 (και ούτε πρόκειται να έχω)  :devil:  αλλά πιστεύω πως το xbox είναι καλύτερο... 

Βασικα αν σκεφτει κανεις οτι μπορεις να βρεις Wii softmodded και να του περασεις μεσα ενα σωρο παιχνιδια απο προηγουμενες κονσολες(χωρια που τα παιχνιδια και controllers του παιζουν και στου Wii U)και οτι το πουλανε για 60ευρω στις αγγελιες,που ειναι 2-3 παιχνιδια περιπου του 360 τοτε εν μερη κακως το πουλησες το Wii γιατι θα μπορουσες να το ειχες ανετα για συλλογη. Αν παλι πηρες Wii αλλα το πουλησες γιατι δεν σου αρεσαν τα exclusives τοτε εν μερη κακως το ειχες παρει εξ αρχης :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Fulgore σωστά μίλησε. Αν το moddάρεις το Wii κάνεις παπάδες. Ξεκίνησα πρόσφατα το Pompful Mail ( τέλος και τα 4 βιβλία του Shining Force CD) για το Sega CD μέσω του Wii και έχω λιώσει. Αν δεν είχα την κονσόλα το retro play μου σε τέτοιες πιο δυσεύρευτες κονσόλες όπως το Mega CD, Turbografx  CD θα ήταν ντιπ για ντιπ.

 

Κονσολάρα το Xbox 360 πάντως.

KimonK κάποια στιγμή να πάρεις και Virtual Boy .Πέρα από την σπανιότητα της κονσόλα τα βλέπεις όλα σε next gen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, παίζει μήπως να γίνει καμία προσφορά για το X1 μέσα στον Αύγουστο (σε σχέση ίσως με την κυκλοφορία των win10 Η' με τις 1ΤΒ εκδόσεις που έρχονται από Σεπτέμβρη) ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γουστάρεις FIFA,NBA και racing τότε το Χ1 μονόδρομος....forza horizon 2 και Forza 6 στα 1080p@60 fps.

Από την άλλη αν γουστάρεις bloodborne τότε ps4.

 

και το συμαντικοτερο:

 

100%      Α Θ Ο Ρ Υ Β Ο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια

 

Σιγουρα χιλιοειπωμενο το ερωτημα μου, αλλα θα ηθελα την βοηθεια σας.

xbox one ή ps4 αλλα για χαλαρο παιχνιδι με την παρεα...pes, nba2k

Τι ειναι προτιμωτερο να αγορασω?

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα,

Σκέφτομαι και εγώ να πάω ξανά (είχα Xbox 360) σε last gen κονσόλα -μιας και δε βγαίνω με τίποτα για XB1/PS4- αλλά δε ξέρω τι να πάρω.PS3 ή Xbox 360;;

 

Το PS3 έχει δωρεάν online και παιχνιδάρες όπως Last of Us,Uncharted,GoW κτλ ενώ από την άλλη το Xbox 360 υπερτερεί σε racing (σαφέστατα καλύτερα τα Forza Horizon/Motorsport από τα Gran Turismo) και απ'ότι θυμάμαι αποδίδει καλύτερα στα multiplatform παιχνίδια.

 

Επίσης,το Xbox 360 το βρίσκω ελαφρώς φθηνότερα από το PS3 (μιλάω πάντα για Slim εκδόσεις).

 

Τι να κάνω;;Θέλω να παίξω πολύ το Rise of the Tomb Raider (που η βγει μόνο σε 360) αλλά από την άλλη θέλω και Last of Us κτλ.Επίσης σε παλαιότερα παιχνίδια (Crysis 2,Far Cry 3),τα οποία επίσης θέλω να παίξω,ποια κονσόλα αποδίδει καλύτερα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω τα άτομα τα οποία ρωτάνε σε φόρουμ ποια κονσόλα να αγοράσουν και περιμένουν να πάρουν αντικειμενικές απαντήσεις. 

 

Θα έπρεπε το θέμα να γίνει sticky και να κλειδωθεί γιατί τα πράγματα είναι απλά. Δείτε ποια παιχνίδια κυκλοφορούν σε κάθε κονσόλα ξεχωριστά, βάλτε τα κάτω και αποφασίστε ποια σας αρέσουν περισσότερο.

Είμαστε στο 2015 όχι στο 1995. Κάντε μόνοι σας μια μικρή έρευνα στο internet αντί να περιμένετε κάποιον άγνωστο να σας πει "πάρε την τάδε γιατί είναι καλύτερη". 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...