Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα λογαριασμό στο PSN θα πρέπει να φτιάξεις για να συνδέσεις την κονσόλα στο ίντερνετ. Το PS Plus, που ίσως να σε προβληματίζει, είναι άλλο πράγμα, και δεν είναι απαραίτητο για updates. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι γινεται αλλα δε θα μπορεις να τρεχεις τα updates των τιτλων που σε πολλες περιπτωσεις ουσιαστικα εχουν να κανουν με βασικες παραμετρους των παιχνιδιων οπως frame rates, optimizations, κλπ

Να μη πω σε αλλες περιπτωσεις που αλλαζουν εντελως το παιχνιδι (βλεπε driveclub)

οκ ευχαριστω για την απαντηση, δεν με πολυ απασχολει αυτο γιατι και στο ps3 ετσι παιζω οποτε παω για ps4 λιαν συντομως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μετά τις ανακοινώσεις στην E3 σκέφτομαι σοβαρά να πουλήσω το PS4 και να πάω σε Xbox One. Βλέπω πως η Microsoft τους τελευταίους μήνες αλλάζει πολλά στην κονσόλα της και προσφέρει πολλές υπηρεσίες.

 

EΑ Access δηλαδή παιχνίδια πρώτης γραμμής με 5 ευρώ το μήνα, τη δυνατότητα να παίξεις παιχνίδια από το 360 κτλπ. 

 

Θέλω τη γνώμη ανθρώπων που έχουν Xbox One. Αν αξίζει να κάνω τη μετάβαση. Τι παράπονα έχουν και τι προτερήματα πιστεύουν ότι έχει η κονσόλα της Microsoft από εκείνη της Sony. 

 

Ευχαριστώ. 

 

ΥΓ: Δεν με ενδιαφέρουν τα γραφικά κτλπ. Ψάχνω τη συνολική καλύτερη εμπειρία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Τότε γιατί ψάχνεις άδικα;
 
Αφού τώρα σε ενδιαφέρουν τα παιχνίδια του Χ1 πάρε αυτό, ο μόνος που ξέρει αν αξίζει η μετάβαση είσαι εσύ στο τέλος. Σου άρεσε τί είδες και γουστάρεις; Κάνε την τράμπα, πολύ απλό.
 

... και στην τελική το thread είναι άκυρο...  "Ποια κονσόλα να αγοράσω για gaming;"

wtf σημαίνει αυτό; όλες για gaming είναι!

Κοιτάς ποιά κονσόλα έχει τα παιχνίδια που σε ενδιαφέρουν και αγοράζεις, όλα τα άλλα είναι ιστορίες για να γράφουμε ο καθένας το κοντό του και το μακρύ του  :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αγοράσω κονσόλα και είμαι ανάμεσα στις δύο(Ps4/Xbox One). Όσοι τις έχετε και τις δύο τι λέτε ;

 

Από τη μία θέλω τα Uncharted/Last of Us κλπ από την άλλη θέλω και τα Halo και στο μεταξύ μπαίνει και το χειριστήριο στη μέση(Προτιμώ του One εννοείται) και το Dx12. Επίσης, διαβάζω ότι το Ps4 κάνει φασαρία, ισχύει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε WiiU να μην έχεις τα παραπάνω διλήμματα. :P

 

Πέρα απο την πλάκα, αν κάποιος καλός σου φίλος έχει την μία και μπορεί να σου την δώσει, πάρε την άλλη.

Εκτός κι αν κάποια στιγμή σκοπεύεις να τις πάρεις και τις δύο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δεν έχω άκρη για κάποια από τις δύο κονσόλες, δυστυχώς. Το σκέφτομαι και για τις δύο κάποια στιγμή, αλλά τώρα μία θα πάρω και δεν μπορώ να αποφασίσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε όποια έχει αυτή τη στιγμή ή στο πιο άμεσο μέλλον τα παιχνίδια που σε ενδιαφέρουν περισσότερο. Ολα τα υπόλοιπα είναι για να τσακωνόμαστε σε forums :P

 

Πληροφοριακά, ως αντιζύγιο στην πρόταση του John, ο Κώτσος έχει πολύ καλό πακέτο PS4 με Witcher 3 + Batman Arkham Knight + €50 δωροεπιταγή στα 430κάτι, αν θυμάμαι καλά. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αγοράσω κονσόλα και είμαι ανάμεσα στις δύο(Ps4/Xbox One). Όσοι τις έχετε και τις δύο τι λέτε ;

 

Από τη μία θέλω τα Uncharted/Last of Us κλπ από την άλλη θέλω και τα Halo και στο μεταξύ μπαίνει και το χειριστήριο στη μέση(Προτιμώ του One εννοείται) και το Dx12. Επίσης, διαβάζω ότι το Ps4 κάνει φασαρία, ισχύει ;

 

μιας και για μενα το μονο σοβαρο selling point ειναι τα exclusives,προτεινω PS4.Εχει και θα εχει τα περισσοτερα και ποιοτικοτερα exclusives(το ιδιο συνεβη και last-gen οσον αφορα αυτο το θεμα αλλα το xbox ηταν καλυτερο σε cross platform performance).To PS4 πλεον ειναι και πιο δυνατο σαν hardware

 

συν με τις τελευταιες φημες που λενε για Masterchief collection σε PC,δεν νομιζω να υπαρχει διλλημα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δεν έχω άκρη για κάποια από τις δύο κονσόλες, δυστυχώς. Το σκέφτομαι και για τις δύο κάποια στιγμή, αλλά τώρα μία θα πάρω και δεν μπορώ να αποφασίσω.

Με τα τωρινά δεδομένα, PS4 με κλειστά τα μάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγχωρείτε που το λέω αλλά αν μιλάμε για exclusives και θέλει να πάρει τώρα κονσόλα το PS 4 δεν είναι η λιγότερη λογική λύση; Αριθμητικά αν το πάρεις το Wii U έχει περισσότερα αποκλειστικά ενώ το One μέχρι τέλος του έτους πάλι περισσότερα δεν έχει από του PS 4; Ενισχύεται η διαφορά σε περίπτωση που ο φίλος μας δεν έχει PC για να παίξει κάποια console exclusives.

 

Δεν ξέρω τι θα γίνει τα επόμενα χρόνια αλλά ειλικρινά πείτε μου πόσα παιχνίδια που δεν μπορείς να παίξεις στο One έχει βγάλει ή θα βγάλει φέτος το PS 4, έτσι για να το δούμε και λίγο σφαιρικά το πράγμα γιατί δεν μου βγαίνουν τα μαθηματικά. Κοιτάξτε, δεν το πάω σε κόντρα αλλά κι εγώ που ακόμα δεν έχω κονσόλα και σκοπεύω να πάρω στο άμεσο μέλλον,δυσκολεύομαι να βρω κάτι καινούριο πέρα από το Βloodborne που να έχει κάνει έστω και λίγο ντόρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...