Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

To Wii U είναι η επόμενη γενιά από το Wii.

Μπορείς όμως να παίξεις και τα παιχνίδια του Wii.

Το Wii mini είναι κομμένη έκδοση του Wii.

Αν θυμάμαι καλά δεν έχει WiFi και δεν παίζει τα παιχνίδια του GameCube που παίζει το Wii.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι είπε και ο  Nick. Αν σου άρεσαν παιχνίδια του wii με τα motion controls θα σου πρότεινα wii u που παίζει και τα παιχνίδια του wii, υποστηρίζει και τα αξεσουάρ του. Το wii u έχει exclusives πραγματικά διαμάντια αλλά το μεγάλο μείον του είναι ότι έχει ελάχιστα multiplatforms. Αυτό δεν θα σε προβληματίσει όμως ιδιαίτερα καθώς έχεις να παίξεις πολλά καλά παιχνίδια και από το wii. Αρκεί βέβαια να είσαι έτοιμος να πληρώσεις, καθώς οι τιμές τους είναι ιδιαίτερα υψηλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Wii U είναι η επόμενη γενιά από το Wii.

Μπορείς όμως να παίξεις και τα παιχνίδια του Wii.

Το Wii mini είναι κομμένη έκδοση του Wii.

Αν θυμάμαι καλά δεν έχει WiFi και δεν παίζει τα παιχνίδια του GameCube που παίζει το Wii.

Αν δεν εχει wifi δεν γινετε hack για παιχνιδια; δεν ξερω απο αυτα αλλα στον φιλο μου του ειχε βαλει 20 παιχνιδια ενας θειος του δωρεαν στο παλιο wii ομως... στο wii u η στο mini θα γινετε αυτο;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εχει wifi δεν γινετε hack για παιχνιδια; δεν ξερω απο αυτα αλλα στον φιλο μου του ειχε βαλει 20 παιχνιδια ενας θειος του δωρεαν στο παλιο wii ομως... στο wii u η στο mini θα γινετε αυτο;

Δυστυχώς με αυτά δεν ξέρω τι παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αγορά Wii ή Wii U;

 

Χαιρετώ τους gamers του Insomnia. Εχοντας ps3 εδώ και 5 χρόνια είπα να θυμηθώ τα παλιά μου χρόνια όταν έπαιζα n64 με το απίστευτο Mario 64.Ατελειωτες αναμνήσεις ατελείωτες ώρες και τελικα κατάφερα να συγκεντρωσω 99 αστέρια από τα 100 που είχε το παιχνίδι.

Ψηθηκα για μια από τις 2 παραπάνω κονσόλες. Θέλω να παίζω τα Mario Galaxy και τα 2 και γενικά ότι mario/Zelda υπάρχει. Πια κονσόλα από τις 2 θα μου το προσφέρει αυτό? Η κονσόλα θα μπει σε 55αρα τηλεόραση οπότε δεν γνωρίζω αν το απλό wii θα δείχνει καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορά Wii ή Wii U;

 

Χαιρετώ τους gamers του Insomnia. Εχοντας ps3 εδώ και 5 χρόνια είπα να θυμηθώ τα παλιά μου χρόνια όταν έπαιζα n64 με το απίστευτο Mario 64.Ατελειωτες αναμνήσεις ατελείωτες ώρες και τελικα κατάφερα να συγκεντρωσω 99 αστέρια από τα 100 που είχε το παιχνίδι.

 

Ψηθηκα για μια από τις 2 παραπάνω κονσόλες. Θέλω να παίζω τα Mario Galaxy και τα 2 και γενικά ότι mario/Zelda υπάρχει. Πια κονσόλα από τις 2 θα μου το προσφέρει αυτό? Η κονσόλα θα μπει σε 55αρα τηλεόραση οπότε δεν γνωρίζω αν το απλό wii θα δείχνει καλά.

αν αντεχει η τσεπη σου αγορασε το wiiu.ειναι συμβατο με τα παιχνιδια του wii.

Οποτε εχεις 2 κονσολες στην ουσια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν αντεχει η τσεπη σου αγορασε το wiiu.ειναι συμβατο με τα παιχνιδια του wii.

Οποτε εχεις 2 κονσολες στην ουσια.

Ναι τώρα το διάβασα ότι παίζει και τα παιχνίδια του wii σε wii Mode οπότε πάω για το wii U να έχουμε όλο το πακέτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ακριβως

 

Περιμενε μηπως εμφανιστει κ καμια αγγελια εδω σωστη σε κοστος κ τσιμπας

 

Του κανεις μετα κ ενα softmod οπως κ γω κ παιζεις μετα ολα τα παιχνιδια του wii κ emulator απο παλια συστηματα κ εισαι αρχοντας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν τιθεται θεμα(εκτος απο το χρηματικο) για το τι να αγορασεις.Εννοειται WiiU και εχεις 2 κονσολες σε μια ουσιαστικα.Τσιμπα και απο καπου Super Smash Bros Brawl για να μπορεσεις να βαλεις το καναλι για emulators,loaders B) etc και εισαι οκ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...