Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν δεν έχεις παίξει τα περισσότερα ή κανένα από τα παιχνίδια του PS3 σίγουρα αξίζει. Αν τα έχεις παίξει τα περισσότερα της προηγούμενης γενιάς και ρωτάς αν αξίζει να το πάρεις με γνώμονα το μέλλον, τότε, μάλλον δεν αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά μέχρι ποτε θα βγαίνουν παιχνίδια για το 3?

 

Τι σε νοιάζει εσένα αυτό; Τα παιχνίδια που έπρεπε να βγούνε για το μηχάνημα υπάρχουν ήδη στην αγορά (που να αξίζουν, δεν μιλάω για φίφες και άλλες εμπορικούρες) και κοστίζουν και φθηνά πλέον. Οτι παιχνίδι και να βγει θα είναι απλά μια εμπορικούρα αρπαχτή της πλάκας με ελάχιστα παιχνίδια να αξίζουν τα λεφτά τους (όπως με το καλό το Persona 5).

 

Το μηχάνημα τα έφαγε τα ψωμιά του όπως είναι λογικό αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν αξίζει τα λεφτά του. Και super nintendo αξίζει τα λεφτά του άμα δεν έχεις παίξει τα παιχνίδια του.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αξίζει πλεον το ps3 η θα σταματήσουν να βγαίνουν παιχνίδια ?

Θα βγαινουν παιχνιδια τυπου Pro,Fifa,αντε και κανενα Battlefield ή Nba κοινως τετοια παιχνιδια.Αφου πουλησε και πουλαει τοσο καλο το Ps4 δεν εχουν λογο να ασχολουνται με το Ps3.Ηδη σε καποια παιχνιδια του Ps3 δεν μπορεις να παιξεις καν Online.

 

Αν δεν εχεις Ps3 αξιζει σαν αγορα σιγουρα αλλα κυριως μεταχειρισμενο να γλυτωσεις χρηματα και τα παιχνιδια οντως μπορεις να τα βρεις πολυ φθηνα ειδικα στις αγγελιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζει πλέον το PS3, εξάλλου όλα τα μεγάλα games του 3 υπάρχουν remastered στο PS4. Προσωπικά εν έτει 2015 δεν θα έδινα ούτε ένα € για κονσόλα με hardware 10 ετών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζει πλέον το PS3, εξάλλου όλα τα μεγάλα games του 3 υπάρχουν remastered στο PS4. Προσωπικά εν έτει 2015 δεν θα έδινα ούτε ένα € για κονσόλα με hardware 10 ετών.

...τωρα που ερχετε και το playstation now ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορα ps4 η xbox one ; tv μονιτορ

 

Καληςπερα παιδιά ... Ανοίγω ενα θέμα μιας και θελω να προχωρήσω σε αγορά κονσόλας και μαζί με μια οθόνη η τβ αναλόγως ...λεφτά ... Διαθέσιμα στα 700 και με ενδιαφέρει πιο πολύ η ποιότητα στην εικόνα κ το μέγεθος ίντσας αλλα συμβιβάζομαι με μια καλή επιλογή κ των δυο σε λογικά μεγέθη αν ειναι ...

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα ρωτάμε τέτοια πράγματα..

Θα αρχίσουν οι σφοδρές μάχες μεταξύ fans από Xbox One και PS4

Χαρά στο κουράγιο σου που θα κάτσεις να διαβάσεις όλες τις απαντήσεις που θα δεις στο ποστ σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο που είμαι neutral και απλα θελω μια καλή επιλογή στην επένδυση της ψυχαγωγίας μου που ειναι ολιγόωρη αλλα οκ Σαββατοκύριακο κλπ αργίες παίζω πιο πολύ single player mode video games σαν το sniper elite, metal gear solid τέτοια Medal of Honor warfighter το πολύ ...λεφτά ξανά δύσκολο σήμερα κ ειδικά σε αυτο τον τομέα κ ειδικά 700 κ κάτι ίσως που μπορεί να διαθέσω μια φορά θα γίνει ...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να παρεις μεταχειρισμενη κονσολα και να δωσεις ποιο πολλα για καλυτερη τηλεοραση αποψη μου!

Παντως οποια και να παρεις αξιζει αυτο εχω να πω εγω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μάλιστα ... Εγώ απλα θελω να μάθω τα υπέρ κ τα κατα τις μιας κ τις άλλης κονσόλας και μετά μια επιλογή απεικόνισης τβ δηλαδή και ολα οκ.. Να καταλήξω σε μια σωστή επιλογή γενικά και να αγοράσω ...αυτο

 

Sent from my iPhone using Insomnia

<p>Μπορεις να παρεις μεταχειρισμενη κονσολα και να δωσεις ποιο πολλα για καλυτερη τηλεοραση αποψη μου!</p> <p>Παντως οποια και να παρεις αξιζει αυτο εχω να πω εγω....</p>

 

Καλοοοο αλλα θα ναι προσεγμένη ;;; Αυτο ειναι το ρίσκο ... Αλλα ίσως γίνει και αυτο για μια καλύτερη τβ

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα αμα την παρεις καινουργια κονσολα 400 ευρω εχουν και οι 2 δεν ξερω τι θα βρεις με 300 ευρω τηλεοραση... Και αν αξιζει σε αυτα τα χρηματα....

Γιατι οτι κονσολα και να εχεις αν δεν αποδιδει ικανοποιητικά η τηλεοραση τοτε παει και η κονσολα χαμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα άκυρο αλλα μέχρι να μάθω να απαντάω σωστά εδω μεςα ... Πω πωωω είμαι ακόμα κάπως στα θέματα ...συνεχίστε. Παιδιά

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Αχα όποτε 700 λίγα για καινούργια κονσόλα και συν μια καλή τβ όποτε ... Καλύτερη τβ καινούργια και μια μεταχειρισμένη κονσόλα ...ενα το κρατούμενο

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Απο χαρακτηριστικά μειονέκτημα πλεονέκτημα τι παίζει στις δυο αυτές Κονσόλες ;;;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...